*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Blue Rose

In jos 
4 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 10:11 am

asteptam sa il citesti =]]
scuze, dar forumul pe care e nu merge momentan

imediat dupa ce merge pun, bine?
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 10:39 am

Bineinteles ^^
Dar, mai bine dupa ce se reface forumul ala il salvez in calc, in caz ca forumul ala se inchide :]]
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 18, 2010 10:17 am

Trecu o saptamana.Trecura doua.Trecura trei.Nmic.Shadow apruse in fiecare nopate.Eu nu cedam .Nu aveam de gand sa cedez niciodata.Eram mai puternica decat niciodata.Ma simteam dezamagita.Nu mai conta nimic pentru mine.Traiesem intr-o minciuna.Intr-un vis prostec pentru copii.Crezusem ca basemele exista, crezusem in vise.Nu mai aveam de gand sa fiu la fel.Vroiam sa devin perfecta.Nu suportam gandul ca as putea fi slaba din nou.Nu vroiam sa fiu slaba din nou.
Incepusem sa fac tot ce vroia mama.Ma lauda peste tot.La scoala aveam numai 9 si 10.La materiile la care eram foarte slaba, devenisem printre cele mai bune.Acum aveam alte visuri.Alte ganduri, sentimente.Prietenii mei nu ma mai recunosteau.Spuneu ca sunt diferita.Si aveau dreptate.Eram total diferita.
Vacanta mare se apropia , asa ca incepusem sa imi construiesc vise noi, fara sa pasesc pragul realitatii.Vroiam sa am o formatie.Nu mai aveam nevoie decat de chitara bass, clape si chitara electrica , cu toate ca imi spusese cineva ca poate canta la chitara, dar nu era nimic sigur.Avea sa fie o formatie rock.Una care sa ma reprezinte.Incepusem deja sa fac cantecele,in calitate de voclaista, trebuia sa le si compun.Ultimele sentimente traite ma ajutau mult in creearea versurilor:ura, confuzie, neliniste, dar si imensa dragoste pe care o simteam pentru el.Acum aratam diferit:eram mereu imbracata cu ceva negru, purtand si rosu.Aratam ca o inima:jumatate sanatoasa, jumatoate bolnava si neagra.Ochii imi erau conturati cu negru, si machiati cu culori inchise mereu.Nu vroiam sa isi dea cineva seama de secretele din spatele lor.Parul imi era mult mai scrut, si mereu prins in coada.Nu il mai lasam niciodata desprins in pubilc.Nu mai vroiam sa isi aminteasca nimeni de vechea eu.
Am dat un anunt intr-o revista:
"Jessica si Claudia, cauta membrii pentru o trupa rock.Ne mai trebuie un bassist, un chitarist, si un drummer, intre 16 si 18 ani."si am dat datele de contact.
Claudia era o fata care ma sprijinise in momentul in care avsuesem mai mare nevoie de ea.Si ea il vazuse pe Dirk, dar ea nu ii cazuse in capcane.Din fericire, ea il ura.Stia ca stie cum sa il alunge pe Shadow, si reusise de cateva ori, insa nu ii stiu secretul.
Peste o saptamana, telefonul suna.
-Alo?
-Alo!o voce de baiat imi raspunse.Am sunat in legatura cu anuntul Eu cant la chitara bass.
-Buna!nu cred ca ar fi bine sa vorbim la telefon.Vino in parc.O voi aduce si pe Claudia, cealalte membra.Adu-ti chitara,vreau sa te aud cantand.
-Bine!vin in jumatate de ora.
In jumatate de ora, toti eram acolo, dar John (numele lui), stia un studio mai vechi de inregistrari, asa ca ne-am dus acolo.Sala era mare Erau tobe, clape, cateva chitari si un amplificator.I-am aratat cantecul si paritura lui.A invatat repede.Cantecul s-a numit "Just one more".Era inventia mea.
-Esti foarte bun!Felicitari!
-Multumesc!Imi place vocea ta si Claudia canta foarte bine la tobe.
-Deci, o facem?intreba Claudia.
Am intors spatele si m-am gandit pentru cateva secunde.
-La naiba!
-Ce s-a intamplat?a intrebat John.
-La naiba, la naiba, la naiba!!!!!!Soundul e grozav, tu canti super, e usor sa cant cu tine!
A zambit.
-Deci?Facem formatia?
-Cu o conditie: nu ma fa sa depind de tine.
Am vazut cum a facut ochii mari, dar nu a mai spus nimic.
M-am intors acasa si m-am trantit pe pat.Trandafirul era ca intodeauna pe noptiera.Am luat caietul si am inceput sa compun versuri .Aveam un nou sentiment:implinirea.Nu totala, dar, era bine si asa cum o simteam.Pixul a inceput sa asterne pentru prima data versuri vesele, pozitive.

Nu mai aveam nevoie decat decat de 1 keyboarder si un chitarist.Am asteptat inca 2 saptamani.Acum era formatia completa: eu -vocals, Claudia -drums, John-chitara bass, Frieda-keyboards si sec vocals, si Kai chitara.
Claudia era cea mia buna prietena a mea, si Fieda la fel.Numele lor de scena erau Yoko si Kitty.Eu eram Rose.John era Riku, iar Kai, Kai.De fapt, nu ii stiam numele adevarat.
Kai semana izbitor de bine cu Dirk.Aveau cam aceasi inaltime, erau ambii cu parul negru, doar ochii ii diferentiau:Kai avea ochii verzi pe cand Dirk ii avea albastrii.Kai avea pielea alba.Foarte alba.Uneori ma ingrijora si ma facea sa ma intreb daca era bine.Era bine facut, si seimbraca mai mereu in negru.Eu si cu el eram singurii din formatie care ne faceam unghiile negre .Toti ceilalti membrii le aveau normale, in afara de Riku, care le facea albe.Kai era tipul de baiat misterios, care nu vorbea niciodata despre trecutul lui sau despre rudele sale.Traia strict pentru muzica si faptul ca ascundea atat il facea si mai interesant.
Incepuse sa imi placa de Kai .Canta extrem de bine si atitudinea lui ma facea sa imi doresc pe zi ce trece tot mai mult sa aflu cate ceva despre el.Incercasem sa dau de colegi de ai lui sau de prieteni, dar toti imi spuneau acelasi lucru"Daca el nu ti-a spus nimic, are un motiv."Incepusem sa fiu obsedata de el.Voiam sa stiu tot, dar nu stiam nimic.
Intr-o zi, am vazut pe blogul lui un comentariu de la un prieten"Haide sa sarbatorim!Astazi se implinesc 6 luni de cand ai fugit de acasa!"Am ramas cu gura cascata.Sa fuga de acasa?De ce?Era socant si faptul ca prietenul lui facuse publica o astfel de afirmatie.Am accesat blogul lui, si am vazut comentariu de la Kai"Bine!Mai cheama pe cineva.Mergem azi la ora 19.00 la cabana.Ne intalnim la ora 18.30 la intersectie."Aveam de gand sa ii urmaresc.
Zis si facut.La ora 18.30 eu eram in spatele lor, la intersectie.Au mers cam 1 km si apoi au urcat o carare.Era o padure.Kai spusese ca se duc la cabana.apoi au urcat si alte carari .Peste tot era o liniste ametitoare.Nicio pasare, niciun animal.Doar stejari seculari si brazi .Mirosul imprastiat era imbatator.In final,am ajuns la mica prapastie.Nu mai era niciun durm.Au coborat-o, uramand o carare.Jos era un rau cu apa limpede si destul de ingust.Am coborat dupa ei.Raul trebuia trecut pe un bustean,intai au trecut ei, usor, fara ca macar straduindu-se;se vedea ca au frecventat acel loc- in timp ce eu ma chinuiam pe bucata de lemn rotitoare.Ei erau in fata, inntrand din nou in padure, xand deodata se auzi un "Pleosc!"Cazusem in apa.
-Ce se aude?a intrebat prietenul lui Kai.
-Nu stiu.Cred ca a cazut ceva.Ma duc sa vad.
Ajunsese inapoi la rau.Eu iesisem din el, plina de apa.Jacheta mea era uda toata, iar manusile imi erau distruse.
-F**k!de ce mie?De ce mi se intampla mereu doar mie????!!!!!!am intrebat, --mai bine zis, tipat- eu disperata.
-Ce faci aici?!a intrebat-sau tipat-Kai
-F**k!
-Tu numai asta stii?
-Nu!mai stiu si sh*t!
-Aha!nu mi-ai raspuns!Ce faci aici?
-Te urmaresc!
-De ce?
-Pentru ca am vazut pe blogul tau ce discutii aveati tu cu prietenul tau.
-Pe prietenul meu il cheama Yuri.Si daca te referi la faptul ca a spus ca am fugit de acasa, nu e nimic.Doar o prostie.
-Deci...nu e adevarat?
-Hahahaha!Avea un ras fermecator.Ba da!si ma bucur.
-Te...bucuri?!
-Da!Uite, nu am chef de dat detalii.Pleaca acasa!
-Cum naiba mai vrei sa plec acasa?!
-Cum ai venit!spuse el introcand spatele si indreptandu-se spre Yuri care il astepta la intrarea in padurice.
-Nu ma poti lasa aici!
-De ce nu?Tu ai venit singura, sa pleci singura!
-Nu!Am spus eu indreptandu-ma cu pasi repezi spre el.
Continua sa mearga.Linistit, ca si cand nici nu as fi fost acolo.
-Hey!!!!
Nu ma baga in seama
-Uite-te la mine!
-Lasa-l!Spuse Yuri enervat.Yuri avea tresaturi fine si deosebite:avea fata ovala, nasul drept, apropae perfect, buzele erau de marime medie, iar ochii ii erau de culoare neagra si conturati cu verde,Nu mai vazusem astfel de ochi.Pielea lui Yuri arata normal.Nici alba, nici cafenie.Parul ii era tepos, si de culoare neagra.Era putin mai scund decat Kai.
-Scuze!Am spus eu trecandu-mi indata nervii.Nu am vrut sa te, sa va enrevez.Doar ca...mi-am facut griji pentru Kai.Cand...am citit...blogul
-Kai, spsue Yuri, intorcandu-se catre el.Las-o!Las-o sa vina cu noi.Nu vrea nimic rau.Nu vezi ce inocenta pare?
Am izbuncnit in ras.Eu si inocenta.
Kai nu se intoarse.
-Te rog Kai!am spus eu mai incet.
-Bine!Haide!
Cand a spus "haide" vocea lui semana cu a lui Dirk.Oare.....erau una si acesi persoana?

Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Blue Rose - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 29, 2010 11:45 am

Wow...esti chiar buna!
Te pricepi de minune la ficuri...si descrii EXCELENT! o_o
Pacat ca eu nu pot face la fel... crycat
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 30, 2010 8:51 am

Wow wow si anca o data WOW!!
Ce mult imi place ficul tau ...
E asa... mirific...
Vreau next o_o
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 7:53 am

Scuuuze de imensa intarziere!


Ne-am oprit cand am ajuns in fata unei cabane mici, din lemn, situata apropae de intrarea in padurice.Raul inca se mai auzea, si am realizat atunci ca trebuie sa fim apropae de el.Pe geamul din spate al cabanei, se vedea o stanca imensa.De pe ea, curgeau siroaie subtiri de apa , coborand in scari pana in micul lac pe care il formau.
De o parte si de alta,se aflau brazi si stejari, dar mai rari.Pamantul era alb.Defapt, era nisip.La mal, erau pietre colorate .
-Ce peisaj frumos!i-am spus eu lui Kai.Cine a construit cabana?
-Noi!A raspuns Yuri ranjind.
-E uimitor!Si e foarte draguit interiorul!
In interior, era o masa rotunda ,inconjurata de 5 scaune de lemn, o canapea cu perne , de culoare maro, o draperie oranj, un covor de marime medie, si cateva tablouri cu fotografii marite.
M-am apropiat de unul din tablouri.Erau o femeie care se tinea de mana cu un barbat, iar langa ei, era un baietel cam de 5-6 ani.Fotografia era color .Am presupus ca erau parintii lui Kai.
-Sunt parintii tai?
-Da.A spus dupa o clipa de tacere.
Mama lui era foarte frumoasa.Era bruneta cu ochii negrii.Era putin mai scunda decat tatal lui Kai.Avea pielea alba si era imbracata cu o rochie verde cu buline.
Tatal lui era inalt, brunet, cu ochii verzi si pielea alba.Kais emana foarte bine cu el.
-Cel mic esti tu?
-Da! hai lasa poza aia!Mai bine du-te la cascada.Am ceva de facut pe aici.
-Inteleg!O discutie intre 4 ochi cu prietenul tau, Yuri.
-Exact!
-OK! dar te rog anunta-ma si pe mine cand plecati.
-OK!
M-am prefacut ca plec, dar am ramas in spatele cabanei, langa geamul intre-deschis sa ascult ce vorbesc.
-Cum ti-am spus Yuri, a inceput Kai,vreu saplec cat mai repede in Irlanda.
-Pai si formatia?
-Nu imi pasa de formatie!Stii bine ca a fost un pretext!
-Si Jessica?
-Jessica ma enerveaza!Ma scoate din sarite!
-Dar ai venit pentru ea aici, nu?
-Nu!Am venit pentru ceea ce ea are.E o diferenta.
-Mda......oare...stie ce puteri are trandafirul?
-Ceva stie!Mereu il poarta la ea.
-hmmmmm...........oare daca ar stii ce esti tu , te-ar mai primi in formatie?
-Nu imi pasa!
-Offf!Kai!
-Ce e?
-Tu nu ai de gand sa mai spui nimanui ca esti un gardian?

*

Jessica ramasese cu gura deschisa.Un gardian?Poate ca intr-adevar Kai era la fel ca Dirk.Sau poate Kai era Dirk!
Deschide usa, si incepe sa tipe:
-Ce mai vrei?Ce mai vrei acum?!M-am saturat sa fiu inconjurata de minciuni!Spune ce vrei!Spune-mi ce puteri are trandafirul!Spune-mi ce vrei de la mine!vrei sa ma distrgui?Lucrezi pentru Shadow?!Cine esti?
-Cum indraznesti sa asculti ce vorbesc eu?
-Indraznesc atata timp cat eviata mea in joc!ii curg siroaie de lacrimi pe obraz, unul dupa altul.Kai i le sterge brusc.
-Inceteaza sa mai plangi ca un copil de 2 ani!Cum crezi ca vei reusi, daca vei fi mereu asa de slaba?
-Eu nu sunt slaba!nu mai sunt!!!!!!!!!
-Ba esti!Mereu vei fi!Nu esti altceva decat un om prost si slab, naiv si ipocrit.
Pleosc!Jessica ii da o plama.
-Niciodata sa nu ma mai numesti asa!
-Dar asta esti!
Jessica vre sa ii mai dea o palma, dar Kai o prinde de mana, o strange si in mod surprinzator, o ridica .
-Nu mai ridica mana la mine!
Ochii i se scimba din verde spre rosu,pielea i se infierbanta, iar chipul i se intuneca.Jessica se sperie, iar pentru cateva minute nu mai respira.Incearca sa traga aer in piept, dar nu reusese .Se sufoca.Privirea i se intuneca.Genunchii i tremura.Mainile la fel.Inca mai pluteste in aer ridicata de Kai.Il aude pe Yuri tipanda, dar nu il vede.Inearca sa traga aer,Se ineaca.Se sufoca .Nu mai aude nimic.Nu mai vede nimic.Nu mai simte nimic.Moare.
-Ce ai facut??????tipa Yuri catre Kai.
Kai ramane cu mana in mana Jessicai, ridicand-o.Cu ochii rosi si chipul intunecat.Nici el nu mai vede, simte sau aude nimic.
-Trezeste-te!
Nimic.
-Yuri ia trandafirul de pe podea, de unde cazause, dar Kai o tranteste pe Jessica, si ii apuca strans mana lui Yuri.Mana lui Yuri se infierbanta si pielea incepe sa i se inroseaca.Apuca trandafirul repde, si reuseste sa scape din starnsoarea de fier a lui Kai.O ia pe Jessicain brate, si fuge inspre casacada.Kai ii urmareste.Tipul curge.Daca Yuri nu reuseste sa ajunga cu Jessica la cascada, mor , amandoi, in realitate.Acum Jessica e doar in coma.Timpul curge.
Yuri ajunge la cascada, trece prin ea, Kai ii uramreste.Apa rece ii curge lui Kai de la barbie pana pe pantofi, si se trezeste.
-Ce...ce am, facut Yuri?
-Ce crezi?raspunde Yuri cu o privire plina de ura in ochi.
-Nuuu!!!Nu din nou!Nu !Mi-am pierdut iar contolul!Nu iar!!!!!!!!!!Nu mai vreau!Se tranteste pe piatra rece din stanca si incepe sa planga cu lacrimi amare.
-Nu avem timp de asta!Trebuie sa o trezim!
Kai ia trandafirul din buzunarul jaketei lui Yuri, si il apropie de Jessica, pentru a-l mirosi.Nimic.
-Nu merge asa!
-Dar atunci?
-Stii ce trebuie sa faci!
-Nu vreau!
-O vei lasa sa moara, Kai?!
-Nu vreau!dar...
-Fa-o!
-Nu!spune Kai indreptandu-se la iesirea din pestera.
-Vei face la fel cum ai facut cu Julia?
Atunci, Kai se intoarce brusc, ia o piatra, se aie la mana, ia trandafirul si isi picura sangele pe petalele lui.Din trandafir iese un lichid albastru, care se combina cu sangele lui Kai.Imediat ce bea acel lichid, Jessica deschide ochii,si incepe sa tremure repede!Se zbate pe jos, ochii ii ies din orbite.
-Nu!
-De ce Kai?De ce?Ai facut-o prea tarziu!
-Nu!
-Kai!striga jessica, inca zbatandu-se
-Jessica?
-Kai, ajutor!Kai!
-Jessica sunt aici.
Jessica inchide ochii.Urmeaza un minut de liniste, iar apoi ii deschide din nou.Socul trece, ea, isi revine.
-Kai?spune Jessica slabita.
-Ti-ai revenit!imi pare rau!Imi pare extrem de rau!
-Kai,spune yuri,de ce s-a zbatut Jessica?De ce a intrat in soc?
-Nu stiu.Niciodata nu am mai dat nimanui acel lichid.Aceasta e prima data.Am riscat pentru ea, Yuri.Am riscat sa ii salvez viata.Nu stiu ce se va intampla de acum inainte.
-Kai...spune Jessica si adoarme.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blue Rose - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Blue Rose
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Media :: Fan-fictions-
Mergi direct la: