*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce nota-mi dati pentru banc ?

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 6:46 am

Eu postez un banc/culme/ceva amuzant sau nu si voi urmatorul imi da o nota apoi posteaza si el ceva! Prea plictisitor ? :roll:

Citat :
Fiica unui bogatas se apropie de tatal sau si ii spune:
- Mi-am gasit un mire!
- Ada-l, sa-l vad, sa vorbesc cu el. Dar sa nu asculti!
Vine tanarul la bogatas:
- Vreau sa ma casatoresc cu fiica d-stra!
- Dar stii ca ea are nevoie de bani?!
- Ce ne va da Dumnezeu, asta va fi!
- Mai are nevoie de masini luxoase, excursii peste hotare...!
- Dumnezeu o sa ne dea!
- Bine, dute.
Intra fiica:
- Ei, cum ti s-a parut?
- Nu prea... Dar mi-a placut mult ca ma numeste Dumnezeu!
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 9:10 am

8,50

Intr-o seara, un om se plimba prin cimitir. Nefiind atent, cade intr-o groapa... Dupa ce-si mai revine din soc, omul incepe sa strige:
- Ajutor!... Ajutooor!... Mi-e frig!...
La care, apare un betiv si acoperind groapa spune:
- Pai?!?... Daca te-ai dezvelit!...
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 12:39 pm

9

Citat :
Bula si Bulangioaica erau casatoriti de 25 ani. Intr-o vineri, Bula vede sub pat o valiza.
- Ce e cu valiza asta?
Se rosi Bulangioaica un pic si zise:
- Dragule, trebuie sa-ti marturisesc ceva. Deschide valiza. Deschide Bula valiza si inauntru erau: trei cartofi si 50.000 de dolari.
- Ce e, fa, cu cartofii astia?
- Dragule, de-a lungul casniciei noastre, de cate ori te-am inselat... am pus un cartof in valiza.
- E, lasa ca nu-i asa rau. Dar ce e cu cei 50.000 de dolari?
- Pai, de cate ori am adunat un kil, l-am vandut.
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 4:16 am

9

La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca adormisera, un betiv exclama catre procuror:

- Sa ma pupi in fund !
- Afara! exclama procurorul, la care betivul ii raspunde:
- Nuuu! Aici, sa vada toata lumea !
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeVin Mai 16, 2008 4:49 am

10

Citat :
Funar se intoarce la Cluj cu masina de la un congres al PUNR-ului tinut in Bucuresti. In apropiere de Ploiesti simte o zdruncinatura si il intreaba pe sofer ce s-a intamplat.
- Am trecut peste o rata.
- Nu-i nimic, da-i'nainte.
Pe la Brasov iar simte o zdruncinatura si il intreaba pe sofer ce s-a intamplat.
- Am trecut peste o gaina.
- Nu-i nimic, da-i'nainte.
Pe la Tg. Mures se zdruncina iar masina. Soferul ii spune ca a trecut peste un ungur.
- Nu-i nimic, da-i'nainte da-i'napoi, da-i'nainte da-i'napoi...
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeVin Mai 16, 2008 11:34 am

9,5

Un scoțian bea o bere într-un bar. După un timp, dorește să meargă la toaletă. Fiind mai multă lume în bar, lasă un bilețel pe bere: "Am scuipat în ea". Revenind, găsește alt bilețel: "Și noi".
Sus In jos
miku_angel
Happy faN
miku_angel


Mesaje : 313
Data de inscriere : 18/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeVin Mai 16, 2008 12:03 pm

9,5

La un bal, se duce unu' la o tipa:
- Papusa, dansezi?
- Da, sigur.
- Pai, atunci lasa-ma pe mine sa stau pe scaun.
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeVin Mai 16, 2008 4:58 pm

9

Dupa ce citit acest banc o sa fiti uimiti! :shock:
Citat :
Un cioban isi rataceste turma de oi si pleaca in cautare ei.La un moment dat da peste un om care statea intr-un sant:
-Fii bun prietene si spune-mi daca ai vazut cumva o turma de oi pe aici...
-D-le, santul meu e de aici pana aici si altceva nu ma intereseaza.
-Era singura mea avere.Spune-mi te rog daca nu au trecut pe aici ca sunt disperat...
-Meyyy, santul meu e de aici pana aici si altceva nu ma intereseaza!
-Te rog mult omule.Uite, daca imi spui promit sa-ti dau cel mai gras berbec din turma mea...Te implor spune-mi...
Agasat de insistenta ciobanului, omul din sant ii spune sa caute dupa dealul de langa ei.Ciobanul o ia de buna si, intamplator gaseste turma de oi acolo.Se intoarce radiind de fericire cu berbecul promis omului din sant.
-Poftim prietene drag recompensa pe care ti-am promis-o.
-Omule, santul meu e de aici pana aici si altceva nu ma intereseaza.
-Dar mi-ai facut cea mai mare bucurie indrumandu-ma dupa acel deal...Ma simt dator fata de tine...
-Nu intelegi? Santul meu e de aici pana aici si altceva nu ma intereseaza.
Pe langa ei trece un al treilea, calare pe un cal pe care il opreste ciobanul:
-Prietene, uite, judeca si tu cum este corect.Omul acesta m-a ajutat sa-mi gasesc turma de oi si nu vrea sa acepte acest berbec din partea mea drept multumire. Imi spune ca santul lui e de acolo pana acolo si altceva nu-l intereseaza. Care este parerea ta?
Calaretul se uita pe rand la cioban si la omul din sant si spune:
-Bahh, eu am impresia ca voi vreti sa-mi furati mie calul...

Uimiti de... cate bancuri proste gaseste Kira pe internet... :roll: :verde ris:
Imi pare rau dar alt banc mai bun nu am gasit la ora asta...
:2 tipi:
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 2:27 am

Eu nu am inteles n_n' 8

Un polițist coboară din dubă, se uită în jos, ia pe deget, gustă:
- Hmmm, căcat, bine că n-am călcat în el!
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 4:58 am

8

P.S: Bancul meu era sec, deci era de nota 1 :suspect: Nu crezi că esti prea blând/ă cu notele ?

Citat :
Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la ora 22, nu-mi

insel nevasta, ma gandesc la nemurirea sufletului... dar si cand o sa ies din puscarie....
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 8:51 am

Ok ok ... O sa incerc .

7,5

Doi polițai patrulau prin cartierul inginerului Ionescu. Domnul inginer iese cu gunoiul pe la miezul nopții. Un polițai zice:
- Ghiță, uite un spion!
- Nu, bă, e unu' cu gunoiu'!
- Ba e spion! Mă duc să-i cer actele.
Se duce organul la dl.inginer:
- Actele dv., vă rog!
- Ce acte, dom'le, am ieșit cu gunoiu'!
- Ești spion! Mergi la secție.
- Dom'le, sînt ing. Ionescu, stau în blocu' ăsta, la apartamentu' 8.
- Ghiță, du-te la asociație și verifică!
Se duce Ghiță și vine fuga înapoi:
- Nu locuiește nici un ing. Ionescu la ap.8.
Merg ei la secție, dl. inginer tot face gălăgie că stă la ap. 8. Îl mai trimite șefu' pe Ghiță încă o dată la asociație să mai verifice, același rezultat: nici un ing. Ionescu la ap.8. A doua zi de dimineață, apare șeful poliției, vecin de scară cu ing. Ionescu. Aude povestea și îl eliberează pe inginer. Inginerul merge supărat direct la asociație. Administratoru' nici nu-l lasă să deschidă gura:
- Domnu' Ionescu, aveți probleme. V-a căutat poliția de 2 ori, da' le-am spus că nu stați aici.
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 4:40 pm

:verde ris: :verde ris: :verde ris: Hai că pe ăsta chiar nu l-am mai auzit... :verde ris: :verde ris: :verde ris:
10 +

Citat :
Je m'appelle Vasile Mure
Je veni de la padure
Je gasi nevasta-n pat
Se randez vous cu-n alt barbat
Quand je preparai ciomagu'
Mon amie sarise gardu'
Il tombeau dans la urzici
Sur son cur numai basici!
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 11:36 pm

9

Pesimistul vede intr-un tunel intunericul, optimistul vede lumina de la capatul lui, realistul vede luminile trenului care vine...
... Mecanicul de locomotiva vede trei idioti.
Sus In jos
Kira cel Întors
Happy faN
Kira cel Întors


Mesaje : 132
Data de inscriere : 23/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 11:34 am

7

Citat :

O blonda si o bruneta mergeau pe strada ... Bruneta îl vede pe partea cealalta pe Gigel:
– Ia uite-l pe Gigel, nu-i faci cu mana ?
– Sa-si faca singur !
Sus In jos
miku_angel
Happy faN
miku_angel


Mesaje : 313
Data de inscriere : 18/03/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 8:26 am

6 :shock:

Un barbat abordeaza o femeie foarte frumoasa intr-un hipermarket:
- Nu va suparati, mi-am pierdut sotia prin magazin. V-ar deranja daca am sta de vorba pentru cateva minute?
- De ce?
- Pentru ca de fiecare data cand vorbesc cu o femeie frumoasa, sotia mea apare de nicaieri.
Sus In jos
Meisekyume
Happy faN
Meisekyume


Mesaje : 294
Data de inscriere : 28/04/2008

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 1:18 pm

Un roman, ajuns in Franta, isi ia "petit dejuner"-ul
(cafea, croissant, paine, unt si marmelada) cand un
francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza
langa el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda
acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
- Voi painea o mancati toata?
Romanul raspunde, prost dispus:
- Evident.
Francezul facand un balon cu guma:
- Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania, continua, cu o strambatura insolenta.
Romanul pastreaza tacerea.
Francezul insista:
- Voi puneti marmelada pe paine?"
Romanul:
- Evident.
Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind,zice:
- Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
Atunci, romanul intreaba:
- Voi francezii faceti sex?
- Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet imens.
- Si ce faceti cu prezervativele folosite?" continua sa intrebe romanul.
- Le aruncam, bine-nteles.
- Noi nu, conchide romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.
Sus In jos
Sakura-star
Good faN
Sakura-star


Mesaje : 58
Data de inscriere : 16/03/2008
Localizare : Alba Iulia

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 12:33 pm

:verde ris: :verde ris: 10 :verde ris: :verde ris:

Cica era Bulă cu doi prieteni și se tot lăudau care a avut cea mai bătrînă bunică.
- Bunica mea a avut 78 de ani cînd a murit.
- Slab, bunica mea a avut 94 de ani cînd a murit.
Bula:
- Și mai slab, păi bunica mea a fost așa de bătrînă încît a trebuit să o scoată tata în curte să o împuște, că nu mai murea nicicum.
Sus In jos
http://www.new-celebrites-x.piczo.com
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 7:39 am

:| scarry 7
Trei nebuni faceau galagie intr-un avion. Pilotul ii spune copilotului: -Du-te sa vezi ce e cu ei. Copilotul vorbeste cu nebunii si se intoarce in carlinga. Pilotul il intreaba: -Ce ai facut de i-ai linistit? -Ne-am jucat de-a scoala si i-am trimis sa-si faca temele. Dupa cinci minute, nebunii incep din nou sa faca galagie si pilotul ii spune copilotului: -Du-te sa vezi ce mai vor de data asta. Copilotul se duce la ei si cand se intoarce pilotul il intreaba: -Ce ai facut? -Le-am corectat temele si deoarece le facusera bine, le-am deschis usa si au iesit toti in pauza!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce nota-mi dati pentru banc ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce nota-mi dati pentru banc ?   Ce nota-mi dati pentru banc ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce nota-mi dati pentru banc ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Stuff :: Games-
Mergi direct la: