*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Blue Rose

In jos 
4 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 6:05 am

Nickul meu poarta numele unei carti de fantezie inceputa de mine, care se numeste "Trandafirul Albastru ", "Blue Rose" in engleza.Am ales acest trandafir, pentru ca reprezinta eternitatea
personaje: Jessica=>personaj principal,pozitiv,semigardian mai incolo
Dirk=>personaj principal, pozitiv, Gardian Total
Kai=>personaj principal,pozitiv, Gardian Total
Shadow=>partea negativa a lui Kai, personaj negativ, Gardian Total
Claudia=>personaj secundar,pozitiv,prietena cea mai buna a Jessicai
Yuki=> Personaj principal ,pozitiv, cel mai bune prieten al lui Kai
mama jessicai=>personaj sevcundar, pozitiv
Aquarius=>perosnaj episodic,negativ,Semi-gardian
Stolenias=>personaj pozitiv,episodic, Semi-Gardian

Cap. I
Eram in casa si ma uitam ca intodeauna pe pereti la posterele mele.Nu intelegeam cum au reusit favoritii mei sa fie atat de celebrii si sa le faca pe plac tuturor.Muzica era data incet.Ascultam rock.Mai exact,J-rock.Am luat o carte din biblioteca si am inceput sa citesc.Era captivanta si m-a facut sa mai uit putin de grijile de zi cu zi.Cand m-am plictisit, am iesit putin pe balcon in cautarea civilizatiei.Priveam oamenii de pe strada si radeam de cei care stateau de vorba cu ceilalti chiar daca nu aveau chef.
Mi-am intors pentru o secunda capul pe celalat geam si atunci l-am vazut.Era inalt, brunet si imbracat elegant.nu stiu unde se ducea.In costum avea agatat un trandafir.Unul albastru.M-am uitat insistena si fara sa respir la el pentru cateva minute.Inainta incet pe aleea din fata blocului , dar cu pasi mari.Cred ca asteptape cineva.
Se auzi interfonul.Am plecat sa deschid, iar cand m-am intors nu mai era acolo.Am ramas uitandu-ma la aleea goala si simteam cum se rupea ceva din mine.Nu intelegeam cum puteam simti asa ceva pentru o persoana care am vazut-o cateva secunde.Acel sentiment era indescifrabil.....
...................................
A doua zi m-am trezit fara chef de viata, m-am dus somnoroasa la baie si m-am privit in oglinda.Chiar daca as mai fi vazut vreodata aceea persoana, m-as fi resemnat ca nu eram suficient de buna pentru el.Aratam oribil.Aveam ochii umflati si parul incurcat,pielea alba si eram pur si simplu...urata.Daca s-ar fi trezit dimineata langa mine, cred ca ar fi luat-o la fuga imediat.M-am spalat repede pe fata si mi-am schimbat "lookul " adormit, mi-am cautat un tricou si niste jeansi si m-am dus sa mananc
-Buna dimineata!spuse mama
-`Neata!Am raspuns eu fara niciun chef.
-De ce esti asa plictisita?
-Asa sunt mereu.
-Mda...stii, Jane are un nou iubit.L-am vazut ieri dimineata.Arata destul de elegant....
-Cum?!am raspuns eu ridicandu-ma in piciroare, speriata.Nu seputea asa ceva.Era luat!
-Da!nu te bucuri pentru vecina noastra?
-Nu! deloc!am raspuns eu furioasa si am iesit din casa ca o tornada. M-am dus in parc.Am obeservat pe drum ca parul meu nu era piptanat asa cum trebuia , ci era doar descurcat.Mi-am dat jos clama din par si mi l-am prins sus.Era mai bine.Am ajuns pe pod.Era minunat:sunetul apei ma relaxa,pestii mici inotau de colo-colo, facandu-ma sa ii urmaresc si sa uit o clipa de problemele mele.Am mers mai departesi am ajuns in parc.Vedeam aleile albe si goale si nu stiam pe care sa merg.Una ducea spre lacul fara fund, una la izvoare,una la piscina neterminata.M-am hotarat sa merg la izvoare iar apoi sa urc spre padure.Am mers o bucata de drum dar imi era sete,insa inca urcam strazile lungi si reci, si cararile abrupte.Deodata am auzit un zgomot.......ceva se misca printre copaci.....era o umbra rapida si neagra.Era cat o pisica mai mare,o pisica salbatica.
Am inceput sa alerg, respirand greu .M-am impiedicat de radacinile pomilor.Cand am iesit intr-un loc ceva mai insorit, soarele ma orbi pentru cateva secunde.Ma rugam sa scap cu viata; mai sus era o manastire si m-am gandit ca daca m-as adaposti acolo, as scapa.M-am uitat in jos la oras.Chiar si cu teama in suflet,nu am putut sa nu imi dau seama cat de frumos putea arata totul.Am observat ca eram destul de aproape de oras si , era mult pana la manastire.Se auzi ceva.Am ramas cu ochii mari,inlemnita , pe pamintul umed dar tare ca piatra.
-Urca!imi spuse o voce.Era o masina.Cineva venise sa ma salveze.....cineva de acolo, de undeva, avea grija de mine.......
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 12:20 pm

Foarte frumos, insa totusi imi pare ca prea repede se petrece totul.Hmm adica sa indragostit rapid de o persoana pe care nici nu o stia.
Oricum, nice job, astept nextul ^^
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 12:53 pm

asta se numeste dragoste la prima vedere :>
noroc de mine ca nu am trecut prin asa ceva #:-S

Am ajuns in oras in cateva minute.Era liniste ca atunci cand plecasem, doar ca era seara.Cerul era innorat , asa ca am presupus ca va fi un cer fara stele.M-am uitat la ceas.Era 20.30.Nu-mi venea sa cred cat am stat in padure.Acolo, nu intra nicio raza de soare si nu mi-am putut da seama daca era zi sau nopate.
-Multumesc mult!Mi-ati salvat viata!am spus eu recunoscatoare domnului cu mustata care conducea masina.Abia acum imi dadeam seama cum arata.Era cam de 40 de ani, brunet, cu mustata si ochii negrii.Nu stiam daca era inalt sau nu deoarece statea jos.
-Nu exagera!Oricum, sa ai grija.Nu se stie ce e prin padure.spuse acest lucru pe un ton care imi dadea fiori.
-Aaaaa,da ,voi avea!
Am intins mana sa ii dau 5 RON dar el i-a respins.
-Nu e nevoie!MA bucur ca te-am putut ajuta!
-Multumesc dn nou!am raspuns eu si m-am dat jos din masina.Cand am coborat, am observat ca masina era albastra.Viata mea se invartea in ultimele zile in jurul acestei culori.
Mi-am deschis telefonul si am vazut ca avem 20 de apeluri pierdute de la mama si alte 7 de la tata.Ciudat, acum isi unira fortele sa ma salveze pe mine.Totusi, am facut ceva util.I-am facut sa se inteleaga, chiar si pentru o zi.Am sunat-o imediat pe mama
-Alo!
-Buna mama!Am vazut ca m-aisunat.Ce faci?
-Ce crezi ca pot face?!mi-a raspuns ea pe un ton taios.stau si plang si ma ingrijorez pentru tine ca umblii de nebunape nu stiu unde.Nu ai nimerit tastatur de la telefon sa ma suni?!Unde ai fost?
-In parc.M-am plimbat cu o prietena.Scuze, telefonul mi se descarcase si l-am incarcat la ea acasa.Avem incarcatoare la fel.Scuze.Bininteles, era cea mai lunga scuza pe care o folosisem, dar era mia bine asa decat sa ii provoc un atac de cord spunandu-i ca am fost in padure-singura!
-Unde e ea acum?
-E acasa la ea.Tu .....unde esti?
-La scoala!mama era profesoara.
-Bine .La cat vi?
-In jumatate de ora ajung.PA!
-Pa!Offf! Acum nu mai trebuia decat sa ii trimit un sms lui tata si sa ii spun acelasi lucru si gata.Zis si facut.El intelesese fara sa dea explicatii.
M-am dus acasa , insa am mai zabovit outin pe banca din fata blocului cu pricina.Culmea, si banca era tot albasta!!!
Am vrut sa plec , cand am auzit-o pe Jane vorbind cu cineva:"Haide, haide iubitule, vom intarzia!"Am simtit ca imi tremura genunchii si m-am aseza pe banca.De fapt,am cazut.Apoi au iesit din bloc.Ea imbracata intr-o superba rochie rosie, iar el intr-un costum alb .El era inalt, cu parul scurt si brunet, fata rotunda si ochii verzi.Nu era acceasi persoana.Ii incurcasemImi facusem griji degeaba.
Am rasuflat usurata si m-am ridicat de banca .M-am dus la ei.
-Buna!
-Buna a raspuns Jane,El e iubitul meu, Jake.Jake, ea e Jessica
-Incantat!imi spuse el pe un ton gors, ca de bariton.Nu , nu erau acceasi persoana.
-Si eu.Unde va duceti?
-La PROM.E un nou local unde se danseaza doar dansuri lente,stii tu, eu sunt topita dupa asa ceva.
-Mda........spuse tipul de langa ea si isi dadu ochii peste cap.Se pare ca lui nu ii placeau.
-Si...se duc multi pe acolo?am intrebat eu curioasa.
-Da.......spuse ea cu o oarecare ezitare.Dar acum a venit unul nou.Nu stiu cum il cheama, dar e ciudat.Poarta mereu un trandafir la costum!
El trebuia sa fie!Trebuia sa merg si eu acolo, dar.....aveam nevoie de un partener..........
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeMar Feb 23, 2010 2:11 am

Wow, imi place!

Acum e mult mai clar totul
Sa vedem cum se petrec lucrurile, si cu omul ala cu mustati, si cu culoarea asta.
Bravo)
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeMar Feb 23, 2010 6:21 am

laught

Vroiam neaparat sa imi gasesc pe cineva cu care sa merg la Prom .Am mers la o colega pentru ca stiam ca iubitul ei are un prieten si speram ca el vrea sa vina cu mine.Oricum, am vazut cum se uita la mine cand eram prin preajma........nu cred ca m-ar fi refuzat!.Am ajuns in fata blocului ei si am sunat la interfon
-Cine e?Imi raspunse o voce de baiat
-Jessica.am raspuns eu incet.Se pare ca aveam noroc.vocea aceea nu era a lui Paul.Am urcat scarile intunecoase si am batut cu sfiala la usa.
-Intra!Imi raspunse aceeasi voce.
-Buna!
-Buna!Imi pare rau, dar Paul si Alexanndra nu sunt acasa.Am ramas aici sa "am grija de casa"Spuse el, aratand ghilemele cu degetele.
-Aha!inteleg!E bine.Pe tine te cautam oricum.
-Pe mine?!Imi raspunse facand ochii mari si ranjind.
-Mda.........ma intrebam daca ai vrea sa mergem la Prom astazi.E un local nou si.....
-Sigur!Nicio problema!Nu sunt eu prea bun la dans, dar cu tine as ,merge oriunde.
Mi-am dat ochii peste cap.Nu suportam replicile de genul asta.
-Ok!Vi maine pe la 19.00, da?
-bine,bine!Vrei sa bei ceva?un suc?Spuse aratandu-mi un bidon de 2 litrii plin cu suc de potocale.Era natural asa ca nu am refuzat.Cat am stat la masa am discutat de mai multe.Culoarea favorita, zodii, muzica, filme.Intrebari pe care le pui pentru a cunaoste mai bine pe cineva.Nu era chiar asa de rau.Ramasese surprins cand i-am spus ca am fost in padure.Bineintele, nu i-am spus si motivul.M-am uitat la ceas.Era 22.30.Am hotarat sa plec.
-Pa! Imi spuse el dupa ce m-am ridicat de pe scaun, facandu-mi cu mana.
-Pa!I-am raspuns eu bland.
Drumul pana acasa a fost mai lung decat de obicei.La inceput am mers uispr, dar cand am ajuns, ma dureau gleznele.Probabil alergasem.Am intrat usor si am auzit combina data la maxim.Mama era acasa.Mi-am dat o plama peste fata si m-am dus sa o salut.Bineinteles, mi-a tinut morala 1 ora, dar nu imi amintesc exact ce a spus.
M-am trantit incaltata pe pat ,mi-am conectat iPodul laboxe si am inceput din nou sa privesc tavanul.Cate facusem azi si cate aveam de facut maine......
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeMier Feb 24, 2010 4:31 am

Imi place , sa mai pui
astept nextul :)
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 4:04 am

arigato ^^
Ziua cea mare

Asta era.Venea sa ma ia .Mma intalneam cu visul meu misterios.M-am dat jos din pat .Capul mi se invartea.Nu am vazut pentru o secunda nimic in fata ochilor.M-am ridicat incet si m-am dus la baie.Nu mai aveam cercane.Asta insemna ca dormisem azi nopate.Nici nu imii aminteam cand m-am descaltat si cand mi-am luat pijamalele.Am coborat scarile la micul-dejun.Pe masa era un bilet
"Astazi vin la ora 21.00.Vezi sa manaci si nu uita sa nu vii tarziu de la scoala.Fara vizite la alte prietene!E OK daca te duci la Prom.Chiar ma bucur ca mai iesi si tu putin.
Te pup,
mama"
Nu-mi venea a crede!Cand ii spusesem eu lui mama de planurile mele?!Un fulger mi-a strapuns capul.Era luni.Ziua de mers la scoala.Am deschis dulapul si mi-am scos paine .Apoi am deschis figiderul si mi-am facut un sandwich cu cascaval.L-am lasat pe jumatate mancat si m-am dus in camera sa ma pregatesc.Mi-am luat o bluza lunga si rosie cu dungi albe, fara maneci si o maleta alba pe gat pe dedesubt.Niste jeansi, mi-am pieptnat parul sus si am plecat spre scoala.Drumul nu mai era atat de lung si orele trecura repede.La cantina scolii am vorbit putin cu Sarah(o prietena mai veche) despre vacanta de vara iar la ore a trebuit sa raspund la ora de literatura.Era ceva ce imi facea placere.
-Pa! Ne vedem maine!Am spus eu cand am terminat orele si m-am indreptat spre casa.
-Hey, unde pleci?Nu ma bagi in seama?Sper ac nu ai uitat ce trebie sa faceM AZI.Era Hanry.Partenerul
-A! nu! E ok!Scuze ca nu te-am ...observat...
-E in regula!
-Deci, vi la 19.oo .da?
-NORMAL!spuse pe un ton atat de sigur si atat de tare incat ma facu sa tresar.
-Pai, pa!
-Ciao!
Trecusera 4 ore de atunci.Eram la birou si imi faceam tema la engleza .M-am uitat la ceas.Era ora 18.00.M-am ridicat si m-am dus la sifonier sa imi caut ceva de imbrcat.Am deschis usile largi si nu am vazut decat pantaloni.Nu aveam rochii.am sunat-o pe Alexanndra sa imi imprumute o rochie de a ei.
-Sigur!Haide vino!Pantofi ai?
-Aaaa.......cred ca am cave pe aici pe undeva.
-Lasa, iti dau eu.In 15 min eram la ea.
-Buna!Uite!Am gasit ceva aici.Imi arata o superba rochie albastra , cu guler de 4 cm, cret.Era minunata!Nu mai vazuem asa ceva.Albastrul era asemanator cerului si.....trandafirului.Era lunga pana la genunghi asa ca am acceptat-o imediat.
-Multumesc!E minunata!
-Stiam eu ca iti va placea.Uite si niste pantofi.Si imi arata niste pantofi cu talpa joasa de acceasi culoare.
-Wow!Ii ador!Multumesc!Am spus imbratisand-o
Du-te sa te schimbi iar dupa aceea iti voi aranja parul.
Am dechis gura sa spun ceva, dar am inchis-o la loc dupa aceea.Aveam incredere in ea. M-am schmbat repede.Rochia parea a fi facuta pentru mine.Apoi imi prinse parul sus intr-o clama alba cu pietricele albastre.Vru sa ma macheze dar in cele din urma accepta sa ma dau doar cui rimel si un luciu de buze.Se auzi o bataie in usa.
-Dechide!eu sunt!
-Intra Hanry.Wow!Arati grozav!
Hanry era imbracat i tr-un cotum negru iar parul ii era pieptanat ordonat.Era diferit.
-Waaaaaaa!Spuse el cand ,ma vazu.Arati.....
-Multumesc!Haide!
Am ajuns la Prom.Sala era plina desi era doar 20.30.Atunci l-am vazut.Era in multimea aglomerata .Statea drept, ca o statuie .Cu pielea alba si parul negru .Era mai inalt decat vazusem eu.Era acolo, parac asteptandu-ma pe mine.Isi intoarse capul si se uita in ochii mei.Un zambet ii ilumina fata.Era perfect!Se indrepta spre mine cu pasi mari .Inima imi batea cu putere.
-Buna!Imi pare bine sa te vad!
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 4:22 am

Wow! Ce neasteptat e nextul! De unde o cunostea? De parca se stiau cu anii !
PUune nextul ^^
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 9:53 am

-Buna!am raspuns eu dupa un lung moment de tacere.Ce ... faci si de unde ma cunosti?
-Normal!Te-am vazut pe balcon.Te tiu doar din vedere dar as vrea sa te cunosc mai bine.nu stiam ca vi aici.
-a....da, vin pe aici.de ..azi
-Hahaha!rase el.Rasul lui era atat de cristalin!Imi amintea de ceav anume...
-Deci, cine e patenerul tau?
-El e Hanry.Hanry, el e....scuzama dar nu stiu cum te numesti.(Era incredibl1imi placea atat de mult de el dar nu stiam care era numelelui)
-eu sunt dirk iar tu esti Jessica, corect?
-Da!am facut ochii mari.Stia cum ma numesc!
-De unde imi stii numele?
-Ai vrea tu sa stii nu-i asa?Imi spuse el, cu un zambet stralucitor aparandu-i pe fata.Se supara partenerul tau daca dasam?
-Ha?Eu nu !Deloc!spuse hanry zambaret dar am vazut cum a intors capul strambandu-se.
Pentru prima data in viata ma bucuram ca stiu sa dansez, pentru prima data ma bucuram ca sunt fata.
Dansul parca nu se mai termina.Nu imi pasa cat de bine stiam sa dansez, sau dinpotriva, cat de prost.nu imi pasa de zecile de ochi care ne urmareau.Nu imi pasa cum aratam.In acel moment, ma simteam de parca as fi fost intr-un univers doar al meu.un univers perfect de unde oricat mi-as fi dorit, ceva din mine nu m-ar fi lasat sa scap.Eram prinsa de mirajul acela minunat.in sfarsit, reusisem sa orind umbra chiar daca soarele disparuse.Reusisem sa dezleg misterul, sa raman in vis, chiar daca eram treaza.El era acolo, langa mine, plutind pe langa corpul meu.Ma privea si aunci i-am vazut pentru orima data suberbii ochi albastrii.Erau asemena xerului intr-o zi senina.Erau superbi.Atat de ......irealii.Cantecul se sfarsi, dar noi inca dansam.Deodata se opri.toti ne priveau cu uimire si in jurul nostu se formase un cerc de oameni.Auzeam susoteli si zumzaieli .Semanau cu un roi de albine.mi-a venit sa rad.
-Ai un ras minunat!Atat de natural!Vad ca nu te prefaci si chiar te simti bine.
-Multmumesc!Am spus eu
-Stii ce ma uimeste cel mai tare la tine?
-Ce?
-Faptul ca nu te inrosesti.Le-am mai fcaut complimente si alotr fete si erau atat de rosii...rase.
-Tu chiar esti diferita.
-Multumesc din nou.Nu imi sta in fire sa ma inrosesc.Nu ma inrosesc nici daca vreau.Asa sunt eu.Am pielea mai alba.
-E perfecta!spuse el atingandu-mi pielea.Atunci am observat ca degetele lui erau foarte fine.Mana ii era calda.Ma privi din nou.Ochii lui erau mai deschisi decat inainte.Am ramas uimita.Isi apropie fata de a mea , insa si-o retrase imdiat cand auzi ceva.
-Hei, scuze, dar... vreau si eu sa dansez cu ea!E partenera mea!Era Hanry.Nu imi venea sa cred ca isi alesese un moment ca acesta pentru a se da mare!...
-Scuza-ma!Te felicit!Ai o partenera foarte frumoasa.
-Da stiu!spuse Hanry.
Nici in acel moment nu ma inrosisem si imi pare chiar bine.
-Poate ne vom mai intalni, candva...spuse el
-Cum adica "poate"?Nu vii aici in fiecare seara?
-Ba da.Veneam.Spuse el accentuand cuvantul si lasand capul in jos.
-Nu voi mai veni.Trebuie sa ma mut in alt oras.Imi pare rau.Ma privi din nou.Acum ochii ii erau mai inchisi.
-Uite!imi arata trandafirul.Ia-l tu.Sa-ti aminteasca de mine.imi zambi.
-Asteapta!am spus eu iesind cu greu din multimea de oameni surprinsi.Asteapta!Nu!
Ma privi din nou, apoi cobora scarile si se indrepta din nou spre alee.
-Ce faci?!Hai sa dansam!Haide odata!!Spuse Hanry oe un ton iritat.L-am privit pentru o clipa si apoi am intors capul dupa Dirk .Plecase din nou.Disparuse din nou pe aleea intunecoasa,lasandu-ma singura.Un pumnal imi strabatu inima.Atunci am observat ca numele i se potrivea.In sala totul revenise la normal.Hanry plecase si el.Toti radeau si se distrau.Aleea era din nou goala iar luna albastra se ivi pe cer.Luminile se aprinsera.Nu fusese urma de el acolo.Nimic nu imi demonstra ca nu imi imaginasem totul.Poate doar inima mea , care nu mai era la fel..pe veci....
Sus In jos
Fan Asia
New faN
Fan Asia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 08/03/2010
Varsta : 28
Localizare : kawaii land

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 6:06 am

hmmm...interesant textul
e super
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 6:09 pm

M-am dus acasa, insa nu inainte sa arunc o ultima privire uriasei sali de dans, care pentru o ora imi daruise atata fericire.Am urmat aleea serpuita , printre pomii inalti si negri si am iesitdin acel loc, numit Prom.Imediat ce portile mari se inchisera in urma mea, am revenit la realitate.Exact ca o Cenusareasa care fusese printesa pentru o zi dar acum trebuia sa isii recapete locul.M-am urcat intr-un taxi si l-am rugat pe sofer sa ma duca acasa.L-am vazut cum pe parcursul drumuluise uita in oglinda, din cand in cand , la mine dar mie nu imi pasa.Ma uitam la stele, cu trandafirul in mana.Am ajuns acasa.I-am platit soferului si m-am dat hos din masina.
-O inima infranta nu se vindeca usor , daca te gandesti la cel de care ti-e dor!
Era minunat!Dar...nu puteam sa ii urmez sfatul.
-Multumesc!am spus eu si am pasit in casa.
-Buna!Ce fcai?Cum a fost?Unde ti-e partenerul?Ce bine iti sta in rochie!De ce nu te duci asa si la scoala?V-ati distrat?
Se pare ca mama era foarte curioasa!Dar nu vroiam sa dau nicio explicatie in acel moment.
-A fost OK mama!Am spus eu si am urcat scarile inspre camera mea.Am lasat trandafirul pe noptiera.Ciudat!Nu se ofilise in masina , nici macar o petala.Am dat drumul la muzica si am ascultat formatia mea favorita. Ma regaseam in versurile lor.
"You, haven't got a pain
What you think you need to say
And I, I, already know
You played a part in a stupid show

And you're wondering, how I..m wandering
Through the maze between the heartaches

Crashing and burning
As time past away
Trashing and turning
You know that I feel
The chances are low but the curtain is down
Now it's turning down

The curtain's down

You better stop
All your acting out
Before this performance
I take a bow
You, you, could've had it all
Now you are playing just a fallen star

And you're wondering, how I..m wandering
Through the maze between the heartaches

Crashing and burning
As time past away
Trashing and turning
You know that I feel
The chances are low but the curtain is down
Now it's turning down

Stop the masquerade
There's no one left
Just you and me
Just empty seats
There is no stress
The show is real
Don't say your lies
Say what you feel
Or if you can't
I have to leave
The stage behind and say goodbye
I say goodbye

The show is over
The show is over
The show is over and over and over
The show is over and over and over "
In cele din urma, am adormit.

A doua zi:

Lumina transparenta ma trezi.Era 07.00, marti.M-am das jos din pat cu greu si m-am indreptat spre baie.Am tresarit cand mi-am vazut cercanele.Se pare ca nu dormisem.M-am spalat pe fta, mi-am luat un ticou negru cu sclipici roz, jeansi mei de toate zilele si m-am dus sa manac.Pe masa era alt bilet:
"Am aflat ce s-a intamplat aseara.Imi pare rau pentru Hanry.Cum ai putut?!Lasa ca vorbim noi diseara!
P.S:Vin la 21.00
Pa,
mama!"
Grozav!Acum Hanry era pe post de birou de informatii.Am mancat ceva dar ma durea stomacul.M-am dus inpoi in camera mea sa ma pieptan.Mi-am luat ghiozdanul si am plecat jos.Dar.......parca ceva ma chema.Mi-am amintit de trandafir.L-am luat.Deodata, durerile imi disparusera si cearcanle la fel.Ma simteam mai bine ca niciodata.Era ceva special cu trandafirul asta.Un lucru e sigur:orice trandafir care nu ar fi fost pus in apa atta timp, s-ar fi ofilit si.......nu ar fi mirosit asa.................


versuri: Cinema Bizarre:"Crashing and burning"
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeDum Mar 14, 2010 1:19 am

Blue Rose, esti o scriitoare minunata! Ador ficul! Sa stii ca ma supar daca nu pui nextul)
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeLun Mar 15, 2010 7:16 am

multumesc mult :*
zi-mi Kida
noi ne stim ;)

Am coborat scarile si am iesit pe usa ca o tornada.Nu imi amintesc daca am incuiat usa sau nu.Am ajuns in clasa cu cinci minute dupa profesor.
-Buna dimineata!Ma scuzati ca ami intarziat.Pot lua loc?
-Sigur!Hmmm........frumos parfum!
La ce parfum se referea?Era acelasi din toate zilele.Mi-am mirosit jacheta.Era acelasi miros.
-Wow!Cu cati litrii de parfum te dai tu?imi spuse Frieda.Ea era cea mai buna prietnea a mea.
-Si tu incepi?E acelasi parfum!
-Ba nu!Haide zi-mi!Imi place la nebunie.Miroase atat de tare a trandafir!
-Cum?!Am spus eu uimita si am scos trandafirul din ghiozdan.am rams cu gura cascata.Erab mai stralucitor ca niciodata cu toate ca statuse acolo.L-am mirosit dar nu am simtit nimci.Era ciudat.Ii simtisem s eu parfumul dimineata.L-am pus pe banca.Toti se holbau la el , iar profesorul ramasese cu creta in mana, si cu ochii atintiti asupra lui.
-Domnule profesor!domnule!am stigat eu
-Da Jessica!aaa....Jess, de unde ai acest trandafir?
-De ce?E ceva neinreglua cu el?
-Nu !sigura ca nu doar ca nu am mai vazut asa ceva.Luase trandafirul in mana dar il scapa.
-Are spini!Avbeti grija!
-Da!Foarte ascutiti.Cred ca mi-a intrat unul in deget.
-Lasati-ma sa vad.M-am uitat la mana lui.Intr-adevar!Avea un spine mic in mana.
-Il voi scoate cu acul.spuse el si se indrepta spre valiza sascoata un ac.Reusi insa cu durere.Sangele rosu ii picura acum pe podeaua lucioasa.Paul ceruse sa mearga la toaleta.Probabil i se facuse rau.Trandafirul mirosea din ce in ce mai puternic dupa cate auzeam in clasa.L-am luat de pe podea si m-am dus langa domunul Parcker.
-Da-mi-l putin!Spuse el intinzand mana.
-Poftiti!I l-am dat si am privit uimita cum rana i se vindeca si sangele se opri din curs.Trandafirul avea puteri vindecatoare.Dirk mi-l daruise sa ma vindece, nu sa imi aduca aminte de el.Exact cum spusese si sfoerul"O inima infranta nu se vindeca usor, daca te gandesti de cel de care ti-e dor"El stia ca voi suferi si mi l-a daruit sa....ma vindece....sa...imi vindece...inima...Am iesit din sala si m-am dus in parc, avand trandafirul cu mine.Am ajuns la izvoare si am urcat sus , inspre izvoare.Nu imi mai pasa de ce putea fi in padure.Aveam darul lui Dirk cu mine si eram in siguranta.Am urcat mai sus, si mai sus, si mai sus.M-am inatlnit cu cativa turisit si gand m-au vazut, au intors capul dupa mine.Probabil, trandafirul mirosea foarte tare acolo, in padure.Dupa ce am ajuns in poiana unde vazusem umbra, am cazut pe iarba.Era moale si bine.Era locul perfect sa astept.
-Asteapta...asteapta....doar asteapta...mi-am spus eu de mai multe ori.Asteptam umbra din nou.Imi asteptam salavatorii, asteptam ceva care sa imi demonstreze ca imi imaginam totul.Dar nu se intampla nimic.Am stat asa 30 de minute, pe iarba moale, privind padurea si din cand in cand cerulMa intrebam daca ma va prinde din nou seara in acel loc.
Ceva se misca printre copaci.Se misca repede.....
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeLun Mar 15, 2010 8:33 am

Wow, imi place, chiar imi place! Super ^^
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeSam Mar 20, 2010 2:03 pm

Waw....ficul tau este absolut fabulos...imi place...continuaaaa o_o
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeMar Mar 23, 2010 11:54 am

arigatou dark angel <3

Ma oprisem din respirat.Priveam ingrozita frunzele copacilor care se miscau la atingerea umbrei si tineam strans trandafirul in mana.Atat de strans, incat ma intepasem in unul din spinii lui.Umbra venea spre mine.Se apropia din ce in ce mai tare.nu era nicio masina in preajma.Niciun salvator....nimeni care sa ma auda....nimeni care sa ma salveze...Mi-am miscat mainile cand am reusit sa imi iau ochii de pe ea si mi le-am pus deasupra capului.mi-am strans geunchii sub mine si m-am ghemuit .Asteptam...iar...Asteptam sa fiu ucisa.
Deodata, nu mai aud nimic.Simt un parfum minunat iar in fata mea o lumina albastra stralucitoare aparuse.Era minunata...nu mai vazusem asa ceva si imi dadusem seama ca ...am murit.
-Imi pare rau daca te-am speriat!imi spuse o voce atat de cunoscuta!Am ridicat privirea .Lumina disparuse.Parfumul la fel.totul era linistit din nou.Ma puteam misca iar spinele nu mai era in degetul meu.Totul era ca inainte.
-Dirk?Am spus eu cand am realizat cine imi vorbea.
-Da.Ce ai patit?De ce te-ai speriat atat de tare?Parca ai fi fost pe punctul de a fi omorata!
-Pai, asa ceva...vezi tu, ....I-am povestit totul de la cap la coada.Cum am plecat in padure, de ce, cum am vazut umbra , si cum cineva m-a salvat amenintandu-ma de ce e pe aici.
-Ai...facut toate astea...pentru ca ai crezut ca...
-Mda......am raspuns eu.Cu el vroiam sa fiu sincera.
-Imi pare rau!
-Sa nu iti para!Stii ce, Dirk, nu inteleg ceva.Inainte sa apari tu, trandafirul mirosea foarte puternic si am vazut o lumina albastra ciudata.Si in clasa astazi a mirosit atat de tare, incat toti stateau si se holbaula el.Si....eu cred ca mi l-ai dat pentu a ma vindeca.Trandafirul asta mi l-ai dat pentru ca stiai ca voi suferi cand vei pleca si atunci...
-Șșș......spuse el nelăsandu-mă să continui.Liniștește-te!Ai dreptate!Vad ca nu iți scapă nimic.Felicitari!Dar vei afla la momentul oprtun de ce ti l-am dat, si ce trebuie sa faci cu el.Deocamdata, hai sa iesim de aici.Vad ca esti mai mult decat speriata.
M-am ridicat de pe iarba ajutata de el.Cu o mana tineam trandafirul, si cu o mana bratul lui.Ma intrebam ce a vrut sa spuna cu "ce trebuie sa faci cu el"nu stiam ce rol aveam in toata povestea asta cu zane........Am privit cerul.Nu era inca seara.Cred ca era ora 11.00M-am indreptat pe aleile pe care venisem, insa acum era mult mai usor.curand incepusem sa vad orasul.Insemna ca sunt acasa.In siguranta.
-Eu voi pleca acum.Cred ca si tuu ar trebui sa faci la fel.Sa pleci la scoala.Nu cred ca profesorilor tai le place ca ai lipsit atat.
-Cum?!De unde stii....
-Nu conteaza!Spuse el ranijnd.
-Mai stai!Te rog!Pot lipsi astzai.Vreau sa stai!Te rog!am spus eu impacientata.
-Nu pot.Trebuie sa plec curand.Iti amintesti?Ma mut.
-Tuchiar pleci?Chiar ma lasi?Deci faptul ca ne-am intalnit a fost o coincidenta?!Lacrimile incepusera sa mi se scurga pe obraz.
-Nu plange!Nu imi place cand plangi!
-Esti ciudat!O spui de parca stii de cate ori plang eu!Am rostit eu ironic.
-Mai stii?Poate ...sunt un fel de spion.Imi spuse el la ureche.
-Hahaha!Nu ma fa sa rad!Dar era prea tarziu.Ma facuse sa rad.Chiar si atunci cand eram suparata, chiar si atunci cand eram suparata pe el, nu putem sa nu ma simt bine in preajma lui.Era "atat de perfect!"
-La revedere!Spuse el cand am ajns in fata scolii si ma saruta pe obraz.Poate ne vom mai revedea.Spuse cuvantul poate pe un ton atat de degajat,incat parea sa fie "sigur ne vom mai revedea."
-La revedere!Am raspuns usor , cu privirea in pamant.
Am intrat in scoala.Era pauza.Am bagat trandafirul in ghiozdan si am ramas sa privesc din nou aleile si strazile goale in urma lui.Ca intodeauna.Acum, nu mai era altceva de facut decat sa imi primesc morala si sa astept sa ne revede.Sa astept iar!
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeMier Mar 24, 2010 11:39 am

Imi place mult ficul tau!
La citit si o prietena dea mea si a ramas incintata ^__^
amindoua asteptam nextul sniff
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 9:08 am

super!merci mult ca i l-ai aratat ^_^

Am urcat in clasa.Eram la etajul unu si nu aveam prea multe scari de urcat.Cand am ajuns inauntru, cu toate de afara se auzea galagie, toti s-au oprit din vorbit.Aveam matematica.Perfect!Aveam sa imi primesc morala de la cea mai nesuferita profesoara , pe care o uram doar pentru obiectul pe care il preda.
-Buna dimineata!Ma sczuati ca am intarziat!Pot lua loc?Am spus eu , incercand sa respect egullie impuse de ea-cand un elev lipseste"fara motiv".
-Buna dimineata domnisoara Smith!Imi spusese me numele de familie , deci, aveam sa stau mult in picioare.Imi spui si mie de ce ai lipsit?
"La naiba!"Am spus eu in gandul meu.
-Pai, vedeti, nu m-am simtit prea bine, si am plecat pana acasa , sa iau o gura de aer.
-Serios?Imi spuse ea, avand o expresie de superioritate pe fata.Chiar ai fost acasa?
-Da!Nu intelegeam de ce ma mai intreba daca deja stia raspunsul!
-Atunci imi psui si mie de ce mama ta nu stia nimic?
Cum?!O sunase pe mama!
-Pai, mama nu e acasa si nu am vrut sa o ingrijorez cu problelmele mele.Am incercat eu sa mint.
-Va, dar cat de grijulie esti!Vedeti,copii, sa fiti si voi asa!Spuse intorcandu-se cu fata spre clasa, pe un ton ironic.Presupun ca ai avut suficient tipm acasa ca sa te gandesti cum sa rezolvi exercitiile la matematica.Treci la tabla!
-Imediat!Doar sa imi pun ghiozdanul in banca.
Mi-am pus ghiozdanul in banca , iar cand m-am ridicat sa ma duc la tabla, se auzi o voce din clasa.O voce groasa."Unde ti-e floarea, Smith?"
-Ce floare?Spuse doamna Thorn.
-Niciuna!Am spus eu ducandu-ma la tabla , si prefacandu-ma ca vreau sa scriu exercitiul.
-Acesta e.
Exercitiul nu a fost greu, asa ca l-am terminat repede, dar a trebuit sa stau 30 de minute in picioare.Celelalte ore au trecut usor,insa, preferam sa treaca timpul mai repede,pentru a nu imi mai aminti cate probleme aveam.M-am dus acasa si am dat drumul la computer.Am intrat sa imi verific meilurile, dar nu aveam nimic.Apoi aminceput sa caut diferite lucruri despre trandafirii albastrii.Spunea ca sunt extrem de rari, si ca multi au inceract sa" creeze "astfel de tradafiri .Ca nu se puteau gasi in natura, deoarece nu fusesera decoperiti pigmentii necersari pentru existenta lor si alte lucruir de genul acesta.Apoi, am gasit o legenda.Spunea ca o fata, a gasit o astfel de floara intr-o poiana, si a rupt-o .Dupa un timp, a inceput sa isi dea sema ca nu se ofliea si ca niciodata nu avea nevoie de apa.Incepuse sa sse simta mult mai bine, si mirosea minunat.Imi suna foarte cunoscut.Apoi, dupa catva timp, cand fata a avut probleme grave, a inceput sa auda o voce.Vorbea cu ea, ca si cand ar fi vorbit cu o persoana.Vocea o sfatuia, si o proteja.Odata, a vazut o lumina puternica, albastra , iar apoi o fiinta umana.Era inalt, brunet, sicu ochii albastrii.L-a intrebat cine e, dar el nu araspuns decat atat:"Vei afla la momentul oportun si vei afla ce trebuie sa faci cu el"Oare.............era acelasi?

*[mai pun o parte]
Am pus mana pe telefon si am tastat numarul Alexanndrei.
-Alo?Imi raspunse o voce somnoroasa.
-Buna!Sper ca nu te-am trezit!
-Mmmmmmm.......ba da!Raspunse ea, probabil intinzandu-se.
-Trebuie sa iti spun ceva urgent!
-Spune!Oricum , somnul meu de dupa-amiaza e distrus!
-Iti amintesti ca m-am dus si eu la Prom?
-Da.Si?Spuse pe un ton rece.
-Acolo l-am intalnit pe Dirk.Stii tu, baiatul cu trandafirul.
-Da.Si?Spuse pe un ton ceva mai cald.
-Mi-a daruit trandafirul lui .
-Da.Si?Spuse pe un ton mai curios.
-Cred ca trandafirul acesta are ceva special.
-Da....si?Spuse de aceasta data pe un ton foarte curios, asteptand.
-Cred ca el este un fel de spirit al acestei flori, sau asa ceva.
-Auch!Fir-ar!(Deasupra patului ei era un dulp.Probabil se ridicase, si daduse cu capulde el).Esti nebuna sau te prefaci?!Cum adica"spirit"?
-Uite ce amn gasit pe Internet.
I-am spus legenda, iar ea se hotara sa vina la mine acasa, sa discutam.In jumatate de ora era acolo.
-Buna!Arata-mi!
Citit legenda cu nerbdare, miscandu-se de pe un piciro pe altul, in fata monitorului.
-Ei?Ce crezi?
-E incredibil!Ce cred eu e ca ar trebui sa il cauti acum!Fa-ti bagajul!Plecam !
-Cum?!Am spus eu impacientata.Unde?La cine?Cu ce bani?Cum ramane cu scoala?Si familiiile noastre?Aveam pe putin o suta de intrebari dar, m-am rezumat doar la acestea.
-Nu uita ca eu sunt majora, ca am masina, si ca am ceva bani pusi deoparte.Sunt gata sa te ajut!Si in plus, deschide ochii!Trezeste-te la realitate!Este o sansa unica!Cu familiile noastre, rezolvam cumva.Haide!Fa-ti bagajul!Plecam la noapte!Nu uita de trandafir.E cel mai important.
-Dar, totusi, unde plecam?
-Uite!Spuse ea, aratandu-mi in coltul ecranului, numele unei localitati.Mergem in Dublin, Irlanda.
-Cred ca nu vrei sa mergem in Irlanda!
-Ba da!Tara povestilor!Unde altundeva ar putea fi?
-Dar a spus ca se muta in alt oras!
-Spirit care sa se muute?
-Pai...poate imi imaginez totul!
-Nu ai spus tu ca e intocmai?Lumina, parfumul, portectia,siguranta, aparitia neasteptata la fel ca disparitia, practic, stergerea urmelor existentei lui, si trandafirul.Eu nu cred ca iti imaginezi.
Se facu ora 23.30.Eram la aeroport.Alexanndra ii spusese mamei ca trebuia sa plec la un concurs de arta plastica, si ca totul fusesese o surpriza, de aceea nu ii spusese nimic pana in acel moment.Avionul aterizase .Era racoare iar eu aveam doar cateva haine.Era incredibil ce intorastura luase viata mea!M-am urcat in avion si am cerut o perna.Mi-am pus castile la urechi, s am adormit din nou, pe muzica formatiei mele favorite.din nou, regasindu-ma in versurile lor:
I'm sick and tired of this so-called life
Without room to breathe
I toss and turn in my bed all night
Am I the only one who finds no peace?

What are you waiting for?
What are you waiting for?

Escape to the stars
Feeling so free
Just you and me
Escape to the stars
Chasing a dream
All that we need is to believe
Escape to the stars

I've always been the one to speak my mind
Strove against the stream
Take on the system or leave it behind
And you will find a new reality

What are you waiting for?
What are you waiting for?

Escape to the stars
Feeling so free
Just you and me
Escape to the stars
Chasing a dream
All that we need is to believe
Escape to the stars

Overcome gravity
Holding you down
On the ground
Free from insanity
No one else is around"
versuri:cinema bizarre-Escape to the stars
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 11:30 pm

Esti incredibila! Atita imaginatie, ar trebui sa scrii o carte ^___^
Continua, imi place mult, ma voi supara daca nu pui nextul T_T
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeVin Mar 26, 2010 7:06 am

nu pot sa pun maine pentru ca sunt plecata

M-am trezit diminteata imdediat ce soarele a rasarit.Cum eram in nori, am fost inundata de o explozie solara.Bateria iPodului era aproape descarcata, si am banuit ca el cantase toata nopatea.Alexanndra inca dormea.Am chemat-o pe stewardesa si i-am cerut ceva de mancare.Ceva usor.Peste cateva minute, din cauza zgomotului facut de mine, se trezi si ea.
-Neata!Am ajuns?Ma intreba cu o voce adormita.
-Nu.Nu au trecut decat 5 ore si 30 de minute.E abia 5.00.
-Dar a rasarit soarele!
-Asa vedem noi, pentru ca suntem mai aproape de cer.Vrei ceva de mancare?
-Nu.Se intoarse pe cealalta parte, si adormi imediat.De obicei,eu eram cea care dormea mult, dar se pare ca acum nu prea reuseam.Am intors capul pe geam,si am profitat de inaltimea la care eram, ca sa privesc rasaritul soarelui asa cum nu mai facusem niciodata.Nu puteam face poze, dar eram sigura ca nu voi uita in veci acele clipe.Cerul se aprinse.Norii erau conturatI cu rosu si oranj, parand niste bucati de soare rupte.In zare, se zareau pete roz si violet.Discul rosiatic era in mijloc,iluminand vazduhul si pamantul.In jos vedei padurille abia trezite, si o pustietate fara margini.Una stranie si misterioasa...
Peste 2 ore, avionul se opri.In aeroport, spre surprinderea mea, era plin de oameni.
-Irlanda, sosim!Exlclama Alexanndra dupa ce cobora.
<Va multumim ca ati zburat cu noi!Sa aveti o zi buna!>Se auzi la iesirea din aeroport.
Am privit muntii in zare.Erau de un verde aprins.Probabil ca de aceea era aceasta tara numita "Tara Verde".Strazile erau curate, iar din loc in loc, vedeai "insulite"de pamant acoperite de flori rosiatice.Masinile mergeau ordonate, iar oamenii pastrau o oarecare disanta intre ei.Erau magazine la parterurile blocurilor , iar in centru, se afla un mall.Mai era un cinematograf, o casa de cultura, un hotel , si intrarea spre un parc.Toate acestea formau un cerc, astfel ca centrul era exact ca o piata publica din antichitate.
Am inceput sa cautam un hotel.Primul pe care l-am gasit, era de 4 stele si se numea Hotel Cassidys.Exteriorul era maret, dand impresia ca te aflii in palatul lui Dracula.Receptia era primitoare, cu un birou inemns, cateva mese verzi cu carouri si covoare rosii.Scarile era [atrate, si ele tot cu covoare rosii.In camere, erau 2 patrui cu lenjerie deschisa la culoare, covoare verzi si draperii vilolet.Erau 3 lampi, 2 noptiere si un Tv.Din balcon, puetai vedea doar un alt hotel.Sala de baie era dodata cu cada , iar in interiorul lui, era o sala de conferinta, cu un aer regal, in care predominant era verdele.Daca vroiai sa iei masa, te duceai in salonul ce avea aspectul unui bar din anii `70 ,in care predomina rosul.
Am cautat altul si am ajuns la Hotel Stillorgan.Din exterior , pare destul de primitor.Erau multe faruri, iar in curte erau alei frumos ornamentate care duceau spre hotel, spre terasa , sau spre piscina.Camerle erau frumos aranjate si spatioase.Noi am vazut una la mansarda.Paturile erau largi, rosii, cu lampi pe noptiere micute din lemn.Era un televiozr si o canapea alba ceva mai in colt.Pe pereti erau atarnate tablouri abstarcte.Acesta era dotat cu o sala de confeinte, mare, dar sipla, cu scaune versi si tapiterii albe;si cu restaurant tot alb.Ne-am hotarat sa ramanem acolo.
Am despachetat, si am dat drumul la latopul Alexanndrei,pentru a mai cauta informatii.Am inceput din nou sa caut "trandafirul albastru".Erau aceleasi siteuri.Nimic nou.
Trecusera 3 ore de cand mancasem ultima data, si in mod surprinzator, imi era iar foame.Camerista trebuia sa vina la 10.30 sa ne faca curat in camere.Mi-am cautat ceva comod de imbracat , am scos trandafirul si l-am pus pe noptiera si am iesit jos la sala de mese.Era all inclusiv, asa ca plata nu era o problema.
-Ce mancare buna fac irlandezii astia!I-am spus Alexanndrei cand am venit in camera.
-Hahaha!Rase ea!Mancarea sau inghetata a fost buna?
-Hmmm....hahaha!Am raspuns eu.
-Hei, ai umblat tu la laptopul meu cumva?
-Da!Am mai cautat ceva despre trandafiri, dar nu am gasit.
-Aha!Bine!Apropo de trandafiri:unde e?
-Chiar aici, pe noptiera!Am spus eu aratandu-i locul in care il pusesem.Cand m-am uitat mai bine, locul era gol.Crezusem ca el cazuse, dar la scurt timp am realizat:camerista in furase....

*
Am coborat la receptie pentru a ma interesa de camerista care a facut curat in camera mea.
-Se numeste Julia Jackson.Este la etajul trei acum.Imi spuse receptionera.
-Multumesc mult!
-Stati!Ce...a vrut ea sa spuna, dar eu am auzit-o de pe scari.Cu toate ca era si lift, am preferat sa urc in felul clasic.Eram mai rapida.
Cand am ajuns, tocami iesea din camera 306 o femeie cam la 32 de ani, inalta, bruneta , cu parul pana la umeri.Avea ochii mari ,de un negru intens si cand m-a vazut, s-a uitat la mine pentru cateva secunde, iar aopi a intors capul.Pe ecuson scria"Julia Jackson".Ea era.Cand mi-am ridicat privirea din nou la fata ei, am obesrvat ca avea trandafirul la ureche.
-Acesta este trandafirul meu!I-am spus eu smulgandui-l.
-Ai vreo dovada?
-Da!Am chiar mai multe!Am spus si am luat liftul de aceasta data.Cand s-a inchis usa, am auzit-o spunand"Te pot reclama la direcotr!Hoato!"Nu-mi venea sa cred catde ipocriti puteau fi unii oameni.
Am starns trandafirul in maini, si am inceput sa plang.Un spine imi intrase in mana, iar sangele meu a inceput din nou sa curga, de data aceasta , in lift.Usa s-a deschis, iar atunci mi-am privit mana.Sangele imi curgea din abundenta.Era ciudat.Spinele era mic.Maneca bluzei mele se inrosise, iar pe pantofi aveam picaturi rosii.Nu-mi faceam girji.Stiam ca trandafirul ma va vindeca.Aunci l-am privit si tot ce am putut sa fac , a fost sa tip.Coada ii era taiata, si frunzele smulse.Nu mai ramasese decat o coada de 2 cm si floarea mare, superba ca intodeauna.Albastrul pali.Mirosul disapruse-imi dadeam seama de asta, deoarece pe hol erau oamnei care in mod normal , ar fi simtit.Am ajuns in camera si am cazut in genunchi , inn gata patului.Sangele continua sa curga,inrosind pana si petalele florii nemuritoare.Lacrimile se rostogoleau pe obrajii mei ca o casada nesfarsita .Simteam ca se rupea ceva din mine.Era doar vina mea.Nu avusesem grija de el.Eram o criminala.Ucisesem spiritul pastrat cu grija timp de sute de ani.Ce ironie!Eu vroiam sa il salvez, sa il gasesc, aveam nevoie de EL dartot eu il distrusesem.
Imediat un nou sentiment, de fapt, mai multe, se nascusera in sufletul meu:ura, dorinta de razbunare, neputinta, disperare.Doream sa o fac sa plateascape cea care ii rupsese tulpina si astfel il distrusesese.Imi simteam capul arzand, iar ochii durandu-ma cu putere, din cauza ca stateam prea incruntata.Ochii ce altadata straluceau de fericre,acum starluceau de Ura.Chilup ce altadata imi lumina de bunatate, acum imi era intunecat de DORINTA DE RAZBUNARE.Simteam focul din inima mea sfaramata.Focul DIPRETULUI, DEZAMAGIRII, DISPERARII.Maxilarul im era inclestat si mailnile stranse in pumni.
Am dat drumul la latpop cu muscari bruste, si am cautat legenda.Banuiala mi se adeverise.A doua parte a legendei, suna asa"Am luat trandafirul daruit de spirit, ca sa fac ce imi spusese el.Am luat o panglica alba si i-am legat tulpina.Daca el nu mai vroia a stea aici, nu il puteam obliga.Nu mai era legat de mine.Am luat foarfecul si am taiat-o.Mirosul disparuse, albastrul palise, spinii imi intrasera in piele si sangele imi curgea in valuri.Plecase.Acum si pe vecie.Avea sa fie a celui care il gasea, acum.M-am dus in gradina si l-am ingropat.Peste catva tipma, rasari din nou, dar eu nu mai aveam drpetul la ea.Era superb , ca nou, dar nu mai era al meu.Cineva il gasi si ii fu stapana.PE veci..."
-Nu!Nu vreau sa ma resemnez!Nu il pot pierde!Nuuu!Am strigat eu in camera goala, atat de tare ca geamurile se cutremurasera.Plangem de furie.Aveam sa fac tot posbililul sa il regasesc.Aveam nevoi de el!Eram dependenta de el.
In sfarsit, sangele se opri.M-am ridicat de pe scaun si am iesit din hotel.M-am dus intr-un parc si am inceput sa ma gandesc, cum as putea recapata ceea ce pierdusem...
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeVin Mar 26, 2010 7:19 am

Wow... Ce trist... Sper sa fie totul normal...
Te astept cu nextul ^_^
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 2:11 pm

Saptamanile trecura in zbor.Acum trandafiul avea nevoi de apa in fiecare zi si incepuse sa miroase urat.Petalele incepura sa capete culoarea ruginei pe margini.Nu mai stralucea.Nu mai era viu, asa cum fusese inainte.Mi-am dat seama ca nu aveam decat doua optiuni:sa il las sa moara , si odata cu el si spiritul, sau sa il lngrop in pamant pentru a renaste si a reinvia spiritul , insa , fara a mai putea avea vreodata dreptul la el.
M-am asezat in camera mea , pe pat, cu capul pe genunchi si mainile la ochi.Trecusera trei saptamani decand fusesem in Irlanda si nu reusisem sa gasesc nicio solutie.Nu imi servea cu nimic faptul ca reusisem sa o fac pe camerista sa isi piarda slujbaNu-mi servea cu nimic nici ca Alexanndra a stat cu mine pana la sfarsit, si nici ca in acest moment, stateam si imi plangeam de mila.
De cand nu mai aprusem cu minunata floare albastra la scoala, imi recaptasem viata normala:eram doar o eleva ca toate celelate, singuratica, cu putini prieteni, poate sacaitoare pentru unii, care incerca sa para ca nu are nimic cu nimeni, dar care in realitate nu ii placea pe multi din liceu.Profesorii uitara si ei povestea, de parca totul ar fi fost doar un proiect la literatura, pe care am luat 10 iar apoi l-am aruncat,
Dirk disparuse pe veci , si trebuia sa accept asta.Nu aveam sa ii mai vad niciodata misteriosii ochii albastri, si nu aveam sa mai simt niciodata siguranta pe care o simteam cand eram cu el, sau darul lui.
Nici Hanry nu mai era atat de interesat de mine, si incepuse sa umble mai mult cu Sarah, o colega de a mea.
Cum am spus, viata mea era din nou,normaa.Iar asta era plictisitor si frustrant.
Peste o saptamana, trandafirul inflori in parcul in care il ingropasem, aproape de lac, iar vizitatorii parcului erau mereu pe langa el.Cu toate ca nu era pazit, nimeni nu rupse inca minunata floare, asa ca incepusem sa ma indoiesc daca alesesem locul potrivit .Poate ei credeau ca e un monument alk naturii si e pazit prin lege sau asa ceva.
De multe ori ma gandisem sa il rup eu, dar stiam ca oricum, nu ar avea niciun sens, pentru ca nu m-ar ajuta cu nimic in afara de a fi privita ciudat si poreclita ca "hoata",poate.
Incepusem sa ma gandesc mai mult la scoala, la viitor, nu mai visam cu ochii deschisi asa cum faceam mai demult.Aruncasem pozele de la Prom, pozele cu floarea, inclusiv pozele din Irlanda-de fapt, la arsesem-,pentru ca nu vroiam sa imi mai amintesc trecutul dureros.
Am auzit o bataie in usa, exact in momentul in care imi aminteam de toate acestea, ca o alarma care ma trezea dintr-un cosmar.M-am dus sa deschid si spre surprinderea mea, am vazut-o pe Alexanndra.Credeam ca ma uitase.
-Buna!scuze ca nu am mai trecut pe aici, dar am fost cam ocupata.Ma intrebam daca ai vrea sa iesim prin parc.Vremea e minunata.
-Nu!Oriunde dar nu in parc.I-am raspuns eu cu vocea ca strangulata.
-Nu-ti fa griji ca nu vom merge pe acolo.Haide, imbraca-te.
Am stat cateva minute sa ma gandesc.Totusi, nu mai iesisem in ultimele zile si eram foarte curioasa sa vad ce mai e pe acolo.Mi-am luat un tricou si niste panataloni scurti, si am pornit.Cand am ajuns, incepusem sa regret ca ma imbracasem atat de subtire.Aleile erau acoperite de umbrele dense ale pinilor si brazilor .
Am intors capul spre lac, iar atunci am vazut din nou lumina.Acea lumina de care aveam atata nevoie.Nu-mi venea sa cred.Oare trandafirul fusese rupt?

*
M-am indreptat spre pomi, fara sa tin cont de stigatele Alexanndrei , care ma intreba ce fac.
M-am apropiat de locul in care era ingriopat trandafiurl, si , l-am vazut acolo.Albastru, viu, stralucitor, raspandind parfumul de care eram dependenta si lumina care ma himnotiza.Am cazut pe muschiul moale de la radacina pomului sub care era, si pentru cateva clipe nu am mai respirat.
-Se pare ca ai aceasi reactie ca intodeauna.
Am facut ochii mari, insa nu am vrut sa privesc vocea care vorbea cu mine in acel moment.
-De ce nu te uiti la mine?
Am continuat sa sfudez vocea.
-Stiu ce crezi.Dar nu e adevarat.
Am vrut sa privesc persoana care imi vorbea, dar nu am reusit decat sa imi fixez privirea pe mainile ei.ERau aceleai maini fine,binefacatoare.
-Priveste-ma!Spuse pe un ton grav.Vreau sa te convingi ca sunt viu!Chiar nu ma vrei?
La auzul acestor vorbe, mi-am desclestat mainile stranse in pumni, mi-am miscat capul amortit din cauza socului, m-am ridicat in piciroare si am privit vocea care imi vorbea.Nu mai era nicio speranta pentru mine.Se intoarse.Aveam sa sufar din nou si probabil, la sfarsit, sa innebunesc.De ce tocmai acum cand inceousem sa ma reobisnuiesc cu viata mea?De ce?
M-am uitat in ochii lui albastrii.Erau de un albastru foarte inchis.Era furios.Era incruntat.Ma privea cum niciodata nu o mai facuse.
-De ce ai vrut sa ma ucizi?Continua sa intrebe,dar eu inca nu eram in stare sa dau nicun rasouns.
-De ce???Tipa dintr-o data.Chiar nu iti pasa?Eu am vrut doar sa te ajut, iar acum din cauza ta, sunt condamnat pe veci!Iti dai seama ce ai facut?
-Imi pare rau...am rostit inca inlemnita.Nu am avut suficienta grija de el.Stiu.
-Ce?Crezi ca eu depind de aceasta floare?
-Cum?Am spus eu uimita.
-Hahaha!Rase ironic.Muritori.
Mi-am dat seama ca aveam dreptate cand rostise cuvantul"muritori"
-Ti l-am dat-continua el-oentru a te pazi.Pentru a te feri de orice ti-ar putea face rau.Pentru a te vindeca.E adevarat ca am vrut sa te si testez, sa vad ce ai fi in stare sa faci ca sa nu ma pierzi.
-Ce?am vrut sa intreb, dar el ma intrerupse.
-Ssss!A fost un test!
-Atunci, de ce spui ca am vrut sa te ucid?Nu inteleg.
Se intoarse cu spatele la mine, iar apoi ma apuca de mana bursc.Pielea ii era rece ca gheata acum.
-Ai plecat acolo, in Irlanda , ca sa m asalvezi spui tu.
-Da!
-Sa-ti spun o legenda"Acum 250 de ani, pe o pajiste din Irlanda, inflorise o mica floare.Era un trandafir.Lumina pajistea cu o lumina albastra si o improspata cu mirosul lui.Tot acum 250, intr-un castel din apropiere, s-a inacsut o fata, in aceasi zi in care trandafirul a inflorit.Ea nu a stiut ce destin o astepta, pana cand ..."
-Pana cand ce?
-Pana cand nu a crescut si a aflat de la cineva.Cineva pe care ea il numea <spirit>Trandafirul a fost decsoperit de ea in ziua in care aceasta avea doar 11 ani, deci, in mod surprinzator, si tranadafirul era de aceeasi varsta.Se plimba orin pajiste si a vazut lumina.A simtit mirosul, si s-a dus.A avzut floarea, si a rup-t cu gandul de a o pune in apa.Atunci, tandafirul a mprastiat o lumina mai albastra ca niciodata,iar de acolo, se zari o fiinta."
-Tu erai.
-"El s-a apropiat de eam si i-a jurat ca va avea grija de ea pana la sfarsit, deoarece odata descoperite, aceste spirite, trebuie sa aiba grija de gasitorii lor,pana cand acestia mor sau...pana cand sunt ucisi...."
Am avzut cum isi inchidea si isi deschidea periodic ochii , incercand sa isi alunge si sa isi ascunda emotiile.
-"Toata lumea aflase de floare, de spirit si de ea.De"gasitoarea trandafirului miraculos"cum ii souneau unii.Cu tipmul a obeservat ca atunci cand nu era langa,ea , tot auzea spitirul si ca trandafirul o putea vindeca.Intr-o zi, spiritul, i-a cerut sa fie ``ucis`` spre uimirea ei.Asta era impotriva regullolor, dar el nu mai putea suporta sa ii faca rau.Credea ca daca o va face sa revina la normal, atunci va fi mai bine.I-a cerut sa ii taie tulpina trandafirului si apoi sa il ingropae in gradina ei pentru a rasarai si a fo gasit de aktcinea, ea nemaiavand niciodata drpetul la el.Acesta a fost gasit 250 de ani mai tarziu,de catre un baiat care vizita un muzeu.
-Fostul castel.
-Acolo,printre alte flori, se afla si el.Baiatul l-a rupt, si astfel a ramas stapn peste el.Dar spiritul era batran si nu mai putea cintinua.Avea nevoie de odhina vesnica.ASa ca i-a transferat lui toate puterile."
Aici povestea lua sfarsit.El se ridica, iar apoi ma privi cu ochi sclipitori si pini de furie.
-Eu sunt acela!Eu sunt gasitorul trandafirului.Eu sunt.Iar pe tine, trebuie sa te protejez,Trandafirul si eu putem fi dusturi daca suntem dusi in locul in care am fost creati.La muzeull din Irlada.LA fostul castel.La fosta pajiste.Daca nu ma vroiai, trebuia sa imi zici!
-Nu am stiut!Jur!
Isi intoarse capul , iar apoi privi cerul.
-Cati ani ai?
-Doar 50.Dar la vasrta de 250, va trebui sa plec.Tu sau altcineva va trebui sa ...
-Bine!O voi face!Daca tu vei sta cu mine!
-Cum?Ma orivi cu ochi mari si curiosi.
-TE implor!Am nevoie de tine!Am nevoie de tine!Am nevoie!
-Hei, cu cine vorbesti?MA intrerupse prietena mea, Alexanndra.
-Cu Dirk!A fost aici.L-ai vazut?
-Ce?Hei, cred ca nu te simti prea bine.Haide de aici.Haide!
M-am ridicat, dar nu inainte sa privesc pentru ultima data lcul in care era trandafirulEra gol.Caraile la fel.Totul era ca inainte, cu exceptia trandafirului care dipsaruse.
"A fost aici"mi-am zis in mintea mea....
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeDum Apr 04, 2010 4:07 am

Stii? Cred ca am sa salvez ficul in calc... Pur si simplu il ador! e MINUNAT! Vreau sal citesc pina la sfirsit....
Next <3333333
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 12:35 pm

Cand am ajuns acasa,mama era deja acolo.Ajusese mai devreme.M-am dus in camera mea si am deschis televizorul.
Doua ore mai tarziu, mama se duse sa viziteze pe cineva asa ca eu am ramas singura in casa.Se inserase mai repede.Aproape brusc.Am auzit 3 batai in usa si m-am dus sa deschid.Am ramas cu gura cascata cand am vazut trandafirul in fata usii mele.L-am luat.Nus stiam daca fac bine, dar am luat o vaza pe care am umplut-o cu apa si l-am introdus in ea.Deodata, vaza se sparse in zeci de bucati minuscule, imprastiind staluciri de diamant.Din sufragerie, se auzi un zgomot.Ca un geam deschis brusc.M-am dus sa il inchid, dar toate erau deja inchise.Am vazut o umbra trecand brusc pe langa mine, apoi am simtit un fior rece pe coloana.
-Dirk?Tu esti?
Nu se auzi nimic.Acelasi zgomt se auzi si din dormitor.M-am dus pe hol.Trandafirul era jos si nu cred ca acesta cazuse.M-am dus in dsormitor.Blacky si Perl, pisicile mele, erau agitate.M-am itat pe fereastra.Nimic.Se auzi un zgomot din sufragerie.Ma plimbam de una singura in casa, pentru a gasi ceva ce poate imi imaginam.Zgomotul era diferit.Parea a fi...o voce.M-am concentrat sa inteleg ce zicea."Vino!"M-am dus cu toate ca nu vroiam.Am auns si vocea incepu din nou"Nu mai ai acest drept"Se referea la trandafir probabil."Trebuie sa il distrugi".Nu puteam sa fac asta."Distruge-l sau vei regrtea amarnic!"Apoi acelasi zgomot de fereastra se auzie, dar de aceasta data parea ca se inchise.
Nu imi era fica.M-am dus sa strang cioburile peste care statea trandafirulM-am taiat la deget, dar el ma vindeca imdeiat.Era la fel.
Acum , nu mai aveam decat o intrebare:Cine il adusese la mine?Cine il luase din parc?Nu cred ca Dirk.
M-am dus inapoi in camera mea.Ma simteam singura si confuza.Nu intelgeam nimic din ce se intampla.Aveam un milon de intrebari care nu aveau sa isi gaseasca raspunsul vreodata.Ma intrebam de ce am fost eu aleasa pentru asta.De ce?Si cele mai importante:"De ce disparuse fara sa imi dea vreun raspuns?De ce disparuse fara sa imi explice?"Macar atat meritam!
Nu intelegeam nici cine era Shadow.Ce vroia de la mine si de ce vroia sa distrug trandafirul?Ma simteam prinsa intr-o carte cu povesti de groaza!Tptul mergea pe dos.Tremuram.Imi era frica.
Adormisem in acea nopate cu mai multe imagini in minte:Imaginea lui Dirk, imagine trandafirului, a vazei care se sparse, a umbrei, a aleei goale.Nu stiu cand a venit mama .Nu imi amitesc nimic .Stiu doar ca o lumina s-a aprins si apoi s-a stins.
Era dimineata.O noua zi.Ma intrebam cat de chinuitoare va fi, dar incercam sa gandesc pozitiv.Ma intrebam daca il voi vedea iar, sau daca Shadow va veni din nou la mine sa ma ameninte.Aveam cearcane uriase, semn ca incepusem sa nu dorm bine din nou.Nu vroiam sa ma duc la scoala.Nu vroiam sa vad pe nimeni, sa vorbesc cu nimeni.Eram prea confuza, prea slaba.M-am imbracat repede si am iesit jos.Pe masa era un bliet.Nu stiu ce scria.Nu l-am citit.M-am incalat si m-am dus in parc.Trandafirul era cu mine.Nu imi pasa ce ar fi crezut ceilalti.Nu era nimeni.Locul era pustiu.M-am asezat in locul in care il ingropasem , si am inchis ochii.Mi se parea ca il vad, ca lumina apare iar si ca venea sa ma ajute.I-am deschis.Nimic.Tptul era la fel.Ma intrebam daca ma va lasa asa sau........ma va ajuta.Ma intrebam daca ii pasa de viata mea.
Am vrut sa ma ridic, dar vocea se auzi.
-Nu pot sa iti explic nimic.Ai incalcat regulile si asta e grav.Trebuie sa il distugi sau sa renunti la mine.
Nu intelgeam!nu imi spusese el ca imi va da mie totul?Nimic nu se lega!Era ca si cand era altul.
-Stiu ce crezi.Asculta, nu credeam ca va veni Shadow cand ti-am spus toate astea.Imi pare rau!Ma apuca de mana.Pielea ii era calda.Crede-ma!Nu am vrut sa te mint dar am crezut ca....
-Stai!Ce vrei sa spui cu "Sa te mint?"Tptul a fost doar o inventie?
-Nu totul.Legenda e reala.Dar am vrut sa te incurajez, sa te fac sa crezi ca ai pentru ce lupta.Am vrut sa raman cu tine.
-Ce???!!!Am spus eu printre lacrimi.
-Imi pare rau!Cu tine eram in siguranta.
-Ai faut asta, pentru...tine?!
-Imi pare rau!Isi cobora capul in pamant.Asa cum tu ai nevoie de mine, asa am si eu nevoie de tine.Vezi tu, mi-e teama cand ma gasesc altii.Cine stie ce se va intampla?
-Cum?!!M-ai folosit!
-Nu!ti-am spus, am nevoie de tine!Tin la tine!
-Tii ...la...mine?Atat?!Asta e tot ce ai de spus dupa tot ce am facut?Am varsat sute de lacrimi cand am crezut ca te-am pierdut!Am plecat pentru tine in Irlanda!L-am facut pe patronul hotelului sa concedieze o persoana pentru ca vroia sa aiba ceva unic.Pentru ca voria pur si simplu sa fie diferota.Cine stie ce s-a laes de ea?!Viat mea e in pericol din cauza ta!Mama tarieste intr-o continua minciuna!In curand oamenii ma vor stiga "Hoata"Iar tu spui doar "Tin la tine"?!?????!!!!!!!!!!!!!!!
-Nu e vina mea in totalitae.Tu ai vrut toate astea.
-Eu?!
-Tu m-ai cautat!Tu ai facut tot!Nu te-am obligat.Stii ceDaca tot iti pasa atat de mult de viata ta, atunci arunca trandafirul in fata unei masini si lasa-l sa fie distrus.Eu oricum renasc!Eu nu pot fi distrus cu adevarat!
-Ce?
Lumina disparu.Trandafirul era pe iarba.Eu ,ramasesem sa plang din nou!Nu imi dadeam seama cum putea zice asa ceva!Nu era drept!Atunci mi-am amintit de melodie:
Don't go wastin' time on somethin' else
If you lose me now, I'll lose myself
Hey it's just you and me now
Hey it's just you and me now

You are circulating in my system
Takin' over my transmission
Circulating in my symstem
Destroying me and all my visions

I still have these pictures of you here
How can all I feel turn into fear
Hey it's just you and me now
I said hey it's just you and me now

You are circulating in my system
Takin' over my transmission
Circulating in my symstem
Destroying me and all my visions

Over over over
It's all over over over
It's all over over over
It's all over over over"

Era atata adevar in ea!

versuri:"It`s over" de cinema bizarre
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 10:09 am

Eh?
Asta e tot?
Unde e nextul? T___T
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blue Rose Empty
MesajSubiect: Re: Blue Rose   Blue Rose Icon_minitime

Sus In jos
 
Blue Rose
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Media :: Fan-fictions-
Mergi direct la: