*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 despre Light

In jos 
+11
ToxiChou
LunatiQ
Zaki
yume
Kira
Meisekyume
L
YagamiLightKira
Kira cel Întors
werekiller_x
happy_berry
15 participan?i
AutorMesaj
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

despre Light Empty
MesajSubiect: despre Light   despre Light Icon_minitimeVin Mar 14, 2008 3:48 am

Light Yahami

Protagonistul Caietului Mortii , Light este un student de 17 ani extrem de inteligent si plictisit . Cand acesta a gasit Death Note , scapat in lumea umana de catre Ryuk (un shinigami) , a decis sa il foloseasca pentru a trece numele tuturor criminalilor . Insa de partea opusa , L Lawliet e cu ochii pe el .
Sus In jos
werekiller_x




Mesaje : 10
Data de inscriere : 12/03/2008

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeVin Mar 14, 2008 12:30 pm

De asemenea Light vrea sa creeze o utopie fara criminali, in care el sa fie ca un zeu, sa ii conduca pe toti. Si de asemenea are o minte foarte sclipitoare, fiind capabil sa planuiasca foarte mult, si toate planurile ii ies in final exact asa cum a planuit.
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeDum Mar 23, 2008 7:33 am

werekiller_x a scris:
De asemenea Light vrea sa creeze o utopie fara criminali, in care el sa fie ca un zeu, sa ii conduca pe toti. Si de asemenea are o minte foarte sclipitoare, fiind capabil sa planuiasca foarte mult, si toate planurile ii ies in final exact asa cum a planuit.
:no: Eu am vazut pe youtube ca moare in final... :scratch: Deci nu ii ies chiar toate planurile... :P Daca a venit vorba de Light...aveti cumva anime-ul in pc ? ca eu am vazut numai cateva episoade pe Animax... De obicei nu ma prea uit la desene dar acesta mi-a placut... L-am vazut intr-o noapte pe la vreo 1:00 noaptea... Deci...daca aveti anime-ul dati-mi-l si mie va rog sau macar daca mi-ati spune un site cu anime-ul (de preferat cu subtitrare romana ca mi-e greu sa fiu atent la actiune cand si imi traduc in minte )
Multumesc si bine v-am gasit ca sunt nou pe forum si in acest domeniu... :cheers:
Sus In jos
YagamiLightKira
Good faN
YagamiLightKira


Mesaje : 69
Data de inscriere : 27/03/2008

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 5:01 am

da nu e varsta proprie ci numai cea de la inceput Light creste si intra in politie la 23 de ani :D ...si oricum Ryuuzaki/L moare inaintea lui...da revenim la Light ..e un personaj cool, foarte bine contemplat si gandeste liber , nu se incurca vreodata
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 1:04 pm

YagamiLightKira a scris:
da nu e varsta proprie ci numai cea de la inceput Light creste si intra in politie la 23 de ani :D ...si oricum Ryuuzaki/L moare inaintea lui...da revenim la Light ..e un personaj cool, foarte bine contemplat si gandeste liber , nu se incurca vreodata
Pai de unde ai vazut ca Ryuuzuki si L moare inaintea lui Light ? Spune site-ul sau da-mi si mie anime-ul... Te rog..
Sus In jos
YagamiLightKira
Good faN
YagamiLightKira


Mesaje : 69
Data de inscriere : 27/03/2008

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 2:13 pm

www.veoh.com scrie la search death note ep 25 parca :scratch: [acolo stiu ca moare ] da Ryuk nu moare ci Rem moare [cand am zis ryuzaki ma refeream tot la L]
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeVin Mar 28, 2008 3:10 pm

Descrierea exacta a lui Light Yagami aka Kira...

despre Light 230px-10
Light Yagami (夜神 月, Yagami Raito?) / Kira

Light este protagonistul seriei Death Note și un tanăr foarte inteligent, dar plictisit și îngrețoșat de natura oamenilor, care găsește din pură șansă caietul lăsat de Ryuk să cadă în lumea oamenilor, cu care descoperă că poate omorî orice om al cărui nume îl scrie în acesta. Este cunoscut de asemenea de fanii care preferă pronunția literală a numelui său ca Raito.

Odată aflat în posesia carnetului, decide a curăța lumea de sufletele impure și care ar duce la auto-distrugerea ei, sau cel puțin păstrarea stării actuale de putrefacție. Astfel, atrage atenția lui L, un detectiv renumit, și încearcă să profite de asta, apropiindu-se de el și pretinzînd că va ajuta investigația, în ciuda bănuielilor deja conturate de L în privința lui.

By Kira...
Sus In jos
L
New faN
L


Mesaje : 39
Data de inscriere : 29/03/2008

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeSam Mar 29, 2008 4:10 am

light imi place fiindca este personaj negativ...ador partea rea....este dragutz...inteligent....prea inteligent..pt un om.....dar nu ma prea atrage....orcum e super!!!!!!!! :D
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeLun Apr 28, 2008 11:08 am

Kira a scris:
Deci...daca aveti anime-ul dati-mi-l si mie va rog sau macar daca mi-ati spune un site cu anime-ul ...

De ce nu cauti pe odc ? :P Daca vrei imi dai un pm si iti dau o gramada de huburi unde mai mult ca sigur gasesti . :D

Revenind , imi placea mai mult Light studentul , care aparea la inceput . ^^
Sus In jos
Kira




Mesaje : 7
Data de inscriere : 29/11/2008
Localizare : Aici...linga tine

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeSam Noi 29, 2008 7:20 am

Il ador pe Light...
P.S:Please, help me! Cum as putea pune imagine la profil si semnatura :no:
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:55 pm

Da pacat ca moare la final am vazut finalul,am vazut si filmul=]]
Sus In jos
Zaki
New faN
Zaki


Mesaje : 38
Data de inscriere : 03/12/2009

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 2:35 pm

nu imi place Light
mi se pare tipul de om cu 2 fete
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 2:00 am

doua fețe???
lol! mi sa parut mai intii cu 2 fete :D
Sus In jos
LunatiQ
New faN
LunatiQ


Mesaje : 26
Data de inscriere : 04/12/2009

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 6:17 am

well, într'un fel îmi place, într'un fel nu >> aka se crede prototipul omului perfect, cu simțul suprem al justiției, chiar dacă de fapt, a devenit el cel mai mare criminal >> totuși, a ucis oameni xD

în rest, cred că îmi place doar cum arată, într'un fel :]]
Sus In jos
ToxiChou

ToxiChou


Mesaje : 18
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 30

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 6:30 am

well imi palcea la inceput de Light,da' apoi nu mai stiu de ce a incetat sa-mi placa :]...uneori ma enerva dar totodata imi palcea ca vroia ca oamenii sa creada ca e inocent da' in mintea lui planuia ceva...este un bun strateg ;]]
Sus In jos
perfect cookie
Good faN
perfect cookie


Mesaje : 52
Data de inscriere : 05/12/2009

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 7:33 am

hmm Light pai imi place cum gandeste si cum arata dar e prea calculat (nu-si permite sa fie altfel), prea mandru si sigur pe sine si mult prea indiferent fata de sentimentele celorlati pt gusturile mele.
PS. ati incercat vreo data sa cititi Yagami invers? lol!
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 1:51 pm

Avea intentii bune in legatura cu carnetul.
Imagay?
Sus In jos
perfect cookie
Good faN
perfect cookie


Mesaje : 52
Data de inscriere : 05/12/2009

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 1:54 pm

aha...I'm a gay
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 2:01 pm

lol! laught hay ca'i tare=]]

kira (ador semnul asta)
Sus In jos
Strawberry
Good faN
Strawberry


Mesaje : 56
Data de inscriere : 26/12/2009
Localizare : In fata ta poate,poate in stranga ta in dreapta ta dar tine minte mereu voi fii in inima ta :X:X:D

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 2:15 pm

o....so kawaii il ador pe Light dar nu imi place sa nu ramane cu Misa Mise sniff pacat ca moare :) daca poate protagonistul devine drama :)
Sus In jos
Fan Asia
New faN
Fan Asia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 08/03/2010
Varsta : 28
Localizare : kawaii land

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeLun Mar 08, 2010 5:57 am

nu imi place light
depinde de parerea voastra?\

lol!
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 11:57 am

eu cred ca e un geniu care a vrut sa schimbe lumea in bine,dar preferatul meu ramane L.
Sus In jos
Riuzaki
New faN
Riuzaki


Mesaje : 26
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 29
Localizare : secret

despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 1:43 am

eu cred ca la inceput a avut intentii bune da la urma a fost posedat de putere si la urma si-a uitat scopul
Sus In jos
Continut sponsorizat





despre Light Empty
MesajSubiect: Re: despre Light   despre Light Icon_minitime

Sus In jos
 
despre Light
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» despre L.
» despre Rem
» despre Misa
» despre Ruyk
» Light cosplay

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Death Note :: Yagami Raito-
Mergi direct la: