*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 despre filmul death note

In jos 
+10
Blue Rose
Zaki
Rika
maria
Meisekyume
mily
Sakura-star
sweety princess
YagamiLightKira
happy_berry
14 participan?i
AutorMesaj
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeSam Apr 05, 2008 3:31 am

Death Note (デスノート, Desu Nōto?) este o serie manga și anime, din care s-au inspirat și două filme artistice cu același nume, care gravitează în jurul unui carnet aparent obișnuit, dar care are puterea de a omorî pe oricine al cărui nume este scris în acesta. El intră, dintr-o întîmplare, în posesia unui tînăr deziluzionat din Japonia, Yagami Light, care decide că îi este menit să salveze lumea de elementele sale negative cu ajutorul puterii carnetului.

Death Note: Director's Cut: Final Conclusion după numele original, este un episod special din Death Note ce a fost difuzat inițial în data de 31 august, 2007 care durează două ore și realizează în acest interval un rezumat al anime-ului și întîmplările prin care a trecut Light, prin viziunea lui Ryuk. Începutul este plasat, asemenea anime-ului, în lumea Shinigamilor, însă de data aceasta după întîmplările ce l-au implicat pe Ryuk. Astfel, un shinigami tînăr și curios și cu același chef de viață debordant ca a lui Ryuk îl caută pe acesta din urmă deoarece ajunseseră la el informații despre întîmplările prin care a trecut în lumea umană. Găsindu-l în cele din urmă, ni se prezintă un Ryuk aparent mai bătrîn, care este pregătit să-i țină poveți curiosului său fan. Începe prin a spune că oamenii prin sinea lor sînt plictisitori, însă unul anume, Light, care a dorit să-și realizeze cu ajutorul Death Note-ului un statut de zeitate a fost destul de interesant. Astfel, începe povestea, cu scene concentrate și uneori săriri peste unele aspecte ale poveștii, cît și dezvoltarea uneori necronologică a evenimentelor și introducerea unor scene noi, neprezente în anime
Sus In jos
YagamiLightKira
Good faN
YagamiLightKira


Mesaje : 69
Data de inscriere : 27/03/2008

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeSam Apr 05, 2008 8:23 am

stii cumva si unde il pot gasi ? :cryy!!!: vreai fimul si nul gasesc
Sus In jos
sweety princess

sweety princess


Mesaje : 9
Data de inscriere : 12/03/2008
Varsta : 31
Localizare : p akasa :P

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeSam Apr 05, 2008 9:57 am

si eu vreau filmul cry cine il are....sau de unde pot sa fac rost d el??? :sweety:
Sus In jos
Sakura-star
Good faN
Sakura-star


Mesaje : 58
Data de inscriere : 16/03/2008
Localizare : Alba Iulia

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeDum Apr 06, 2008 9:47 am

am auzit unele chestii despre el si mi-ar placea sa il si vad :D
stie cineva de unde se poate achizitiona?
Sus In jos
http://www.new-celebrites-x.piczo.com
mily

mily


Mesaje : 12
Data de inscriere : 13/04/2008
Localizare : In the middle of the gun fight...

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeDum Apr 13, 2008 5:57 am

Death Note Director's Cut se gaseste pe youtube, insa nu e subtitrat tot, inca. Cat despre filmele DN, le-am vazut pe amandoua si nu m-au impresionat in mod special...
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 2:57 am

io stiu d und se poate de scos filmul...numai k traducerea e in rusa...
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeLun Apr 28, 2008 11:26 am

L-am vazut , nimic deosebit . Chiar mediocru . :| Ma plictisea din primele minute .
Sus In jos
maria

maria


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/05/2008
Varsta : 28
Localizare : rep. moldova,or. chisinau

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 10:30 am

Exista 2 parti din death note movie,eu stiu caci le am pe ambele
prima parte
despre filmul death note 288534034_789ea451e1
Denumirea originală: Death Note 1
Denumire: Тетрадь смерти 1
An: 2006
Gen: action, drama, horror, mystery, psychological, supernatural
Durata: 01:50:12
Sper ca stiti engleza
Despre Film:Have you ever wanted to change the world for the better? Make it cleaner, more correctly ... Wanted? Light his Decree, a young genius, obedient son, handsome and simply perfect student wanted this too. Now you've got a chance to see what happened to him. For random discovery - notebook God of Death - gifted young man easily kill virtually any human being anywhere in the world. And Light begins its crusade against evil on earth, beginning with the total extermination of criminals. As the class. Mass deaths of suspects, and even prisoners who could not draw the attention of Interpol, and it attracted him. However, all these mysterious deaths did not give the police any zatsepki, none nitochki, which could know who this creates ... And then to trace a mysterious Kiry (both began to call the mysterious warrior for justice on the Internet) came out L - one of the best detectives in the world. Who will win in this confrontation - or genius Almighty Kira L?

Screnuri
despre filmul death note Death-note-movie

Death Note The Last Name
despre filmul death note 058631-0001
Denumirea originală: Death Note: The Last Name
Denumire: Тетрадь смерти 2
An: 2006
Gen: Mystical / Fantasy / Detectiv
Regizor: Канэко Сюсукэ
Actori: Tatsuya Fujiwara (Light Yagami), Ken'ichi Matsuyama (L), Erika Toda (Misa Amane).
Durata: 02:19:55
despre Film:Kira, he also are aware Rayto Yagami carefully hides its kirovskuyu essence of police and detective L (Ryudzaki then bish), while helping his father maintain a consequence, L - carefully looking for the very Kiru, spinal cord Chui, that this is Wright's All… its course. And suddenly - hlobys! From the sky to fall with a plop second notebook! And gets in to ruchonki girl named Misa Amane! And in the world is becoming one Kiroy more…

Screnuri
despre filmul death note Death-note-movie-2
Sus In jos
http://gravitation.forumgratuit.ro
Rika
New faN



Mesaje : 37
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 29

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 6:05 am

l-am vazut....este si subtritat dar in engleza....le-am vazut mai demult...numai ca nu mai stiu site-ul unde se gasea....am sa o intreb pe o prietena de a mea ca ea stie situri cu filme....si mai e unul inafara de acesta "L change the world" este partea in care este filmata cele 23 de zile dupa ce si-a scris numele in carnet...(el nu a murit instantaneu) in filmul al 2 lea moare direct si zice "dupa 23 de zile" si moare....aici este particica de 23 de zile ^^ este frumos filmul..
Sus In jos
Zaki
New faN
Zaki


Mesaje : 38
Data de inscriere : 03/12/2009

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 2:28 pm

eu stiam ca sunt 3 filme
a treia parte e "L change the World"
am vazut primele 2 parti si mi-au placut foarte mult
prima data le'am vazut pe un site de filme japoneze, pevremea cand nu stiam ca exista si varianta anime, respectiv manga
tot acolo am gasit si a treia parte a filmului, ultimele 23 de zile din viata lui L, unde apare si Near

o sa caut site'ul inca o data si o sa il postez :)
Sus In jos
Zaki
New faN
Zaki


Mesaje : 38
Data de inscriere : 03/12/2009

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 11:02 am

L Change the World

aici este a 3'a parte din seria Death Note Movie
enjoy it ^__^

PS: scuze de dublu
Sus In jos
Rika
New faN



Mesaje : 37
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 29

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 3:59 am

Zaki... chiar site-ul asta vroiam sa-l dau laught xD se pare ca mi-ai luato inainte cuteengel kiss
Sus In jos
Zaki
New faN
Zaki


Mesaje : 38
Data de inscriere : 03/12/2009

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeLun Dec 07, 2009 12:20 pm

heh
e super site'ul
eu una il ador
<3
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 5:35 am

dupa ce l-am vazut am mancat 3 zile numai dulciuuri din cauza lui L -_-"
laught
oricum , mi-a placut la nebunie :X
Sus In jos
Fan Asia
New faN
Fan Asia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 08/03/2010
Varsta : 28
Localizare : kawaii land

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 6:11 am

mi-a placut la nebunie
asi vrea sa mai fie
e super tare
cel mai mult imi place cand a salvat-o pe pr lui

pacat ca su se pune filmul pe dvd si sa-l publice pe piata
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 11:55 am

Le-am vazut.si mi-am palcut la nebunie. panda
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeVin Mar 26, 2010 10:49 am

Cit despre ultima parte, L change the World, lam privit abia acuma si pot sa spun ca e cea mai tare parte!
Ma emotionat foarte mult... Chiar si mia curs o lacrima...
Sus In jos
Riuzaki
New faN
Riuzaki


Mesaje : 26
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 29
Localizare : secret

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 1:40 am

eu am vazut ambele filme au fost date pe animax da e oleaca diferit de anime
Sus In jos
Obscure76

Obscure76


Mesaje : 5
Data de inscriere : 02/09/2010

despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 3:15 pm

mai, eu nu stiu ce sa zic,tocmai pentru ca nu am vazut anime-ul
dar desi multi zic ca acest film e o porcarie,mie mi-a palcut mult,si o sa ma uit la el pana ma satur,desi nu cred ca se va intampla vreodata
Sus In jos
Continut sponsorizat





despre filmul death note Empty
MesajSubiect: Re: despre filmul death note   despre filmul death note Icon_minitime

Sus In jos
 
despre filmul death note
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» vot la death note
» Dressup death note
» Death Note oneshot
» Death Note Draws
» *Death Note cosplay* by my friends

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Death Note :: Death Note the movie-
Mergi direct la: