*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 despre Ruyk

In jos 
+7
yume
Meisekyume
maria
L
Kira cel Întors
YagamiLightKira
happy_berry
11 participan?i
AutorMesaj
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeVin Mar 14, 2008 3:52 am

Ryuk

Un shinigami ce a scapat Caietul Mortii in lumea umana , pe care Light l-a gasit . In lumea sa , Ryuk este considerat un pierzator . Singura hrana consumata de acesta este constituita de mere . Cateodata , acesta isi petrece timpul cu jocuri video . El este zeul care il vegheaza in permanenta pe posesorul caietului , Light Yagami . Numele sau original in japoneza este Ryuuku .
Sus In jos
YagamiLightKira
Good faN
YagamiLightKira


Mesaje : 69
Data de inscriere : 27/03/2008

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 5:06 am

as vrea si eu un Shinagami precum Ryuk sa faca tot ce-i cer :ryuk: ..si sa minta cand am nevoie..
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeVin Mar 28, 2008 3:31 pm

Descrierea exacta a lui Ruyk...

despre Ruyk 230px-Ryuk [Ryuk pregătit să plece spre lumea oamenilor, în anime.]
Ryuk (リューク, Ryūku?)

Ryuk este Shinigami-ul care scapă un Death Note în tărîmul oamenilor, ulterior descoperit de Light. Este dezvăluit că Ryuk a făcut-o intenționat din plictiseală, fiindcă nu prea avea ce face în lumea Shinigamilor. Se descoperă ulterior că l-a păcălit pe Regele Shinigamilor să primească un al doilea carnet, pe care ulterior i-l dă lui Light. Ryuk are o plăcere mare pentru mere și trece printr-un gen de sevraj dacă nu mănîncă vreunul mult timp. Spune că merele sînt pentru Shinigami ca țigările și băutura pentru oameni. Se pare că deasemenea îi plac jocurile video. Mai menționează că este sfios pe lîngă fete. Pentru un timp, este Shinigami-ul personal a lui Mikami.

By Kira...
Sus In jos
L
New faN
L


Mesaje : 39
Data de inscriere : 29/03/2008

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeSam Mar 29, 2008 4:23 am

ryuk este dragutz chiar dak unii se pot speria de el....vreau si eu un shinigami!!!!!!!!!! :ryuk:
Sus In jos
maria

maria


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/05/2008
Varsta : 28
Localizare : rep. moldova,or. chisinau

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 9:45 am

din cite tin minte Ryuk a mers in lumea oamenilor ca sa se distreze :ryuk: :4erep:
Sus In jos
http://gravitation.forumgratuit.ro
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 11:37 am

P-asta nu-l prosteste nimeni . :> * go go Ryuk ! xD * E placut sa-l vezi cum se foloseste de altii ca sa-si atinga unele scopuri . ^^
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:57 pm

El mananca mere pentru ca in lumea oamenilor merele sunt zemoase si gustoase in lumea Shinigami au gust de nisip;))
Sus In jos
perfect cookie
Good faN
perfect cookie


Mesaje : 52
Data de inscriere : 05/12/2009

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 1:51 pm

imi place Ryuk e comic, dragut si mai si gandeste fata de ceilalti shinigami
Sus In jos
Strawberry
Good faN
Strawberry


Mesaje : 56
Data de inscriere : 26/12/2009
Localizare : In fata ta poate,poate in stranga ta in dreapta ta dar tine minte mereu voi fii in inima ta :X:X:D

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 2:21 pm

Oricum Ryuk e prea caraghios :)) vrea numai sa se distreze :) laught si asta imi place la el.
Sus In jos
Zaki
New faN
Zaki


Mesaje : 38
Data de inscriere : 03/12/2009

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeLun Ian 04, 2010 2:58 pm

ahhh, Ryuk <3
Pur si simplu il ador pentru ca: -este la fel de 'tantalau' ca mine;
- ii place sa se distreze;
- nu are nici un stres cu privire la persoanele din jurul sau;
- ii plac foarte mult merele;
- prin toate argumentele de mai sus, rezulta ca imi este foarte asemanator caracterului meu.
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 5:43 am

Ryuk e shinigamiul meu favorit ^^
Sus In jos
Continut sponsorizat





despre Ruyk Empty
MesajSubiect: Re: despre Ruyk   despre Ruyk Icon_minitime

Sus In jos
 
despre Ruyk
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» despre L.
» despre Rem
» despre Light
» despre Misa
» despre filmul death note

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Death Note :: Shinigami Ryuku-
Mergi direct la: