*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 despre Misa

In jos 
+7
Rika
Meisekyume
Misa
L
Kira cel Întors
YagamiLightKira
happy_berry
11 participan?i
AutorMesaj
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

despre Misa Empty
MesajSubiect: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeVin Mar 14, 2008 3:50 am

Misa Amane

Un idol popular in Japonia , Misa este devotata complet in Light si a marturisit ca s-a indragostit de acesta de la prima vedere . Aceasta l-a ucis pe asasinul parintilor dupa multe incercari esuate .
Sus In jos
YagamiLightKira
Good faN
YagamiLightKira


Mesaje : 69
Data de inscriere : 27/03/2008

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 5:04 am

Misa este un celebrul fotomodel si e sweetie ..imi place devotamentul ei si comportamentul ei ..ca un inger inocent ... :sweety:
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 6:25 am

e frumoasa...imi place kum se inbrak...hainele negre,ka la gotzi,se combina foarte bine k parul blond...
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeVin Mar 28, 2008 3:20 pm

Descrierea exacta a Misei...

despre Misa 180px-10
Misa Amane (弥 海砂, Amane Misa?) / Misa Misa

O fată înamorezată de Kira, Misa este un idol al Japoniei și tinde să poarte haine de stiluri diferite, depinzînd de activitate. Este imatură și se referă la ea la persoana a treia pentru a părea drăguță. Misa este complet devotată lui Light și menționează că s-a îndrăgostit de el la prima vedere. Light o vede totuși doar ca o unealtă în planurile lui datorită Death Note-ului pe care această îl posedă și a tîrgului pe care l-a făcut pentru ochii de Shinigami. Misa îi este așa de devotată fiindcă ucigașul părinților ei a fost executat de Kira.

În serie, intră în acțiune ca al doilea Kira, înainte de a se duce să-l întalnească pe Light. Deși perspicace uneori, face greșeli destul de mari, sau pur și simplu nu este la nivelul lui L, astfel încat, în curînd devine ținta suspiciunilor lui alături de Light și ajunge să fie prinsă și interogată brutal. Devotamentul ei se dovedește însă a fi impresionant, necedînd și mai mult decît atît, ajungînd să-i ceară Shinigami-ului care i-a adus carnetul cu care ucidea pană atunci, să o omoare pentru a scăpa de durere și de a nu risca să-și slăbească rezistența și să înceapă să vorbească.
Sus In jos
L
New faN
L


Mesaje : 39
Data de inscriere : 29/03/2008

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeSam Mar 29, 2008 4:19 am

misa este super!!este foarte dragutza....imi place stilul ei gotic...faptul k e blonda....este model renumit...park ar fii un inger intunecat...imi place fata asta... :sweety:
Sus In jos
Misa
New faN
Misa


Mesaje : 26
Data de inscriere : 16/03/2008
Varsta : 29

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 7:24 am

Wow o ador!!!E super frumoasa, se imbraca bine si are un stil super copilaresc dar tot odata mai sintru :heart:
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeLun Apr 28, 2008 11:12 am

Imi place cat de usor si repede a putut sa ii atraga atentia lui Kira , si cum a planuit totul cu casetele , si cum s-a deghizat in ziua in care l-a vazut pe Light ... Un detectiv normal nu si-ar fi dat seama ca ea e al 2-lea Kira , or smth .
Sus In jos
Rika
New faN



Mesaje : 37
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 29

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeJoi Dec 03, 2009 1:47 pm

e frumoasa si imi place stilul ei de a se imbraca xD! e cam naiva dar e simpatica
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 2:03 pm

Draguta,pacat ca in film e bruneta:|
Sus In jos
Strawberry
Good faN
Strawberry


Mesaje : 56
Data de inscriere : 26/12/2009
Localizare : In fata ta poate,poate in stranga ta in dreapta ta dar tine minte mereu voi fii in inima ta :X:X:D

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 2:10 pm

E dragura si asa de blonda...:)) in fine si e cute si e asa de copilaroasa si cateodata imatura...si e indragostira de Light care poate el nu-i arata dragotea cum ar vrea...ce pacat sunt in aceeasi situatie :))
Sus In jos
dark_girl

dark_girl


Mesaje : 8
Data de inscriere : 15/01/2010
Varsta : 28

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeVin Ian 15, 2010 11:52 am

despre Misa Misa
despre Misa Misa
despre Misa Misa
Sus In jos
Riuzaki
New faN
Riuzaki


Mesaje : 26
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 29
Localizare : secret

despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 1:51 am

adevarul este ca e o fata draguta dar este usor influentabila
Sus In jos
Continut sponsorizat





despre Misa Empty
MesajSubiect: Re: despre Misa   despre Misa Icon_minitime

Sus In jos
 
despre Misa
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» misa amane
» Misa's room
» Cosplay Misa Amane
» despre L.
» despre Rem

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Death Note :: Amane Misa-
Mergi direct la: