*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeLun Apr 26, 2010 10:39 am

Ok, deci am gasit alt fic printre fisierele mele, si am sa il pun pe acela, numai daca vreti si voi.
Ca la cel vechi "Floarea de perete" mai dureaza...asa ca, m-am gandit sa va dau altul sa il cititi, in caz ca va plictisiti de cat sa il asteptati pe celalant mult si bine. Deci cine este de acord, sa spuna ^_^
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeVin Apr 30, 2010 8:54 am

Ok hai, doar sa schimbi denumirea ficului ok?
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeVin Apr 30, 2010 10:34 am

Am sa il schimb, in data ce ma voi hotara la un nume...asa ca, deocamdata nu stiu ce nume sa ii pune :|




Luni. Ora 7:30. Ayame se trezeste foarte greu, pentru a se duce la scoala. Fata opreste ceasul nervoasa, apoi se da jos din pat incet. Sta 10 secunde nemiscata, apoi dintr-o data tresare:

-Gata! M-am trezit! Trebuie sa ma pregateeesssc!!

Fata alearga catre baie, se imbraca in uniforma de scoala, se aranjeaza, dintre care isi face si 2 codite, apoi isi pune ochelarii si pleaca greabita catre scoala.
La intrarea in scoala, o asteapta de fiecare data un coleg din clasa de la ea, pe nume Akito.

-Neata! [spune baiatul zambind, tinand in mana rucsacul]
-Neata...
-Hey! Tiai facut tema la mate de la pagina 78? [spuse baiatul]
-Nu prea...m-am incurcat la ceva...
-Mie`mi zici?! E un calvaaar!
-Asa e...

__________________________________________________________________________________

Tsubaki Ayame - este o fata de 18 ani, care se tine de scoala mereu. Este o eleva model in clasa ei, si in scoala, este foarte bine cunoscuta. Se baga mereu in proiecte, in concursuri...Ayame invata foarte bine, si niciodata nu a luat vreun 7 la vreo materie, sau la ceva anume. Intodeauna, notele ei sunt de la 9 la 10. Rar, mai ia un 8. Fata mereu invata, si este o eleva model. Toti profesorii sunt incantati de ea, iar colegii ei o invidiaza. Ayame sta intr-o vila frumoasa, impreuna cu servitoare si menajerele si catelul ei. Mama ei a murit cand avea Ayame 6 ani. Iar tatal ei, este mereu plecat in diferite tari, si afaceri importante. Asa ca, fata trebuie sa se ocupe de toata casa si sa invete extraordinar.

__________________________________________________________________________________

Matsumo Akito - este colegul lui Ayame, care si el invata destul de bine. Notele lui sunt de la 8 la 10. Akito, o simpatizeaza pe Ayame de mult timp, si de aceea sta numai cu ea, invata cu ea, se si se duce la ea. Nu ar vrea sa ii spuna ceea ce simte, deoarece ii este frica sa nu distruga prietenia lor foarte buna.

__________________________________________________________________________________


Ajunsi in clasa, cei 2 colegi se aseaza fiecare la mesele lor, si se pregatesc sa intre profa.
Ca de obicei, profa intra nervoasa, aruncand catalogul pe catedra, si incepe sa asculte toti elevii care nu invata bine.
Ayame, este mereu cu mana pe sus, sa raspunda.

-Ayame..draga mea...nu mai ridica atata mana. Le pun intrebari celor cu note mici. [spuse profa uitandu-se tinta la un elev.]

Elevul se sperie, si spune:

-De ce va uitati la mine?!
-Tema pentru azi de la pagina 79 exercitiul 3. Raspuns.
-Pai..a..face...a...este cu...[era evident, ca elevul nu isi facuse tema. El niciodata nu isi facea temele]
-2!!
-Da stiam...
-Da? Atunci spune.
-Face 2? [asezandu-se pe scaun]
-Exact. Si vor mai face...[inchizand catalogul]

Elevii incepura sa rada.

Orele se termin cu bine iar elevii trebuie sa plece catre casa.
Ayame si Akito, pleaca impreuna, iar ce 2 se despart la o stradute, care fiecare se duc in alta directie:

-Pa! Ne vedem maine. [spuse Akito zambind si facand cu mana]
-Da...bine...paaa!

Mergand pe strada, Ayame se gandeste sa treaca prin parc, apoi sa mearga acasa:

-Mai bine as trece prin parc...e mai frumos...asa ma relaxez si eu...

Fata se plimba, apoi se duce la locul ei, unde era iarba si copaci pentru a se aseza sa se mai relaxeze.
In timp ce se pimba, fata se impiedica de ceva, apoi cade.

-De ce naiba m-am impiedicat?! [fata se uita in urma ei, si vede ca este un picior intins, de baiat]

Ayame se uita la el. Baiatul dormea profund, care avea o carte pe fata, pentru a nui bate soarele in ochi.
Ayame se apropie mai mult, atunci baiatul se trezeste. Isi ia cartea de pe fata, se uita la ea, si spune:

-Ce vrei ochelarist-o?
-C...cee?? Cum mai facut??
-Ochelarista [spune baiatul indiferent]

Fata se enerveaza, isi ridica geana de jos, se scutura, apoi intinde palma, sa ii dea una peste fata baiatului "Ce tupeu pe el! Sa ma faca asa...ii arat eu lui!" [spuse fata in gandul ei]
Dar baiatul se intoarce si ii prinde mana la timp.

-Asculta fato, sti macar cine sunt??
-Un maniac? Prost? Handicapat? Idiot? [spuse Ayame, dandu-si ochelarii pe nas, si uitandu-se la el]
-Nu...sunt Kenta Daiki!
-Asa si?

Baiatul incepe sa se enerveze:

-Sunt un mare cantaret!! Esti proasta?
-Nu...sa sti ca nu sunt proasta, si cred da tu esti ala prost...se pare ca nu ai cei 7 ani de acasa. Si apropo, tu, nu esti renumit in tara noastra. Asa ca valea. [apoi se intoarce pentru a pleca]

Baiatul o prinde repede de mana:

-Ai auzit de mine? [intreaba Daiki mirat]
-Da...esti un pervers, maniac, mai zic? Si a...nu imi place cum canti. Esti varza! [spuse fata, intorcandu-si capu]
-Ce?? Am o gramada de fani cap sec round, si patratos! [tipand baiatul si gesticuland din maini]
-Nici nu ai voce! Si oricum...nimeni nu o sa stie cine esti...uratule!
-Daia am si venit aici, ochelaristo!
-Uratule! Perversule! Prostule! Maniacule! [tipand si punandu-si mainile in solduri]
-OOOCHEEELAAARIISTOOO!!

Cei 2 se nerveaza, si intorc spatele, apoi pleaca, fiecare in directii opuse.
Ziua urmatoare: Ayame si cu Akito, stau pe scaune la geam, vorbind. Pauza se sfarseste. Iar profa intra in clasa hotarata:

-Listine! A...adica LINISTE! Asa...azi vom avea un coleg nou...Intra!

Baiatul deschide usa incet, apoi merge foarte lent in mijlocul clasei.
Profa se enerveaza:

-Vrei sa te misti mai repede??
-Nu prea as vrea...mie cam lene...[spuse Daiki plictisit]

Profa nervoasa spune:

-El este noul vostru coleg. Si mai departe zi tu.
-Buna?

Fetele ramasesera toate uimite, si vorbeau intre ele:
-Uau...ce misto arata noul coleg!
-Da fata...este suupeeer. Uite ce freza misto are!
-Fataaa uite cum e imbracat!
-Pun pariu ca are o gramada de fete la picioarele lui...e uimitooor!

Profa:

-Liniste! Asa...mai departe! [spue profa]
-Ma cheama Daiki. Si pa.

Baiatul se indreapta catre o masa, dar o vede pe Ayame.
Daiki tipa, aratand cu degetul:
-Ochlarista!!
-Ce...cee??? Ce cauti tu aici?
-Voi fi noul tau coleg...[asezandu-se in spatele ei in banca, si punandu-si mana pe umarul ei, apoi batand de 2 ori]...COLEGA!

Daiki relaxat, nu scoate nimic pentru ora, sta, se uita pe geam....si orice altceva, in afara ce continea ora.
Profa se duce la el nervoasa:
-Stai decent tinere! Unde te crezi? La bar?
-Nu stiu...
-Scoateti caietu...pixu...scrie si tu ceva!

Daiki isi scoate telefonul, apoi intra in meniu, apoi la mesaje, si incepe sa scrie un mesaj.

-Ce crezi ca faci?!
-Scriu....ati spus sa scriu ceva...
-Deja ma enervezi tinere, si nu cred ca ai vrea sa ma vezi enervandu-ma! Si data viitoare, vino si tu imbracat in uniforma!
-Si daca nu vreau? Ce...ma obligati? [continuand sa scrie mesaje]

Ayame asistand la discutie, intoarce capu si spune:
-Ce mai prost...[apoi continua sa scrie]

Daiki se enerveaza, si o trage de o codita, spunand:
-O singura data, sa ma mai jignesti, ca vei avea de suferit!
-Ce? Ma ameninti?
-DA! Vezi ca pot fi foarte periculos...ochelaristo!

Ora sa sfarseste, si vine a 2 a ora. Ora de sport. Toti colegii se schimba in hainele pentru sport, mai putin Daiki.
Fetele si baietii inceapa sa joace volei. Dar fetele intr-o echipa, baietii in alta.
Daiki statea pe banca, dintre care, vine profu la el:
-Tu nu joci tinere?
-N`am chef...
-La mine nu exista lucruri dintr'astea! Nu joci atunci cand ai ceva rupt. Treci![impingand`ul]

Daiki trece in echipa de baieti, si incepe sa joace. Baiatul arunca mingea prea tare, si o loveste pe Ayame direct in fata. Fata lovita, cade la podea inconstineta, curgandu-i sange din nas si sarindu-i ochelarii. Akito vine sa o ajute:

-Hey! Ayame! Esti bine? Te poti ridica? Ayame! Ma auzi? [spuse Akito, punandu-i mainile pe spate, ca sa o ajute sa se ridice]
-Da...lasa-ma...[spuse fata ametita, si curgandu-i sange in continuare din nas]

Daiki, pentru un mement, ramane socat, la cat de frumoasa era fata, fara ochelarii aceia mari, si urati, chiar daca ii curgea si sange din nas.
Akito se enerveaza si tipa catre Daiki:

-Esti nebun omule? Ai facut-o din nadins!
-Si? Te oftici, ca nu team lovit pe tine? I[intorcand capul]

Akito o ajuta pe Ayame sa se ridice, apoi merge catre cabinet. Asistenta, a ajuta sa nu ii mai curga sange din nas, apoi ii spune:

-Mai bine teai culca o ora...Ca acum esti prea ametita, oricum nu vei retine mai nimic daca paritcipi la ora.
-Asa este.

Fata se aseaza pe pat, apoi se inveleste si adoarme imediat. Asistenta pleaca din cabinet, iar Daiki vine acolo.
Vazand ca doarme Ayame, baiatul paseste usor catre patul unde doarmea frumoasa fata.
Daiki ramane un pic socat:

-Ce frumoasa esti fara ochelari...[mangaindu-i fata]...Dar tot ochelarista ramai! [luand mana imediat]

Baiatul se intoarce pentru a pleca, dar brusc se opreste:

-Chiar imi pare rau...nu am vrut...

Ora de dormit se sfarseste, iar Ayame se duce catre clasa. Intra in clasa, si o colega ii sare in cale:
-Ayame! Te simti bine? Te doare? [intinzand mana catre nasu el]
-Nu ma mai doare...
-Ce nenorocit! [excalama o alta colega]. Cum a putut sa faca asa ceva?!

Daiki auzind asta, spune:
-Team auzit!
-Si? Tot un nenorocit esti! [intorcand capul] HMPH!

A 3 a zi la scoala:

Daiki urma sa aibe un concert, asa ca se ganeste sa o invite pe Ayame, pentru al ierta ca a lovit-o cu mingea.
Baiatul se duce la ea la banca:

-Ce faci? [spuse zambind, asezandu-se cu fundul pe banca ei]
-Ce vrei?! [spuse fata danduse mai in urma cu spatele si incrucisandu`si mainile]
-Uite...ma gandeam...
-Ca esti prost? Stiam! [spuse fata razand]

Baiatul ramane un pic uimit, ca era frumoasa in acel moment cand zambea:

-Am...mda...deci! Vrei sa vi la un concert e al meu?
-Nu! [ridicandu-se sa plece]

Biatul vazand ca vrea sa plece, o apuca de mana si o tranteste pe scaun spunand:
-Asculta ochelaristo! Vreau sa te invit la concert, pentru a imi cere scuze prin asta, daca nu ai inteles. [apropiindu-se de ea si punandu-i mana pe barba, care o ridica spre el]
-Se pare ca tu nu ai inteles...NU IMI PLACE CUM CANTI! Esti prost?
-Vei merge obligat-fortat, chiar daca nu iti place!!
-Ce sa ne zicem!

Orele se sfarsesc, iar Daiki o ia pe Ayame de mana:
-Iti suni parintii, si le vei spune ca lipsesti 2 zile!
-Ce?! Esti nebun omule!

Pana la urma fata o suna pe dadaca ei, care statea permanent cu ea, si ii spune ca va ramane zambata si duminica la o prietena de a iei.
Iata ca vine ziua de Sambata, si Ayame se intalneste cu Daiki, pentru a pleca.
Fata imbracat frumos, il asteapta. O limuzina alba, se opreste in fata ei. "Uau! Ce mias dori sa ma urc si eu in asa ceva..." [spuse fata in gandul ei]. Daiki iese din limuzina si se indreapta spre ea, spunand:
-Treci in masina!

Fata ramane uimita. Asezandu-se, spune:
-De unde ai lumuzina asta asa frumoasa? [spuse fata mirata, si uitandu-se peste tot]
-Sunt un star! Ai uitat?
-A...da...eu nu pot avea asa ceva...[punand capul in jos, apoi sprijinindu-se de geamul masinii si uitandu-se afara trista]
-De ce? Din cate am inteles eu...tu stai intr-o vila. Din moment ce ai vila, cred ca iti permiti si o limuzina...[spuse baiatul intristandu-se si el]
-Da...am...dar tatal meu, nu imi ia asa de multe lucruri...mia luat vila, ca sa am mult spatiu...ca de altfel...
-Am inteles...pai...bucurate de calatorie! [spuse baiatul zambind]
-Asta am sa fac...

Cei 2, in timpul calatoriei, siau povestit fiecare vietile lor, au baut sampanie, au ascultat muzica, au cantat, si multe altele. Sau distrat pe cinste.

-Au trecut 3 ore..cat mai avem? [spuse fata]
-Inca 3!
-Ce?? Si eu ce am sa fac in tot acest timp?!
-Ce zici de un sarut? [spuse Daiki intinzandu-se catre ea, si tuguind buzele]
-NU!! [intinzand mainile si impingandu-l]
-Hahahaha. Am glumat! [spuse Daiki razand]

Fata se plictiseste, si spune:

-Eu ma culc! [punandu-si capul pe umarul lui Daiki]

Baiatul se inroseste rapid, se uita la ea, apoi itoarce calul repede.
Fata sta nemiscata o jumatate de ora. Daiki ii ia ochelarii si ii agate de un maner de la masina.

-Esti mult mai frumoasa fara astia!

Baiatul o ia de umeri, si o pune pe picioarele lui. Fata in continuare doarme. Daiki ramane pentru cateva minute tintit cu privirea la ea.


POZELE LE VOI PUNE IN URMATORUL CAPITOL
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeMier Mai 12, 2010 5:50 am

stiam eu ca intre astia 2 se va intampla ceva ^_^
pune next ^_^
scuze ca nu am cvitit mai devreme, am avut probleme cu netul
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeMier Mai 12, 2010 10:45 am

Nu e nimic. cuteengel
Puteti sa citit cand puteti. Nu este obligatoriu sa cititi imediat cand l`am pus... madcat




Drumul se sfarseste, iar Daiki si Ayame coboara din masina:
-Dupa dumneavoastra....[spuse Daiki intinzand bratele in fata si cu un picior inainte]
-Mai termia! [spuse Ayame aruncand privirea nepasatoare in alta parte]

Cei 2, se duse intr-o cladire, uimitoare, unde urcara cu liftul pana la etajul 15. Tot drumul nimeni nu scoase niciun sunet. Ajunsi la etaj, Daiki se opreste in fata unei usi:
-Aici vei sta tu. In camera ai tot ce iti trebuie, pentru a deveni frumoasa.
-Pentru ce?
-Pentru concert? Dhaa! [spuse Daiki dandu-si ochii peste cap]

Fata intrase in camera. In acea camera, o asteptai 3 fete. Una care se ocupa de machiaj, a 2 a de haine, iar a 3 a de par.
Daiki merse mai departe, la a 4 usa, de pe stanga. Pe usa, era o stea mare, de un galben aprins si tralucitor. Intrand acolo, era intampinat de o fata in varsta de 25 de ani, inalta, si cu o freza, mai neobisnuita, care state dreapta cu mainile in fata:
-Buna ziua domnule Megumi. [spuse fata politicoasa]
-Sakura, zimi Daiki. [spuse baiatul, asezandu-se pe o canapea din piele neagra, care dupa acea isi arunca picioarele pe masuta din fata]. Ce mi-ai pregatit azi? [uitandu-se cu o privire fermecatoare la Sakura]
-Pai...am...a...[fata se panicase]. Luati loc mai bine, sa ma ocup de parul dumneavoastra.[aratand spre scaunul frumos din fata oglinzii mari]

Daiki indreapta catre scaun, apoi se aseaza.
Sakura se ocupa de parul lui Daiki, apoi o alta fata vine se ocupa de machiajul acestuia, iar intr-un final, vine baiatul care se ocupa mereu de hainele lui Daiki.
-Domnisorule Daiki, veniti cu mine. [aratand baiatul politicos]

Daiki merge inainte catre un dulap enorm, unde se uita peste tot ca "pisica in calendar".
-Ce ai ales de data aceasta Sebastian? [intorcandu-se cu fata la el]
-A...domnisor..
-Daiki!
-Daiki...veti fi in aceasta seara, un fermecator, uluitor, frumos...
-Treci mai departe! [incrucisandu-si mainile la piept]

Sebastian se duce in fata, unde alege niste haine pentru Daiki:
-Imbracati-va cu astea.
-Okay.

Daiki ia hainele, apoi se imbraca.
-Deci?
-Sunteti fabulos! Si eu, un geniu. [simtindu-se mandru]. Intorceti-va! [facand semn cu degetul]

Daiki se intoarce.
-Aratati....wow! [exclama acesta]
-Da...stiu! Sunt frumos...

Dupa ce terminase, Daiki o suna pe Ayame:
-Hei. Ce faci?
-Apciu!
-Hmm...ciudat raspuns...
-Sunt...lergica! Apciuuu!
-La ce?
-La foarte mult machiaj! Apciu!
-Las' ca trece...sa vi cand esti gata la usa aia, cu o stea mare.
-Da...aapc...

Daiki inchese.
Fata este gata, apoi se duce la Daiki in camera. Daiki statea relaxat intins pe canapea.
-Hei!
-Buna...Arati...
-Uimitor? Frumos?
-Ciudatule...
-Uratule!
-Ochelaristo!
-Chiorule! Nu vezi ca acum nu mai am ochelari? Esti chior dea binelea.
-Esti frumoasa! [uitandu-se in alta parte]
-Si tu...
-Deci! [ridicandu-se brusc]. Sa mergem! [luand-o pe Ayame de mana si tragand-o dupa el]
-Unde?
-Pe scena...unde crezi? La strabunicu?
-CE??? Eu nu merg acolo!
-Taci, si mergi.

Cei 2 luara liftu. Ajunsi acolo, ii intalneste un barbat inalt de 1.89, care parea foarte dur:
-Incepeti imediat.
-Am inteles Ryo.
-Domnule, publicul incepe sa devina nerabdator!
-Ok, ok....mai slabeste-ma! Doamne! [intorcandu-se sa plece catre scena, si dadu-si ochii peste cap]
-Dumneavoastra? [uitandu-se la Ayame, si ridicand o spranceana in sus]
-Sunt cu el!
-A...bine.

Dintr-o data, o voce de femeie se aude in toata sala:
-Doamnelor si domnilor, va rog calmat-va, starul nostru, Daiki, va aparea intr-un minut.

Multimea incepu sa tipe, si sa fie nerabdatoare.
Daiki se duse repede la Ayame:
-Dute in fata langa scena!
-Ok...

Daiki alerga repde catre scena cu un microfon in mana:
-Ma scuzati dragilor, ca vam facut sa ma asteptati atat...

Multumea fluiera si tipa.

-Voi incepe mai intai cu melodia voastra preferata de J-Rock: Nightmare!

Multimea a inceput sa tipe si sa fluiere mai tare. Daki termina de cantat, apoi spune:

-Gata...am terminat! Pa!

Cei din sala incepu sa scoata sunete de tristete

-Am glumit, voi continua cu o melodie gen hip-hop, rapp...Sper sa va placa:
"Nu stie nimeni de ce...am rezistat pana azi...
Stiu ca vine o zi, cand din nou am sa cad...
Dar ca tine, dar am ca oricine, ingerii cu mine. Ingerii cu mine..." [cantatnd cu o voce calda, suava si calma]

Ayame ramasese un pic socata, la ce voce frumoasa avea.
Dintr-o data, facand o fata, ca si cum sar enerva:

"Acasa'i altfel! Sunt ai tai, perfecti. Cand zic FAMILIE, e vorba de ai mei...
Si ma gandesc...De fapt...Ce? Sunt fara...Tu esti fara?! Eu stiu cum e!
Despre bine de morti si despre bine de vi, incerci sa fugi o viata intreaga, dar sti bine ca devii...
Unul din iei...de'ai tai...care face la fel, ca iei, cand plangi ca iei, cand razi...
[facand o fata trista] Speranta moare ultima! Cand te'ai nascut, incepi sa mori...
[resapirand mai greu, ca si cum siar da duhul] Respiri usor, primu lucru esti departe, tie dor!"

-Wow...Asta e o melodie...care te face sa te gandesti la toate...cel putin pe mine...


"N'are cum sa se termine asa ca te'ntorci acasa! La fratii tai, la ale tale...
Nimic nu maiconteaza! [facand din deget] Este aceeasi distanta de la tine la iei...
Si inapoi sti bine! [inchizand ochii] Anii par mai grei...[deschizandu-i brusc]
Trece greu...zighie...mie dor si mie! Nu'ti gasesti confort in altii nu`ti plac nici tie...
Ingerii tai raman cu tine chiar daca pleaca...
[tipand] MARFA!"

-Waw! Foarte tare melodia...

"Nu stie nimeni de ce...ai rezistat pana azi...
Sti ca vine o zi...cand din nou ai sa cazi...Dar ai ca mine...
Dar ai ca oricine...ingerii cu tine..Ingerii cu tine...
[pasind in fata serios] Asculta bine! Obisnuiam sa fiu....unul dintre cei,
Care n'au grija de iei, care nu prea stiu ce au in cap, nu prea stiu ce fac...
Dar ingerii de toti, mau ajutat sa nu ma'npac cu gandul ca trebuie sa cad!
Ma intelegi? [uitandu-se la Ayame] Chiar daca viitorul din trecut n'ai cum sa`l stergi...
Pentru mine...familia! A insemnat: mama mea, fratii mei...[aratand pe degete] Cu adevarat!
Niciodata n'am uitat, ingerii nu mar lasa, sa uit de unde vin, si de ce imi bate inima...
Viata mea...acum sa compplicat! Am luat-o de la cap, ziceam ca sa termiant! [facand o fata trista]
Nu am vrut sa fie asa, ca de nimeni nu ar vrea, raman doar cu speranta ca ceva se va intampla...
Ca va vani o zi, cand din nou o sa zambesc, astept in continuare si ma lupt sa reusesc! [hotarat]
Nu stie nimei de ce, am rezistat pana azi, stiu ca vine o zi...
Cand din nou am sa cad...dar am ca tine, dar am ca tine...
Ingerii cu mine...ingerii cu mineee!"

Publicu a inceput sa tipe, iar Ayame, a ramas socata.




PERSONAJE:

Tsubaki Ayame - in uniforma pentru scoala
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< 1010
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Ff10
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Qazse510

Megumi Daiki - cum a venit in prima zi de scoala imbracat
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Normal11

Hainele cand sa uracat pe scena:
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Normal12
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Normal14


Matsumo Akito - prietenul cel mai bun al lui Ayame
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< 11855611

Ritsuko Ryo - bodyguardul lui Daiki, prietenul lui, si ajutorul lui de foarte mult timp.
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Dsc01310
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeMier Mai 19, 2010 6:21 am

versurile sunt facute de tine?
acel daiki e real?
si next
imi place ^_^
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeMier Mai 19, 2010 10:37 am

Versurile, juma de moa, juma inspiratie din alta parte :P
Si cum adica, daca Daiki e real? :| Ca nu am inteles....


Dupa ce Daiki a coborat de pe scena, si sa dus in culise, acesta sa indreptat direct catre Ayame pe care il astepta.

-Hei, cum ti sa parut? [spuse Daiki intreband-o pe Ayame cu zambetul pe buze]
-Groz..Adica....Ingrozitor! Ai o voce nasola, un cantec nasol, niste haine nasoale, si esti un nasol! [tipa fata incrucisandu-si mainile si uitandu-se in alta parte.] In gandul ei:"Pe cine pacalesc eu?? A fost grozaaav! Arata calumea...canta calumea..."
-Bine ochelaristo! Atunci, asa sa fie...pa!
-HMPH! Paaaa [iar fata pleaca fitoasa, dar cand se intoarce cu spatele ii parea rau]

Cei 2, se dusese fiecare in camerele lor, dupa ce Daiki a dat cateva sute de autograje, si a facut poze cu fanii lui:
-Ooof. Dabea astept sa plec acasa. [spuse Ayame trista, uitandu-se pe geamul foarte mare, care era cat un perete]

Deodata se aude un tunet. Ayame se ridica brusc in picioare, uitandu-se mai bine pe geam:
-Ploua? [tunet!] Mie fricaaaa!

Deodata se aude si telefonul sunand. Fata se sperie si mai rau:
-AAA! [si cade jos impiedicandu-se] D...da?
-Sunt Daiki. Ce faci urato?
-B...bi...neeee!
-Da? Daia ai vocea tremurata?
-NU! AM! NIMIC!!
-Ok...ok...vezi ca vin la tine.
-CE? N..[dar inaine sa termine de spus, acesta a inchis telefonu]

Daiki stia ca Ayame avea vocea tremurata, si ii era frica de ceva anume.

-De ce ii este frica lu asta? [se uita pe geam] Misto ploaie! [lui Daiki ii se parea frumoasa ploaia, care aceasta se pare ca este cu tunete fulgere, si ploua cu galeata] De ploaie?

Daiki iese din camera lui, si se indreapta catre camera lui Ayame.
Fata era jos, in fata geamului, cu un cearsaf pe ia, acoperindo, cat i se vedea numai ochii.
Daiki se apropie foarte incet de ea, si tipa dintr-o data la urechea ei:

-AAAA!

Ayame se sperie mai tare, si tipa si ea:

-AAAAAAAAAAAA!!
-De ce te sperii asa?
-Mie fricaaaa!

Daiki mirat, se apropie de ea, se pune in fata ei stand pe vine cu mainile pe genunchi, se uita la ea fix si spune:
-De ce anume?
[tunet!]
-De astaaaa! Si de fulgere...Parca ar fi niste demoni...

Daiki sta 10 secunde serios, apoi izbucneste in ras:
-AAAAHAHAHAHAHAHA! [razand atat de tare si cu pofta, in cat cade pe spate, si se tine de burta] Mie imi place! E un sunet frumos...[uitandu-se afara]
-Mie nuuu [ spuse Ayame tremurand de frica]

Daiki se duce langa Ayame, ia cealanta parte de cearsaf, si se pune langa ia, luand-o in brate:
-Ce faci? [spuse Ayame mirata]
-Iti tin de urat. Voi sta cu tine, pana ce se termina ploaia.
-Ok...[iar Ayame puse capul pe umarul lui Daiki, iar acesta o lua in brate]

Cei 2 au stat asa, pana a trecut o ora, iar Ayame adormise.
Daiki o ia pe Ayame in brate, si o pune pe pat, dandui ochelarii jos apoi punandui pe noptiera. Baiatul se dezbracase de tricou, si se pusese in pat langa ea, apoi invelindu-se. Intr-un final, adormise si Daiki, doar in niste pantaloni, si restu dezbracat. Fata se trezeste speriata a doua zi dand cu ochii direct in directia lui Daiki. Acesta dormea profund, stand cu o mana pe burta ei:
-Ce dracu face asta? Si cum a ajuns la mine in pat? [spuse Ayame suparata]...Doar nu...[apoi se uita jos, sa vada daca e dezbracata] A...Ce bine! Nu am facut...Uf!

Fata se da usor jos din pat, lasandu-l pe Daiki sa doarma in continuare. Ayame ii pregateste micul dejun apoi se intoarce in camera, care Daiki doarmea in continuare. Ayame pune mancarea pe noptiera, apoi se aseaza in genunchi sprijinindu-se cu mainile de pat, si uitandu-se fix la Daiki.
-E asa frumos...

Deodata Daiki se trezeste incet...
-AAAAHHH...[cascand si intinzandu-se in acelasi timp]

Baiatul se ridica in fund, iar cearsaful ii cade de pe minunatul corp, bine lucrat, cu muschi multi. Ayame ramane un pic atintita cu privirea la el.
-Ce? Ce??
-A? Nimic! Mananca!

Daiki dupa ce mananca foarte repde, se duce la baie, isi aranjeaza parul, apoi se intoarce in camera.
Ayame statea si se uita pe geam, iar Daiki vine la ea, se apropie de ea si pune mainile pe umerii ei, luand-o in brate. Aceasta stand cu spatele:
-Lasa`ma. [spuse ia, cu o privire moarta, si cu o voce ciudata]
-De ce?
-Vreau acasa!
-Am sa te duc...stai calma...
-VREAU ACUM! [tipa Ayame]
-Ok...ok...Dhoamne! Cei cu tine?
-Nimic. Vreau acasa si gata! Mie dor de Akito...
-CE? Te gandesti la ochelaristu ala?
-DA! Este prietenul meu...nu am mai vorbit de 2 zile...Ne cunoastem de atata timp...
-Ok! Bine! Sa sti ca va si potriviti. Tu urata, el urat. Tu ochelarista, el ochelarist. Tu tocilara, el tocilar. Si asa mai departe...[spuse Daiki enervandu-se]
-Sti? Poate sunt tocilara, dar barim stiu multe, spre deosebire de tine! Si voi ajunge cineva! Nu ca tine..un parlit de cantaret! [tipa Ayame nervoasa]
-Parlit zici? [acesta se enerveaza indeajuns de tare, incat da cu pumnul in peretele unde statea Ayame, speriind-o si mana lui Daiki incepea sa sangereze] Te voi duce casa. La prietenul tau drag si scump...[lasand capul in jos, apoi intorcandu-se cu spatele]
-Bine! Oricum mam saturat de locul asta...de tine...de tot! [intorcandu-se si ea cu spatele la el, si incrucisandu-si mainile. Fetei ii parea rau in acel timp]

Cei 2 se pregatira se plece, iar Ryo ii astepta langa limuzina. Tot drumul niciunu nu scoase vreun sunet.

-Domnule Daiki, este ceva in neregula? [spuse Ryo, stand pe canapeaua din fata lor cu mainile incrucisate]
-DA! Regret ca am cunoscut-o pe specimenu de langa mine! Regret ca am adus inventia proasta cu mine!
-Domnule Daiki, scuzatimi indrazneala...acesta e un nou cantec? Pentru ca....cam rimeaza!
-Nu este nicio problema...poti spune orice doresti Ryo. Doar suntem prieteni. Si tiam repetat de atatea ori sa nu imi mai zici [enervanduse la final] DOMNULE!! Spunemi Daiki. Ce e asa greu??
-Asa se comporta mereu cu tine Ryo? Parca erati prieteni...dar de fapt...
-De fapt ce?! Auzi domnisorica, daca nu iti convine ia coboara din masina! Sa vedem cum ai sa te duci acasa.

Fata tacu, iar tot drumul nu a mai vorbit ; de cat in masina se auzeau vocile lui Daiki si al lui Ryo. Ajunsi pe drumul unde statea Ayame, fata spune:
-Poti sa ma lasi aici. Ma descurc de acum inainte...
-Bine. Opreste limuzina! [spuse Daiki soferului]

Fata cobora din masina apoi tranti usa si pleaca val-vartej catre casa.
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 8:58 am

>.< ma enerveaza Ayame !!! FOARTE TARE!
totusi, vreau continuarea

am intrebat daca personajul Daiki e inventat de tine sau e real
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 9:30 am

Daiki e inventat Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< 152417
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 4:25 pm

aha, m-am prins
vreau next :D
please
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 5:55 am

Este o zi frumoasa de Vineri, iar Akito sta si vorbeste cu un coleg de al lui pe hol.

-Hei, amice...Sti...Am...Nici nu stiu cum sa iti spun...
-Iti place de Ayame nu?
-Da...Dar de unde sti??
-Frate, sunt prietenul tau. Dreacu, te cunosc destul de bine...
-Da omule, si nu stiu ce sa fac...
-Ca sa?
-Ca sa ii atrag atentia! Sa o cuceresc...

Prietenul lui sta un pic si il studiaza repede din cap pana in picioare.

-Nu am nicio sansa nu? [spuse Akito trist]
-Am...Nu! Scuze....
-Doamne!! Imi doresc sa arat si eu bine!

O fata foarte bogata, trecand pe acolo auzise povestea:

-Se rezolva. E simplu! [spuse fata]
-A? Da cu cine esti? [spuse Akito mirat]
-Sunt Mika! Care inseamna "luna noua"
-Aaa esti fata de jos! Adica...din clasa aia, de jos. [spuse prietenul lui]
-Am...Da...Deci! Am auzit conversatia voastra. Din intamplare.
-Si? [spuse Akito mirat]
-Sunt foarte bogata...
-Si ce te lauzi? [spuse prietenul lui Akito]
-Pai, te pot ajuta, Akito...[facand din ochi]
-DA? Cum?
-Pai...Te voi face sa arati exact cum iti doresti [facand iar din ochi]
-Ia stai asa...Pentru toata treaba asta...Cat ma va costa? [incrucisand-usi mainile]
-Asta vom stabili pe parcurs...
-Ok! Dar in afara de bani...Dastia nu am!
-Nu-i problema frumosule. Dupa scoala, ne intalnim si incepem.
-Ok! Dabea astept.


Akito era foarte entuziasmat si bucuros.

-Hei, Akito...S-a intamplat ceva? De ce esti asa fericit? [spuse Ayame mirata care nu stia ce se intampla]
-Pai...Preste cateva zile, vei cunoaste un tip grozav!
-DA?? Cine e?? Cum il cheama?
-Vei vedea in curand dragut-o. [facand din ochi si zambind]

Dupa scoala, Akito o asteapta pe fata care ia promis ca il va face frumos. [Mika]

-Ce naiba face...Unde e?? [Akito asteptase de ceva vreme, dar Mika nu mai aparuse. Se simtea tradat...Batjocorit...Credea ca si-a batut joc de el...Dar...]
-Hei! Scuze, ca te-am facut sa astepti...
-Unde naiba ai fost?! Am crezut ca...
-Ca ti-ai luat teapa? Din moment ce am zis ceva...asa va ramane [facand din ochi]
-Ok...Deci unde mergem? [intreband Akito]
-Mai intai suna-i pe ai tai, si spune-le ca ti-ai gasit iubirea devarata, si ca vei sta la ea 3 zile.
-Ce?! Nici nu ma vor crede...
-Atunci voi vorbi si eu cu ei...

Akito facu cum a zis Mika. In scurt timp, parintii lui au fost e acord sa ramana la asa zisa lui prietena, pentru ca parintii lui aveau incredere in el, ca stia ca se va tine de cuvant, si se va intoarce cand le spusese.

-Gata. Deci, acum? [intreba Akito]
-Acum, ne ducem la un stilist bun.
-De ce? Ce are freza mea?
-Adica...frate, sa fim seriosi...freza ta, este de tocilar, demodata...deci, nu te prinde...nu te avantajeaza. Ai o fata draguta, si trebuie sa o punem in evidenta.
-Mersi...Dar nu am bani de...
-Pe parcursul transformarii tale, eu voi plati tot...[spuse Mika, uitandu-se repede in alta parte]
-Ok...dar...de ce ma ajuti atat?
-Pentru ca...vreau sa fi fericit...
-Hmm...

Cei 2 mersera la cel mai bun stilist, pe care il cunoastea Mika. Ajunsi acolo, Akito ramase-se socat, la cum arata locul acela.

-Aseaza-te aici.[ii spuse-se Mika lui Akito]

Intr-un scurt timp, venise si baiatul, care se ocupa de parul lui Akito.

-Buna Mikaaa! Ce mai faci?? [imbratisand-o]
-Buna, Ed...uite...am venit cu treaba...
-Ca de obicei! [zambind]
-Vreau sa te ocupi cum trebuie de el [aratand]
-Ooo! My!! God! Ce avem aici?
-Huh?
-Baietee nu se mai poarta astfel de freze!
-Stiu amice...
-Da, Ed, si vreau sa ii faci o freza: la moda-sic-bad-cool-sexy. Toate in acelasi timp.
-Am inteles! Stiu exact ce iti trebuie...

Baiatul nu a mai stat la discutii, si sa apucat imediat.
---Dupa un timp, Ed terminase.

-Gata! Deci? Cum e?

Akito deschisese ochii:

-Uau!! Nu ma recunosc...
-Sunt un geniu...stiu...
-Iti sta foarte bine...[spuse Mika]
-Chiar ca freaza, iti schimba totul...
-Freaza?! [spuse mirat Ed]

Cei 2 isi luase "la revedere" de la stilist, apoi mersera acasa la Mika.
Ajunsi acolo:

-Ce cautam in fata vilei asteia?
-E casa mea. [uitandu-se la el]
-A...Da? Atat de mare??
-Da...Ce, ti se pare mare?
-Soro, e imensa! Iti incam aici 6 case lejer [razand]

Cei 2 intrara in curte [Akito se holba peste tot] Apoi in casa [Akito se holba cu hura cascata]

-Inchide gura, ca intra musca [razand]
-Si ce?! Te oftici?
-Da! Ma oftic ca iti intra musca in gura [razand amandoi]

Cei 2, ajunsesera in camera lui Mika, care inauntru, mai era o camera. Le desparte de cat o usa.

-Asta e camera ta?
-Da...
-E imensa!!
-DA? Mie nu mi se pare...
-Soro, e mai mare de cat garaju lui taicamiu.
-Ok...tu vei sta in...[deschizand usa] ...asta!
-UAU!!
-Eh...nu e cine stie ce...

Akito facu o fata in gen: (-_-)"

-Ce?
-E imensa...

Cei 2 se asezara pe patul din cmaera lui Ayame, si incepe sa vorbeasca:

-Ok...gata cu una! Maine, va trebui sa mergem sa iti faca operatie...si...
-CE??!! Ce operatie? Nu sunt bolnav!
-Ooof...Doamne...Operatie la ochi! Copil cretin!
-AAA
-Pai, acum ai o freza cool...si crede-ma, ochelarii aia mari si urati, strica tot. Si ar strica, chiar daca tiai pune altii. Nu vrei mai bine, sa scapi de ei? Sa vezi si tu limpede, cu proprii tai ochi?
-Ba da...[ridicandu-se din pat, si uitandu-se in oglinda din camera lui Mika]

Cei 2, se dusesera in camera de jocuri, sau distrat, apoi la 8 seara au luat cineva, si dupaceea la 12 noaptea sau culcat; au stat sa mai vorbeasca.

-Noapte buna si multumesc mult Mika! [strigand Akito din cmaera cealanta]
-Nu problema! Imi face placere!

In gandul lui Mika:"Da de unde...fac asta, pentru ca te plac...Habar nu ai!"


A 2 a zi, Mika se trezeste la 9 apoi se duce in camera lui Akito, sa il trezeasca si pe el.
Mika se opreste langa patul lui, se pune in genunchi, apoi isi pune coatele pe pat si se uita la Akito lung.

"Of doamne...ce dragut esti... Intodeauna ai fost..."

Apoi il saruta usor langa buze. Apoi il zguduie sa il trezeaca.

-A? CE?! E cutremur? [trezindu-se speriat si somnoros]
-Nu, natangule Trezirea!
-Da vreau sa dorm! [si se arunca inapoi in pat intorcandu-se cu spatele la ea]
-Vrei sa nu sa vezi?
-A? DA! [sarind din pat]
-Disperatule...

Akito se imbracase in hainele de strada, apoi mersesera la cel mai bun doctor.
Ajunsi acolo, Mika discuta cu cel care ii va face operatia.

-Deci?
-Daca stai calm, va fi bine.
-Daca voi orbi peste 10 ani.
-Nu are cum. Operatia va fi de suces. Crede-ma e cel mai bun doctor.

Akito se dusese in camera de operatii, apoi dupa o ora, iese de acolo

-Deci? [ridicandu-se de pe scaun]
-Imi trebuie niste ochelari de soare...e lumina prea puternica...pana cand ma invat...
-Poftim! [dandu-i niste ochelari]
-Uou...
-Da, stiu!

Ok, am terminat si cu asta...Maine mergem sa iti luam niste haine pe masura! Ai un corp frumos, si trebuie sa afle si lumea! Siii de acum in colo, incearca sa nu mai ai fata de prost...

-Da ce au hainele mele? Si lasa fata, ca asta se revolva!
-Sunt de tocilar?
-A...da...

Seara, la culcare:

-Mika, iti multumesc mult de tot...Inseamna extrem de mult pentru mine, ceea ce faci...
-Nui problema Akito!
-Si stiu ca iti place de mineee! Noapte buna!!
-A?? CEE???

A 3 a zi, Akito si Mika, au colindat toate magazinele. Dupa 7 ore, ajunsesera si ei acasa la Mika.
Akito a probat toate hainele, si toate ii veneau super.

-Acum...mai este ceva! Sti sa te bati?
-Am...da...am facut karate cand am fost mic...
-Si ce centura ai avut.
-Neagra, logic!
-E ok! De acum in colo, sa le folosesti.
-De ce?
-Asta completeaza tot. Bad, si frumos [facand din ochi]
-Multumesc inca o data...

Luni. La scoala:

Akito intra in clasa, cu rucsacul in mana, si fara uniforma. Toti au ramas mirati. Si spre surprinderea lor, Akito a si intarziat la ora. Care, el niciodata nu intarziase pana acum.
Akito intra in clasa spunandu-i profesorului:"Scuze, profu!" Apoi merse catre banca lui, isi arunca ghiozdanu pe banca, si se aseaza pe scaun, stand intro pozitie relazata, cu picioarele intinde, si corpul lasat, de parca ar fi dormit.
Profesorul vazand, se duce la el, si spuse:

-Domnule Akito! [dand cu o rigla din lemn pe banca lui] Ce sa intamplat cu dumneata?!
-Ce e? Team deranjat cu ceva?
-Ridica-te in picioare cand vorbesc cu tine!
-Mie lene...
-Ce e cu tine domnule?! Te porti necivilizat! Tu nu te purtai in halu asta!
-Sa iti zic ceva, mai...chelule! Tocilaru s-a dus. Acum a venit cel bad.
-Sa vezi ce iti va veni si tie un 2 mare cat tine!
-Ma doare in 3 litere!
-Poftim?!
-Adica, C-U-R! 3 Litere.
-Ia pe mine ma va durea in 3 litere plus 5 litere!
-A? Ce inseamna asta?!
-ESI AFARA!!


AKITO DUPA TRANSFORMARE:

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< 11855612

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< 20080110
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 7:43 am

o yeah! mie imi place transformarea :X
dar , chiar trebuie sa fie si nesimtit? -.-" si WAIT A MIN! a spus ca stie ca tipa aia il place???? O_O
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 10:25 am

Da...asta a zis! Ca tipa bogata il place madcat

Ramaneti sa cititi, ca va urma cevaaaa...ciudaaat si grozaaav! =))

Dar nu va spun nimic...chiar ma abtin din rasputeri! crycat
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeSam Aug 07, 2010 10:04 am

pai pune next :D

onegaiishimasu :D
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitimeDum Aug 29, 2010 6:14 am

Ayame, este la scoala pregatindu-se de ora de sport. Fata se duce in vestiar sa se chimbe alene. Dar pana cand sa se schimbe ea, colegele ei, deja terminasera si plecasera in sala.

-Ce prostovane...nici nu ma asteapta si pe mine...

Ayame, isi apuca tricoul cu ambele maini, si il ridica dea supra capului, dar cineva bate la usa.

-Cine e? [ oprindu-se]

Nu raspunde nimeni. Iar mai bate o data.

-In pana mea, da zi cine esti! [si se indreapta catre usa, apasa pe clanta, si deschide usa]

In acel moment, Akito intra val-vartej inauntru, o apuca de mana, si se apropie de ea:

-SSSHT! [dandui drumul]
-Ce faci aici?! Asta e vestiarul fetelor...

Dar inainte sa o lase sa termine de vorbit, Akito, o cuprinde intr-un minnunat sarut, tandru si pasional. Fata se enerveaza, si il impinge:

-Ce crezi tu ca faci?

Akito se indreapta catre ea apucand-o de mana si strangand-o tare apoi sarutand-o:

-Zambeste la camera.

In acel moment, Akito o saruta iar. Si scotand din buzunar telefonul, apoi facandu-si o poza.

-Gata! [se uita la telefon] A isit perfect!
-Ce dracului ai facut?!
-O poza. Daca nu faci tot ceea ce spun eu, poza asta, va fi in toata scoala. Iar, fata model , desteapta si cuminte, va arata ca o panarama. Sau, mai vrei sa mai facem si alte poze, in alte ipostaze?
-De ce faci asta? [infricosata]
-Vezi tu Ayame..Intodeauna te-am placut...Daia si ti-am fost un asa prieten...[uitandu-se malefic]
-Nu inteleg...
-Femeie proasta ce esti! TE PLAC! MULT! Daia mam si schimbat asa...pentru tine [apropiindu-se de ea]
-Lasa-ma! [impingandu-l]
-O, sigur! In cate luni vrei?
-Esti un nesimtit...credeam ca suntem prieteni...
-Uite ca nu suntem! A...si acum, ca te-ai schimbat si tu, te plac mai mult. Asa ca, fi pe faza! [facand cu ochiul, si plecand]

Fata cade jos, apoi incepe sa planga. Isi revine imediat, si se duce la sport.

-Asa...deci! Sa va spun...sau nu...[spuse profesorul, jucandu-se cu elevii]
-Spuneti-ne o data! [tipa Akito]
-Ok...of, Doamne...ce mai nervos...Asa! Ora urmatoare nu o faceti.
-YEEEY!! [tipa toti copii]
-Dar de ce? [intreaba Ayame]
-Pentru ca profa voastra de franca, [razand] este insarcinata, si trebuie sa nasca.
-Gravida? Eu credeam ca e doar grasa [razand Daiki]

Dupa vorba, au trecut si la incalzire, apoi baietii la baschet si fete ca de obicei, jucau orice sport voriau ele.
Ora se termina, si toti copii se duc in vestiare sa se schimbe. Dupa ce Ayame termina, iese din vestiar, care o asteapta Akito.

-Ce faci frumoaso? [spuse Akito, uitandu-se malefic]
-Termina! [plecand mai departe]

In acel moment, Akito scoate telefonul din buzunar, si face o poza, in care era el si Ayame, iar Akito ii punea mana pe fund fetei.

-A 2 a poza e gata.
-Idiotule! [se intoarce repede, si ii da o palma. Dar Akito, ii opreste mana, tragand-o spre el]
-Si inca voi mai face. Daca nu vrei sa public toate pozele, vei fi cu mine si cu Daiki nu vei mai vorbi niciodata.
-CE?! Nu voi face asta! De fapt, nu voi face nimic din ce zici tu!
-O da? Atunci, voi continua sa mai fac poze. [plecand]

Toata discutia pe care a avut-o cei 2, Daiki auzise tot. Ayame pleaca in clasa.

-Haideti ma, si noi afara! [spuse un coleg]

Toti discutara, si se dusesera afara. Mai putin Ayame, care statea in clasa trista, sprijinita de perfazul de la geam. Daiki vine in clasa, calcand usor, apoi se apropie de urechea ei, soptindu-i:

-De ce ai ramas singura in clasa?
-AAA!! [Ayame se sperie] Ce faci aici?!
-Nimic...Vreau sa te intreb...Se intampla ceva?
-NU!! [incepe sa se panicheze] De ce crezi ca sar intampla ceva?
-Nu cred...stiu mai mult ca sigur, ca sa intamplat ceva.

In acel moment, fetei ii trece prin minte, faptele si vorbele lui Akito.

-Ce se intampla cu tine si Akito?
-Am...Pai...a...

In timp ce Ayame se balbaia, Akito intra in clasa, care auzise toata discutia.

-Ea, este cu mine! [apropiindu-se se Ayame, si punand mana pe umarul ei, apoi strangand-o la piept]
-Da? [intraba mirat Daiki]

Fata facu in acel moment, o fata trista, uitandu-se in alta parte.

-Si cum s-a intamplat asta? [se ridica Daiki de pe banca, apropiindu-se de cei 2, apoi incrucisandu-si mainile si ridicand dintr-o spranceana]
-Ne-am indragostit.
-Asa e Ayame? [apropiindu-si de cat jumate de corp catre ea]

Fata se simtea prost, dar ii era si frica.

-NU!! [impingandu-l pe Akito de langa ea] Nu e nimic adevarat.
-DA? Si pozele astea? [artandu-i pozele de pe telefon lui Daiki]
-Asa e...pozele spun altceva.
-Sti ce? Nu ma intereseaza de reputatie, nu ma intereseaza de ceeace vor zice altii, de ceea ce vor crede altii...NU TE PLAC!! NU TE IUBESC! De fapt, TE URASC!! Extrem de MULT!! [tipand. dandu-i lacrimile]

Akito o trage spre el:

-Ba ma vei iubi! Altfel...
-Altfel ce? [spuse Daiki, uitandu-se malefic la el, cu o privire de parca ar spune:"Te omor!"]

Akito o trage spre el, si pleaca cu ea cu tot. Ayame se impotriveste, apoi ii da o palma tare.

-Mai lovit cumvaaa? [furios] Iti arat eu tie! [indreptandu-se catre ea, vrand sa o loveasca]

In acel moment, Daiki se pune in fata lui Ayame, stand cu mainile incrucisate.

-Date la o parte, altfel, te voi bate mai intai pe tine!
-Baai tocilarule! Pe cine bati tu ma?? [apucandu-l de gulerul tricoului]
-Pe tine! [vrand sa ii dea un pumn. Dar Daiki, fiind ma rapid de cat el, ii prinde pumnul, si ii da un pumn direct in fata. Acesta cade lat pe podea]

Akito se ridica intr-un final, si spune tinandu-se cu o mana de fata:

-Nu s-a terminat! Vei vedea Ayame...Voi face orice numai ca sa fi a mea.
-Da, bine, cum zici tu bai puta! [spuse Daiki]

Daiki o ia pe Ayame de mana, apoi pleaca amandoi, lasandu-l pe Akito balta.

Sus In jos
Continut sponsorizat





Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Empty
MesajSubiect: Re: Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<   Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<< Icon_minitime

Sus In jos
 
Fic. >>> Inca nu m-am hotarat la titlu <<<
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Media :: Fan-fictions-
Mergi direct la: