*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^

In jos 
+8
Strawberry
perfect cookie
Zaki
happy_berry
yume
LunatiQ
Kira
Meisekyume
12 participan?i
AutorMesaj
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 1:54 am

Pentru ca la "Rules of DN" mai mult se discuta despre asta , am zis sa fac un topic separat .

Deci , ce ai face ? ^^
Sus In jos
Kira




Mesaje : 7
Data de inscriere : 29/11/2008
Localizare : Aici...linga tine

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeSam Noi 29, 2008 7:16 am

Pai, l-as pastra doar p/u ocazii speciale, p/u k nu vreau sa am de-a face cu politia, m-ar prinde imediat, dar la noi cum is politistii, nici nu le-ar pasa, nici n-o sa inteleaga k exista o persoana pe care-i ucide criminalii :D
Sus In jos
LunatiQ
New faN
LunatiQ


Mesaje : 26
Data de inscriere : 04/12/2009

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:02 pm

întrebarea potrivită era: ce nu aș face? =]] well, idk, anyway, cum a zis și Kira [the member, calm down :]]], poliția din țara asta nu e strălucită, și la câte crime, sinucideri și alte tâmpenii există, pot să'l folosesc, fără ca cineva să'și dea seama, mai ales dacă fac să pară o sinucidere, or văd eu xP întâi să am unul :]]
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:37 pm

Nu cred ca l-as folosi
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:39 pm

iash ucide pe toti dusmanii mei
Pai cum am eu muuulti dusmani cam pe toti xDDD
asa sunt io rea :twisted:
Sus In jos
Zaki
New faN
Zaki


Mesaje : 38
Data de inscriere : 03/12/2009

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 2:15 pm

euuu daca as avea un DN in primul rand l-as scrie pe Guta :twisted:
apoi as vedea eu pe cine...
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 1:57 am

:twisted: :twisted: o daa Guta si toti tiganii si manelistii :twisted:
Sus In jos
perfect cookie
Good faN
perfect cookie


Mesaje : 52
Data de inscriere : 05/12/2009

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 12:11 pm

pfff nush nu am intentii criminale.... nu cred ca as omora pe cnv dar sunt destul de curioasa asa ca totusi s'ar putea sa omor pe cnv doar ca sa vad daca functioneaza angel
Sus In jos
Strawberry
Good faN
Strawberry


Mesaje : 56
Data de inscriere : 26/12/2009
Localizare : In fata ta poate,poate in stranga ta in dreapta ta dar tine minte mereu voi fii in inima ta :X:X:D

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 2:13 pm

O...da imi omor profesori si pe Dinamovisti x( :P
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 3:19 pm

Omg you'll kill me
Sus In jos
Strawberry
Good faN
Strawberry


Mesaje : 56
Data de inscriere : 26/12/2009
Localizare : In fata ta poate,poate in stranga ta in dreapta ta dar tine minte mereu voi fii in inima ta :X:X:D

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 9:29 am

Yes i Kill you...cu placere de altfel :)
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 11:27 am

zimi numele tau intreg=]]
Sus In jos
Innocent_Soul

Innocent_Soul


Mesaje : 18
Data de inscriere : 04/01/2010
Varsta : 27
Localizare : Hueco Mundo

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeLun Ian 04, 2010 6:54 am

As face exact ceea ce a facut Light st total de acord cu el
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 5:16 am

Pai...stiu ca nu as avea dreptul de a omori oameni pentru ca nu ei i-am creeat, insa mi-ar placea sa ii fac putin sa sufere pe cei care se tot "joaca" cu tara asta si din cauza carora Romania a ajuns sa nu mai fie respectata de nimeni!
Sus In jos
Fan Asia
New faN
Fan Asia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 08/03/2010
Varsta : 28
Localizare : kawaii land

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 5:35 am

pai e simplu
i-asi scrie pe toti dusmanii mei
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 11:51 am

Me,dupa cum am mai spus nu l-as folosi nimeni nu-mi da dreptul de a omora oamenii,totusi cred ca bine ca nu exista un "Death Note",totusi pentru asta au fost create animeurile,sa ne duca intr-o lume fantastica unde orice este posibil.
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 6:14 pm

agree with yume!
totusi, am gasit asta pe wikipedia
e ingrijorator......

"Belgia
Pe 28 septembrie 2007, un bilet pe care scria "Watashi wa Kira dess" (forma fonetică a 私はキラです sau "Watashi wa Kira desu", însemnând "Eu sunt Kira" în japoneză) a fost găsit în apropierea cadavrului unui bărbat caucasian cu vârsta cuprinsă între 20 și 30 de ani. Ucigașul, numit și Manga Killer, nu a fost găsit nici în momentul de față.

Statele Unite ale Americii
Un student al Academiei Militare Franklin din Richmond, Virginia a fost suspendat după ce asupra lui a fost gasită o replică a Death Note-ului cu numele unor alți studenți scrise în el.
În Carolina de Sud, în 2008, oficialii unei școli au confiscat un Death Note de la un elev al Hartsville Middle School. Aceștia au declarat că caietul are legătură cu anime-ul/manga.Mai mult de atât, în caiet erau trecute 7 nume ale unor elevi.
În Gadsden, Alabama, 2 elevi de clasa a 6-a au fost arestați pentru că aveau în posesie Death Note-uri în care erau scrise numele unor oameni care constituiau personalul școlii și ale unor alți elevi.Elevii au fost suspendați de la școala unde învățau.
În Gig Harbor, Washington, un elev a fost exmatriculat, iar alți trei suspendați pe 14 mai 2008, pe motiv că aveau Death Note-uri. Tatăl unuia dintre elevi susține ca caietul a fost ca un "strigăt de frustrare" după ce a fost persecutat aproape 2 ani."
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeDum Mar 14, 2010 1:05 am

Damn.. pina unde pot ajunge oamenii.. Bine ca la noi nu prea stiu oamenii de death note asa ca numi va fi nimic daca il voi avea >:)
Sus In jos
yume
Happy faN
yume


Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/12/2009

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeDum Mar 14, 2010 4:07 am

Farte,pe bune unii oameni sunt asa de...:|
Stiu ca poti sa cumperi un caiet"Death Note",dar nu poseda puteri....sau mai stiu eu ce.
Sus In jos
Riuzaki
New faN
Riuzaki


Mesaje : 26
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 29
Localizare : secret

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 1:28 am

si eu sa face ce a facut light si desi i-mi place L sunt de acord cu Light
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitimeLun Mai 24, 2010 1:12 am

si eu, dar nu as abuza de puterile carnetului
totusi, daca l-as avea acum si ar fi real, as omora tot guvernul! de la mic, la mare, nenorocitii aia distrug tara!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^   Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^ Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce-ai face daca ai avea un Death Note ? ^^
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dressup death note
» Death Note oneshot
» Death Note Draws
» Death Note american remake :((

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Death Note :: Death Note the anime-
Mergi direct la: