*Death Note*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 FLOAREA DE PERETE

In jos 
4 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeSam Feb 27, 2010 11:44 am

Ok, la inceput va parea foarte plictisitor... cry


Luni ora 7:00. Hikary se trezeste foarte greu pentru a pleca la scoala. Fata opreste ceasul, se da usor jos din pat si merge catre baie grabita. Hikary se pregateste pentru scoala si intr-un final este gata. Fata isi ia chizdanul si alearga repede pe scari. In timp ce cobora pe scari da peste tatal ei:

-Hei, ce faci raza mea de soare? Spuse tatal.
-Raza ta de soara intarzie daca o mai ti ocupata! Timpul nu sta pe looc! Paaaa. Tipa Hikary alergand pe scari.

Fata se duce repede in bucatarie, isi ia pachetelul cu mancare si pleaca.
Mergand pe strada, se intalneste cu una din insuportabilele colege ale ei Karin.Cele 2 se saluta si merg impreuna catre scoala.
In cele din urma ajunge la scoala. Hikary isi saluta prietenii, apoi merge in banca.

-Hei salu amice! Cum mai e viata ta? Spune Hikary catre un coleg.
-Heeei...Ce faci soro? [baiatul o imbratiseaza] Bine, ce sa fac? Si eu pe aici...mai pe acolo...Ma sti...
-Aham...

Fata isi arunca ghiozdanul pe banca si merge catre cei 6 amici ai ei. Vorbesc, rad, glumesc, isi fac salutul lor de nenumarate ori...

-Hei, Hikary...cand ai de gand sa te comporti si tu ca o fata? Spune Karin.
-Da, Hikary! Pana la urma esti fata...ar trebui sa stai cu fetele. Nu cu baietii. Spuse una dintre colege.
-Nu suport fetele ca voi! Arogante, slifosite, smiorcaite...tarfelor!
-Ce ai spus?? Spuse infuriata Karin.
-Tipi cumva la mine? Vrei sa te dau cap in cap cu fufa aia soro? Spuse Hikary mai cocosata un pic, si cu mainile in solduri stand aplecata.
-Of Doamne...esti o ...
-O ce ma?? Tipa Hikary repezindu-se la ea.

Dar in acel moment, profa de matematica intra in clasa.

-Buna ziua doamnaaaa! Spun copii.
-Este? Chiar este?? Spuse profa mai ghotica si cu o fata de parca ar fi moarta.
-Hei colega! De ce este profa asa mereu? Spuse una dintre colege lui Hikary
-Inca un cuvant si iti rup limba!! Spuse Hikary tipand.
-Doamna Limba, ia treci la tabla sa ne amuzam cu o problema usoara...Spuse profa cu o voce plictisita.

Hikary iese nervoasa la tabla tropaind, ia creta in mana, si o arunca pe catedra profei.

-Da scrie tu soro! Punandu`si mainile incrucisate.
-Hikary, Hikary...Hikary!!! Iar merge in biroul directorului...
-Asa si? Cu ce ma incanta pe mine asta??
-Bine...tu ai vrut`o domnisorica...

Profa se ridica calma de pe scaun, o ia pe Hikary de mana si pleaca catre biroul directorului. Ajungand acolo, fata ciocane, si intra in camera.

-Domnul director, fata aceasta ma scoate din pepeni...Spune profa plictisita.
-Iar? Am avut aceasta discutie de 100 de ori! Tipa directorul.

Profa pleaca, iar Hikary se aseaza pe scaun si pune picioarele pe masa directorului.

-Stai confortabil? Spuse directorul, plimbandu-se prin camera cu mainile la spate.
-Da...ce e ma?
-In primul rand nu mi te adresezi asa....si...
-Da, da! Hai scuteste`neeeeee. Dandu`si capul pe spate de plictiseala.
-Domnisoara Hikary, am avut aceasta discutie de nustiu cate ori! Chiar nu vrei sa te potolesti? Sau vrei sa te exmatriculez? Profesorilor le vorbesti urat, profesorului de muzica iai dat cu catalogul in cap, iai pus piedica profesoarei de romana...ce e cu tine mai fata? O fata asa frumoasa ca tine nu ar trebui sa se comporta asa de urat! Nu ai maniere de loc!
-Asa si? Spuse fata plescaind guma.
-Te porti ca un baiat! Ce Dumnezeu, nici nu zici ca esti fata. Pana si fiul meu se poarta mai respectuos ca tine si e mai civilizat.
-Si ma doare in cot!
-Te va durea, cand te voi da afara din scoala! Ai inceput sa devii prea obraznica domnisorica! Zici ca esti baiat!! Daca teai tunde la chielie, chiar ca ai fi baiat. O fata nu trebuie sa se comporta asa.
-Sti ce mosule? Hai scuteste`ma, si veziti de treaba ta. Spuse Hikary ridicandu-se de pe scaun, si dandui una pe spate directorului.
-Ar trebui sa ti cont ca eu sunt mai in varsta de cat tine, stiu mai multe de cat tine si ar trebuie sa fi mai respectuasa cu astfel de persoane.
-Ma doare sub unghie! Mare cacanenie! Eu sunt om, tu esti om, asa ca care vraja? Tot dracu ala e! Ce respect bai mosule? Tot om esti ca si mine. Esti cumva vreun Dumnezeu, vreun Zeu??
-PANA AICI!! [tipa directorul nervos si dand cu o carte in podea] Iti acord o saptamana. Daca nu devii manierata, respectoasa, sa sti cum sa vorbesti si toate cele cu cei din jurul tau si vei invata sa te coimporti ca o fata te voi exmatricula!! Priceput?? Iesi afara pana nu te dau eu in suturi!!!

Fata iese, trantind usa si incepe sa injure si sa vorbeasca urat, pana in clasa. Era deja pauza, asa ca fata se duce la amicii sai.

-Ce tiau spus?? Spuse unul dintre amicii sai curios.
-Ca bla, bla, bla....si iar bla!!! Ca daca nu voi invata sa ma comport frumos si sa invat cum sa ma comport ca un guy ma va exmatricula...ma doare undeva! Ce sa ne povestim nene acu...
-Hikary, poate ar trebui sa faci asta, nu e greu sa sti....Numai daca vrei cu adevarat sa ramai la noi in scoala...Spuse unul din gasca.
-Da Hikaryyyy!! Te roog! Nu fa o prostie, ca sa pleci pe urma!! Tipa un alt tip din gasca luand`o in brate.
-Stati linistiti baieti, ca voi face tot ce pot.



PARSONAJE:

Hikary
FLOAREA  DE  PERETE Kipi_m13

Karin in uniforma de scoala
FLOAREA  DE  PERETE Km_02-12


Ultima editare efectuata de catre DarkAngel in Vin Mar 12, 2010 12:02 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 4:01 am

yay^^ imi place ^^
chiar imi place^^
ar fi bine sa pui un next lol!
Sus In jos
Fan Asia
New faN
Fan Asia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 08/03/2010
Varsta : 28
Localizare : kawaii land

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 6:19 am

super
imi place la nebunie
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 11:53 am

In aceeasi zi, directorul o suna pe mama lui Hikary.

-Alo, buna ziua. Scuzati daca vam deranjat. Sunt directorul scolii, unde fata dumneavoastra, Hikary invata.
-Da...Buna ziua. Eu sunt mama ei. Cu ce ocazie ati sunat?
-Pai, doamna vreau sa va spun pentru a mia oara, ca fiica dumneavostra face ravagii...carui fapt se datoreaza, acestei comportari?
-Domnule director, chiar nu imi pot da seama. Acasa nu se comporta asa urat...
-Mda, dar vreau sa va spun ca o mai tin in scoala timp de 6 saptamani. Daca in acest timp nu se reface, fiind o fata normala, manierata si toate cele, o voi exmatricula.
-Da, am inteles. Va multumesc ca mati pus la curent cu...
-Nui nicio problmema. Scuzati inca o data deranjul.
-Nu este niciun deranj. Mersi ca mati anuntat. Am sa am o discutie cu ea, indata ce ajunge acasa.
-Bine. Sper sa se faca tot posibilul...La revedere. Sa aveti o zi buna.
-De asemenea...

Femeia inchide telefonul, se aseaza pe canapeaua din sufragerie si sta pe ganduri: "Fata asta, a incurcat-o rau de tot!"
Intre timp, Hikary termina oarele si se duce in parc cu cei 6 prieteni ai ei.

-Si ce vei face pana la urma? Intreaba Mark.
-Tu ce crezi? Voi incerca sa ma comport mai...
-Ca o fata? Spuse Yuki cu zambetul larg deschis.
-Mda...
-Dar cum vei reusi? Intreba din nou Mark.
-Nu imi pot da seama...nici nu cred ca voi putea...
-Lasa ca esti fata desteapta! Adauga Marcus, citind o carte.

Cei 7 prieteni, se relaxeaza pe iarba verde din parc, rad, glumesc...vorbesc...

-Asta e! Sare Yuki.
-Asta e ce? Tiai gasit mintea? Spune Shindo razand.
-Nuuu. Mintea mea e in cap. Nu fugee! NEA! Spuse Yuki scotand limba la el.
-Deci ia zi geniule. Spuse Hikary.
-Baieti, de ce nu o invatam noi pe Hikary cum sa devina o fata adevarata? Spuse Yuki ridicandu`se in picioare.
-Da geniule, si ce stim noi despre asa ceva? Spuse Shindo.
-Stiu eu! Le plac florile! Spuse Yuki, punandu`si mainile in solduri.
-Si? Spuse Shindo.
-Fetele nu ar trebui sa se imbrace astfel. Adauga Marcus.
-Da ce au hainele mele? Spuse Hikary mirata.
-Pai...de obicei te imbraci ca un baiat.
-Si ce? E comod.
-Bine baieti...incepem? Spuse Mark.
-DA! Spuse toti in cor in afara de Hikary.
-Si cum o veti rezolva ma desteptilor? Spuse Hikary ridicandu-se in fund.
-Vom incepe de maine. Spuse Chad.
-Ce vom incepe? Spuse Mark sugand ca de obicei o acadea.
-Ooof! Da tu unde ai fost pana acum?? Spuse Shindo.
-Aici!
-Nu se vede!
-Deci, vom incepe de maine. Spuse Yuki.

Toti au fost de acord. Intre timp, ce sau distrat prin parc cum fac in fiecare vineri, ceasul ajunge la ora 6 seara si e timpul sa plece fiecare la casele lor.
Hikary ajunge acasa. Deschide usa, se descalta val-vartej si fuge catre camera ei. Dar este oprima de mama:

-Unde crezi ca te duci domnisorica? Spuse Mama ei pe un ton nervos.
-A...mami...buna si tie!
-Lasa porcariile astea si treci la subiect. De ce imi cauzezi iar probleme?
-Ce tiam facut?
-MULTE! Aseaza`te.

Fata se aseaza in fata mamei ei pe un scaun.

-De ce superi lumea la scoala? Chiar nu poti fi si tu o fata adevarata?
-Pai...da...am...
-Cu cine ai fost?
-Cu prietenii.
-Care prieteni?
-Chad, Dan, Marcus, Mark, Shindo si Yuki.
-Poate asta e problema.
-Ce anume?
-De la varsta de 7 ani tiai petrecut timpul numai cu ei. Ai inceput sa devii ca ei. Sa devii un baiat. Pe bune, daca nu ai avea sani si altceva, chiar ai fi un baiat.
-Ce? Da' nu e asta problema! De exemplu Yuki e un tip de treaba, sensibil, haios...La fel si Mark! E foarte...
-GURA!!!
-De azi in colo ai incheiat orice relatie cu ei.
-Dar mama, nu asta e problema, asa sunt eu. Ce ai cu mine? Ce ai cu prietenii mei?
-Am incheiat subiectu. Daca nu incetezi cu ei vei fi pedepsita. Sti bine ca niciodata nu team pedepsit, niciodata nu am dat in tine, poate si asta e problema, dar daca nu inchei cu handicapatii aia, vei avea de suferit.
-A...
-Si inca ceva! Daca nu iti faci o situatie buna la scoala, vei vedea ce se intampla.
-Chestia cu scoala, e rezolvata. Iar chestia cu ei, nu voi face ce spui tu. Sunt prietenii mei si nu imi comanzi tu cu cine sa vorbesc si cu cine nu.

Hikary se ridica si pleaca in camera ei.

-Las' ca vine taicatu acasa.
-Si ma doare'n cur! Fata tranteste usa, isi arunca ghiozdanul pe pat, se aseaza pe scaunul de la birou, sa drumul la calculator, iar apoi la messenger si ii baga pe cei 6 prieteni ai iei in conferinta.



Yuki-Yuki (Yuki): heeii ai ajuns acasa? ;;)

Hikary-Lumina (Hikary): da...si am avut o discutie cu descreerata de mama...

Dark-Darkness (Shindo): si ce a zis? ce tia facut?

Hikary-Lumina: pai...a spus ca daca nu ionchei prietenia cu voi, ma va pedepsi...si a dat de inteles ca ma va si batea...

Sweet-Angel (Chad): ceee??:O cum sa dea in tine??

Marky-Darky (Mark): atata ii trebuie sa dea in tine!

Eu gandesc tot! (Marcus): taci ma...

Yuki-Yuki: si ce vei face??

Hikary-Lumina: normal, ca nu voi renunta la voi...noi tot vom vorbi, si vom fi cei mai buni prieteni din lume... :-*

Basseball (Dan): aham...

Hikary-Lumina: ok, hai ca nu mai pot sta. Deci ne vedem maine la 12 in parcul nostru. E bine? :D

Eu gandesc tot!: da..te vom astepta acolo. ;)

Marky-Darky: ai grija ce faaaaciii!

Hikary-Lumina: ok baieti...

Sweet-Angel: te pupaaam duuulceeee! :-* :-*

Dark-Darkness: da, cum zice Chad...pa!


Toti ies de pe mess, iar Hikary se apuca de teme...



PERSONAJE:

Yuki - plangaciosul gastii
FLOAREA  DE  PERETE Hunter12

Chad - tipul cool si misterios
FLOAREA  DE  PERETE Z1665712

Mark - el crede ca lumea e ciudata. Nimeni nu vorbeste pe intelesul lui
FLOAREA  DE  PERETE Z1665812

Dan - tot ceea ce il intereseaza si ii place este Basseball
FLOAREA  DE  PERETE 1faac912

Marcus - desteptul gastii si tipul cu capul mereu pe umeri
FLOAREA  DE  PERETE Death_15

Shindo - un tip periculos, nimeni nu se pune cu el.
FLOAREA  DE  PERETE Kaname12
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 12:13 pm

Wow!! Imi place nextul, si cum ai ales personajele!
Sa mai pui ^__^
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 12:55 pm

Ma bucur ca va place...asa...continuarea! ^_^



Sambata. Ora 12:00. Hikary se pregateste sa plece, pentru a se intalni cu cei 6 prieteni ai iei, ca sa exerseze, se fapt sa invete. Sa se comporte ca o fata.
Hikary coboara si cand ajunge la usa, da peste mama ei:

-Unde crezi ca pleci domnisoara? Spuse cu mainile incrucisate, batand din picior si cu nasul in sus.
-Afara. Spuse Hikary, care deja incepea sa se enerveze.
-Cu cine?? Tipa mama.
-Nu este treaba ta. PA! Hikary iese pe usa, trantins usa.

Fata merse ce merse si ii suna telefonul.

-Oare cine pana mea, ma deranjeaza tacmai acum!

Hikary scoate telefonul din buzunar nervoasa, se uita: "---> Mama"

-Ce pana mea mai vrea acum?

Fata raspunde.

-Cei.
-Unde esti?
-Pe strada. Unde crezi ca's? In pom? La cules de furnici?
-Nu'mi raspunde mie pe tonu asta domnisorica! Treci imediat in casa!
-Cum sa trec in casa femeie? Te-ai dilit? Tu nu intelegi ca merg, sa ma intalnesc cu ceneva?
-Invata sa vorbesti cum trebuie si dupaia sa pleci hai-hui pe strazi...Cred ca toti fug de tine, la ce vocabular ai. Treaba ta! Dar in casa la mine nu mai calci! Pana inveti sa te comporti frumos si sa vorbesti adecvat.
-Da, bine, cum zici tu moaso! Iar Hikary ii inchide telefonul in nas.

Hikary deja ajunsese in parc, la locul lor special. Prietenii ei ajusesera, mai putin Yuki.

-Heei. Ce mai faceti? Spuse Hikary, ducandu-se la fiecare in parte, luandu-i in brate.
-Bine...facem bine...Spuse Chad
-Mda...Mai trebuie sa il asteptam si pe Yuki. Spuse Shindo, aranjandu-si manusile de parca ar pofti sa ii dea cuiva o bataie.

Intre timp ce vorbesc, apare si Yuki.

-Heeeeeeei. Facand cu mana Yuki.
-Termina! Ne faci de ras. Tipa Dan.
-Ce dracu' ai facut atata ma? Spuse Shindo, alergand spre el, il prinde de gat , il lasa in jos, si ii da cateva castane.
-Staaai! Ma doaare! Spuse Yuki smiorcaindu-se si dand din main.
-Ia hai gata cu joaca. Nu suntem aici sa ne jucam. Suntem aici sa o invatam ceva pe pretena noastra! Spuse Marcus.
-Asa..Deci...sa incepem? Spuse Mark, mirat ca intodeauna.
-Deci! In primul rand, hainele astea nu's pentru o fata. Spuse Marcus.
-Da ce au hainele mele?
-Pai...adica...Pluza asta alba si cu 2 masuri mai mari de cat porti tu, si mantaloni dastia cu buzunare, si brizbrizuri, si ce dracu mai are ei...NU! GRESIT! TOTAL GRESIT!!!
-Dar ma simt bine in ele...Spuse Hikary uitandu-se in jurul ei.
-Nu te avantajeaza draguta...Spuse Dan.
-Vino aici. Spuse Marcus.
-??

Fata se pune unde ia spus Marcus, iar el se uita de sus in jos la ea. Dand-ui cu palma pe spate.

-Spatele drept!!
-AU!
-Stai dreapta! Pieptu'n fata!
-Ce??? Nici gand!
-Ia sa iti vad mersu.

Hikary face cativa pasi stand cocosata, cu mainile in buzunar, si mergand mai cracanata. Chad izbucneste in ras.

-HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!! Razand foarte zgomotos.
-CE??
-Mersu tau...chiar esti baiat! H|AHA|HA|HAHAHAHA
-Termina! Deci...Yuki, ia treci in fata si mergi ca o fata, eleganta, gratioasa...ai prin tu ideea.
-Da de ce eu??
-TRECI! Aratand cu degetul

Yuki se pune in fata tuturor, si incepe sa mearga cu picioarele apropiate, cu privirea inainte, minile pe langa corp, pieptul inainte, si toate cele.

-WAW...Tu chiar teai potrivi pentru o fata...Spuse Hikary mirata.
-Mersi!
-Acum fa si tu. Spuse Marcus.

Hikary nici bine nu incepe sa mearga ca deja ziceai ca are o boala ciudata, ca e un robot cu virusi si beata in acelasi timp

-HAHAHAHAHAHAHAHA. Se prapadeste de ras din nou Chad.
-Ce am mai gresit??
-TOTU!!! Tipa Marcus, punandu-si mana pe fata.
-Mergem la verisoara mea sa iti imprumute niste haine.

Nimeni nu a pus nicio intrebare, si sau indreptat toti catre verisoara lui Marcus. Ajunsi acolo, Verisoara lui(Lumiy) ii da o bluza frumoasa mov si o fustita in carouri neagra cu dungile albe. Ii venea perfect. Apoi, se intorsesera inapoi in parc.

-Testul 3. Cum cuceresti un baiat?
-Nu stu!
-E clar...trebuie sa lucram si la vorbit...Spuse Marcus
-Chiar foarte mult! Spuse Shindo.
-Asa...Yuki, va fi fata, iar Dan va fi baiatul. Incepeti.
-Da de ce eeeeuuuu. Spuse Yuki plangandu-se si dand din maini.

Cei 2 se aseaza fata in fata si incep:

-Buna! Ce mai faci? Spuse Yuki dand din gene cu zambetul pe buze, si mainile la gura (ca in anime)
-Bine...pe aici...
-Vrei sa iesim impreuna? Spuse Yuki dand din gene si sarin de gatul lui, dandu-i un pupic pe obraz.
-Ai inteles mesaju? Spuse Marcus.
-IAC!! SCARBOS!!! Tipa Dan stergandu-se pe obraz de vreo 8 ori.
-Hehehehe
-Omule, am fost pupacit de un mascul...De necrezut!! Spuse Dan stergandu-se in continuare.
-Acum fa si tu, asemanator. Uite cu tipu asa misto de acolo.

Fata se duce catre el, iar cei 6 prieteni ai iei se ascund dupa tufsuri.

-Buna!
-Salut...
-Vrei sa iesi cu mine??
-De ce as iesi cu tine, nici macar nu te cunosc....Spuse baiatul intorcandu-se cu spatele.

Hikary se repede la el, il ia de gulerul tricoului si il trage.

-Asculta aici tipule! Daca nu spui ca vei iesi cu mine, te pocnesc drept in dinti! [ Smucindul mai cu forta.]
-O..ok...d...Da!
-Ce? Nu am auzit...
-Voi iesi cu tine!!

Vazand asta, Marcus iese din tufis, alergand spre ei, si un deget in sus si tipand:

-GRRREEESSIIIITT!!!!
-Da cu ce am gresit? Am obtinut aprobarea.
-Nu se face asa! Trebuie sa fi blanda, delicata. Nu monstruoasa!! A? Unde sa dus baiatu?

Cand cei 2 se uita in urma, pustiul deja o luase la fuga.
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 6:06 pm

mor de ras

laught
mi-au dat lacrimile de ras! mor de ras ! laught
saraca! laught si saracul yuki laught de ce e el mereu fata ? laught
next, repedeeeeeee
laught
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeDum Mar 14, 2010 1:26 am

laught laught laught

Really! Mai ales cind la apucat de guler pe ala, saracul baiat laught

Nextul! Chiar imi place! Fetelor aveti talent)
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeLun Mar 15, 2010 7:12 am

hey, am mai inceput odata ficul DE LA CAPAT
unde e nextul?
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:54 pm

Waw...deci...sunt complet flatata si fericita in acelasi timp...ma bucur ENORM ca nimeni nu ma criticat cu tonele...
Chiar ca...membrii ca voi...nu am mai intalnit... why



Luni. Ora 9:00. Hikary este la scoala deja, asteptand cu nerabdare pauza.Iata ca a si venit!
Hikary auzind clopotelul, sare repede de pe scaun, indreptandu-se catre Marcus.

-Hei! Coninuam azi dupa ore?
-Sigur colega! Spuse Marcus cu zambetul pe buze.

In timp de Hikary si cei 6 prieteni ai iei vorbeau, Karin o barfeste pe Hikary pe la spate...din nefericire, fata aude.

-Iauitete la ea...ce baiat mai e! Mereu sta cu baietii aia...Spuse Karin uitandu-se urat in directia lor.
-Da fata! Mereu sta cu aia...Poate...sta cu ei...ca...
-Ca ce??
-Daca se culca toti? Spuse o prietena de a lui Karin.
-Ce tampita mai esti si tu! Cum sa se culce fata 6 insi?? Cei proasta?
-Dar arata taareee bineee baietii. Spuse o alta colega visand cu ochii deschisi.
-Daaaaaa. Spuse celalanta colega.
-Eu am sa ii cer prietenia! Ii spun ceea ce simt! Spuse o prietena a lui Karin [Leyla] care se trezeste si ia dintr-o data.
-Pe bune?? Cui ai sai zici? Spuse mirata Karin.
-Lui Dan! Ii spun cand iesim.

Iata ca orele sau terminat, si e timpul ca Leyla sa isi ia inima in dinti, sa ii spuna lui Dan ceea ce simte, pentru el.
Leyla se indreapta catre Dan.

-Buna! Spuse Leyla cu zambetul pe buze.
-Salut..Spuse Dan fara importanta...
-Am...a...

Dan o luase inainte, dar Shindo observa ca fata vrea sa ii spuna ceva lui Dan.

-Hei amice, tipa vrea sa iti spuna ceva. Spuse Shindo.

Auzind asta, Dan se intoarce catre ea. Fata era rosie toata.

-Cei?
-Pai...am...TE PLAC! Chiar foarte mult...
-Asa si?
-Pai...cum adica si?
-Ce imi spui mine? Dama in judecata! Spuse Dan care nu ii dadea nicio importanta.
-HAHAHAHAHHAHAHA. Incepe Chad sa rada.
-Baai razaret! SHHT! Spuse Shindo.
-A...gata! Tac...hehehehhe
-Deci! Ma placi si tu? Spuse Layla.
-Sti basseball?
-Am...nu...
-Sti cu ce se mananca acest sport?
-Am...nu?
-Atunci paaa! Spuse Dan, intorcandu-se sa plece.
-Staaai...de ce??
-Nu sti, bine pa! Nu's interesat. Adios, Sayonara, Bon voiage, si asa mai departe...Haidem baieti!

Cei 7 prieteni plecara, si o lasara pe saraca Leyla cu buza umflata cum sar spune.


-Deci...am ajuns in parc...Sa incepem! Spuse Hikary bucuroasa.
-Bine...hai sa iti vad mersu gratios...Spuse Marcus.

Hikary facu cativa pasi...

-GRESIT! Din nou...Tipa Marcus.

Hikary repeta din nou.

-Greesiiit! Spuse Marcus plicisit.

Fata merge de vreo 23 de ori, si tot nu reusea. Dar iata ca mai incearca inca o data.

-Greee....PERFECTOS! Spuse Marcus fericit.
-Ce mai repetam?
-Pai...vorbitul, imbracatul, si...mai vedem noi...

Cei 7 prieteni au muncit de zor, pentru a o invata pe Hikary tot ce trebuie, si iata ca peste o saptamana era deja gata. O adevarata fata politicoasa cu maniere. Sa nu uitam, ca dupa zambete mai vin si fulgere... >_<"

Ultima zi de scoala:
Hikary este in ora de matematica. Profa o scoate la tabla.

-Domnisoara Hikary...treceti la tabla.

Fata se ridica frumos de pe scaun, si se indreapta catre tabla. Nu cum facea in late dati sa mearga nervoasa tropaind.
Hikary ajunge la tabla, ia creta in mana si se pregateste sa scrie...Profa ramane profund mirata. Ca de obicei, fata incepea sa tipe, sa o injure pe profa, si sa arunce creta.
Fata scrie un exercitiu calma, il termina si se duce la locul ei.
trece ora, si pauza vine.

-Uitete si tu la ea...Se termina scoala si Hikary e o adevarata fata...Spuse Karin mirata.
-Da...de necrezut! Spuse Leyla.
-Nu imi vine sa cred ca ne vom desparti timp de 3 ani....Spuse Hikary mai trista.
-Da...asta e! Fiecare trebuie sa mergem la o facultate...Spuse Shindo.
-Dar tot vom ramane: P. B. P. T. D. (prieteni.buni.petru.tot.deauna.)

Cei 7 prieteni se imbratisara. Iata ca se sfarsesc orele, iar cei 7 prieteni trebuie sa isi ia "ramas bun"

-Promiteti-mi ca vom vorbi pe mess macar...sau prin sms. Spuse Yuki dand sin maini si smiorcaindu-se.
-Normal, ca vom vorbi...ce naiba...daca nu ne vom vedea tipm de 3 ani, macar vom vorbi. Spuse Shindo.
-Da, si plus de asta, ne vom revedea. Spuse Chad.
-Deci nu ne vom mai vedea deloc? Spuse Mark.
-Da, tampilici. Spuse Marcus.
-Pentru el, nimic nu e clar...mereu intreaba cate ceva....HAHAHAHAHAHHAHAHA. Incepe sa rada Chad.


Stati linistiti ca mai are continuare...nu sa sfarsit aici... >_<
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeSam Mar 20, 2010 3:22 pm

Imi place, dar am crezut ca va fi ceva mai deosebit... Well, sa vedem continuarea ^____^
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeMar Mar 23, 2010 11:52 am

pai sa nu indraznesti sa il termini! laught
imi place!^^
te rog zi-mi ca Hikary nu devine"fata"
imi place :baiat"
te rog :o3
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 11:05 am

Asa...Poi...scuze, ca te dezamagesc...dar...va deveni fata madcat



-Oooof Doamne...nu imi vine sa cred ca prietenii mei au plecat timp...de 3 aaaaniii??!! [tipa Hikary luandu-se cu mainile de cap]

Fata se pune la calculator, deschide PC-ul, apoi messengerul, si incepe sa vorbeasca cu cei 6 prieteni. Dupa ce se hotarasc sa se intalneasca intr-un Club de Cosplay la ora 12, inchide PC-ul si se pregateste sa se imbrace. Era ora 10:30 si ea nici macar nu isi alesese hainele.

-Nu...Nu!! Categoric nuuu.

Hikary sta cu jumate de corp bagata in sifonier, aruncand hainele.

-Asta!

In sfarsit gaseste o rochita frumoasa, isi alege niste pantofiori, se imbraca repede, apoi se aseaza pe birou, ia o oglinda roz, si incepe a se machia.

-Cum sa ma machiez? Nu prea strident, ca sa nu par un claun. Simplu! Normal...simplut si dragut. [spuse fata zambind.]

Apuca machiajele si incepe treaba. Cotrobaind prin sertare, da beste o cutiuta verde. O deschide.

-Ce's astea?


In cutiuta era niste "lacrimi" negre din plastic, dintre care ia 4 si le lipeste pe fata dedesuptul ochiului la rand.

-Gata! Hai ca arat grozav...[spuse Hikary sarind de pe scaun, si alergand, catre Club] Sper ca nu am intarziat.

Fata alearga pana acolo,si din fericire, ajunge prima. Imediat ajunsa acolo, baietii iata ca vin. Yuki, vazand-o pe Hikary, alearga repede la ea, o ia in brate si o ridica in sus.

-Ce faaaci??
-Vrei sa ma pui jos?
-A scuze...[o pune jos.] Ce faaaaciiii?[sarin din nou la ea in brate.
-Incerc sa mai respir

Shindo vine, si ii da un pumn in cap lui Yuki.

-Termina. Zici ca ai 8 ani.
-Am 4!!
-Doamne...Spuse Shindo dandu-si ochii peste cap.
-Intram sau ce facem? Spuse Hikary.


Toti au luat-o inainte, numai Dan ramasese in urma. Baiatul ramasese uimit pentru o clipa, ca fata din nainte(Hikary) era ca un baiat, iar acum, este o domnisoara eleganta, si frumoasa.

- Hei, nu vi? Spuse Hikary, intorcandu-se.
-B...ba da!

Cei 7 intrara in club, era foarte frumos acolo. Muzica la maxim, lumea dansa, radeau, mancau...o distractie pe cinste. Prietenii isi alesesera un loc liber si se asezara. Statu un timp ce coltarul cel rosu, iar apoi, Yuki tresare dintr-o data.

-Hei! Am venit aici sa ne clombam cum se distreaza altii sau ce? Haidem la dans maaaa. [spuse Yuki tipand, si trecand in fata lor, care incepea sa danseze.]
-Asa e! Haideti. [spuse Hikary, ridicandu-se si ia.]

Toti se ridicara sa danseze pana la urma, numai Dan ramasese la fel de uimit...
In mintea lui Dan: "Dhoamne...cum arata...in sens bun vreau sa zic! Dar...e frumoasa...de ce ma simt acum atras de ea? Pana acum de ce nu simteam asa ceva?"

Hikary vine obosita si se aseaza pe canapea. Isi ia sucul de portocale, si bea.
Dan, ramane un pic socat la ea.

-Ce? [spuse Hikary oprindu-se din baut.]
-Ab..am...a...NIMIC! [spuse dan, intorcandu-si capul]
-Dami si mie fluturasu ala de acolo.
-Ce fluture?
-Hartiile alea care stau pe masa alaturata desteptule -_-" [aratand cu degetul]
-A...astea...da! [se intinde, si ii da una.]

Fata se uita, apoi o arunca in spate.

-Tu de ce nu dansezi cu noi? [spuse Hikary, intorcandu-se catre el]
-Pai...nu prea stiu...
-Serios? [apropiindu-se de cat cu jumate de corp catre el]
-Amm....DA! [spuse Dan indepartandu-se]
-Hmm...ciudat...
-Ce..c..ce e ciudat? [intorcandu-si capul si punandu-si o mana la barba]
-Esti...
-CUM??? [intorcandu-se catre ea speriat]
-Frumos! ^_^ [spuse Hikary zambind]

Hikary il ia de mana pe Dan, si merg pe ringul de dans, sa danseze, cei 7 au dansat, sau distrat, pana cand...e timpul sa plece acasa.
Lui Yui ii suna telefonul

-Da? [raspunzat la apel]

De o data se aude o voce tipatoare:

-Unde esti?? Ce e cu galagia aia acolo?? Cu cine esti???
-Mama! Ce faci? Cum o mai duci? [incepand sa se sperie]
-Nu ma lua pe mine cu dastea baiete! Treci imediat acasa.
-Da. Am inteles.
-ACUM!!
-Acum...acum...acum...

Yuki inchide repede telefonul.

-Ce sa intamplat? [spuse Hikary speriata]
-Mama. Acasa. Acum.
-A. Ok. Dute fara grija.

Baiatu merge repede, isi ia geaca, si da se plece.

-Stai asa amice! Ca te conducem noi. [spuse Chad, alaturi de Marcus]
-Ok...dar mai repede!

Yuki se duce la Hikary, ii da un pupic pe obraz, si pleaca repede.

Mark, Shindo, Dan si Hikary, ramasesera de cat ei.

-Hei amice...mai bine am pleca si noi...[spuse Shindo]
-De ce? E devreme inca. E 12 noaptea.

Shindo ii da un cot in coaste lui Mark, si ii face un semn cu ochii catre Dan si Hikary.

-A...daaa....asa eee....este tarziu acum...moamaaa ce somn imi eeee[spuse Mark intinzandu-se]
-Ce? Parc' ziceai ca e devreme, acum tie somn? [spuse Dan nedumerit]
-DA! Mia venit dintr-o data! Hai! [ il ia pe Shindo de brat, si merg amandoi acasa.]
-Am...asa dar...am ramas de cat noi 2! Mai ramanem, sau...
-ACASA! [tipa Dan tensionat]
-Am...ok...

Cei 2, merse catre casa lui Hikary. Intr-un final ajunsesera.

-Am ajuns! [spuse Hikary zambind.]
-Am...da...Esti singura acasa? [uitandu-se in sus la casa]
-Da. Vrei sa intri? Poate mai stam la povesti....bei ceva...
-Am...Nu! Lasa...ca...ma duc acasa! [spuse Dan intorcandu-se sa plece]

Hikary il prinde de mana:

-Staai. De ce esti asa de rece cu mine? Ce vrei sa se termine asa totu repede? De ce te grabesti asa? [spuse Hikary razand]
-Pai...am...a...e tarziu, si..mie cam somn...si...

Hikary ii da drumu la mana, si lasa capul in jos incepand sa se intristeze.

-E ceva in neregula cu mine?
-Am...NU! Esti ok...numai...
-Numai ca ce? [ridicand capul si uitandu-se in ochii lui]
-Nu iti pot spune asta...Ar strica prietenia noastra. Stiu ca ma doare...dar...mai bine las lucrurile asa.

Dan o saruta in coltul gurii pe Hikary si pleaca.



PERSONAJELE DUPA 3 ANI:

CHAD - a ramas ca si inainte, tipul cool si misterios.
FLOAREA  DE  PERETE Z1444111

DAN - nu mai e asa exasperat dupa basseball.
FLOAREA  DE  PERETE Code_g11

MARCUS - a ramas acelasi destept al gastii si cu capul pe umeri ca si inainte
FLOAREA  DE  PERETE Light511FLOAREA  DE  PERETE Light611

SHINDO - nu suporta prostia si oamenii fricosi
FLOAREA  DE  PERETE Bdayya10

MARK - acum nu mai este asa de...aiurit
FLOAREA  DE  PERETE Kurosh11

YUKI - a ramas acelasi tip zambarert, plangacios, care se comporta ca un copilas
FLOAREA  DE  PERETE Bleach11

HIKARY - in sfarsit, este o adevarata domnisoara
FLOAREA  DE  PERETE Kipi_m14
FLOAREA  DE  PERETE Kipi_m15FLOAREA  DE  PERETE Kipi_m16
FLOAREA  DE  PERETE Kipi_m17
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 12:37 pm

Wow ^^ Ce mult imi place ^^ Asta e finalul? Spune ca NU!!!! vreau continuare ^^
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 12:39 pm

Stai linistitaaa ca mai eeee madcat
O GRAMADAAAAAA ono
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 12:40 pm

Uff ok atunci ^^ Pune nextu ^^
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 12:42 pm

Lam cam pierdut...trebe sa il caut omg
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeVin Apr 09, 2010 4:36 am

1. Poza cu Hikzari "domnisoara" ai mai pus-o si inainte laught
2.Acolo trebuia sa zici "am ramas numai noi doi"
3.Im place ca iesie ceva intre Hikari si Dan <3
4.Baga continuarea!!!!!
5.Imi placea Hikari fbaiat T_T De ceee?Ma regaseam in ea! O_o ai idee cat ma bate mama la cap sa port rochii ? O_O
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeVin Apr 09, 2010 4:44 am

Da... =]] si pe mine la fel ma bate mama la cap sa port rochii, ceea ce nu imi placeee :|
Si poza cu Hikary, vam aratat`o la inceput, sa vedeti cum este la fata... FLOAREA  DE  PERETE 152417
Dupa aceea, vam aratat cum este ea... dance1
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeVin Apr 09, 2010 7:28 am

imi plac pozele care le alegi ^_^
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeVin Apr 09, 2010 7:32 am

Multumesc...bine ca macar la poze ma pricep.... cry
Ca de altfel....
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeSam Apr 10, 2010 12:01 pm

hey,ce ai patit? imi place foarte mult ficul tau!
atat de mult incat vreau continuarea ^_^
Sus In jos
DarkAngel
New faN
DarkAngel


Mesaje : 39
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeSam Apr 10, 2010 2:03 pm

Sambata. Ora 10:00. Hikary sta in pat pe ganduri....Oare la ce se gandeste? Mai bine, sa ne spuna ea!

-Frate, cum a putut? Ma sarutat!! Ma...sa...sa...

Dintr-o data suna telefonul. Fata tresare, iar apoi, ia telefonul si raspunde.

-Alo?
-Buna! Ce faaaaciiiiii??
-Yuki?
-Daaaaaa! Cum de ai ghicit?
-La cum vorbesti...asa! Vreau sa vorbesc cu voi! Toti! In afara de Dan.
-Da...ce are Dan?
-Fara intrebari! Ne intalnim la locul nostru. Ora 12:30. Sa nu intarziati. Bine ca mai sunat...ca oricum vroiam sa vorbesc cu unu dintre voi...
-No problemo my amigaaaa!!
-Gata! Pa.
-Paaaaa

Fata inchide telefonul, si se tranteste in pat.

-Ma...sarutat...dar suntem prieteni de cand eram micii! Cum...cand...ce naiba? Trebe sa vorbesc cu ceilanti!

Fata mai sta ce mai sta in pat, se imbraca, si merge in parc, la locul lor natal.

-Ai intarziat mandr-o. [spuse Shindo stand pe jos, si jucandu-se in acelasi timp, cu o frunza]
-Baieti! Am...am....PROBLEME!!!
-A? [mirat Mark]

Hikary trage aier in piept, se aseaza in fata lor, si spune:

-MA SARUTAT!
-A? Cine? [spuse Mark mirat din nou]
-UUUUU [face Marcus]
-Cine e norocoaso? [spuse Yuki mergand catre ea, si luand-o de ga cu un brat]
-Pai...aici e problema...
-A? [se mira Mark]
-Mai termina cu A al tau si taci sa zica fata! Presimt ca ii voi da un pumn [ spuse Sindo, care se ridica de pe iarba, si trangand din pumn]
-Pai...e....
-Hai varsa tot fata! [spuse Yuki]
-DAN!!

Toti deodata:

-CEEEEE?????
-Nuuu ca il baaat! [ spuse Sindo, strangand din pumn in palma]
-Cred ca ma place...si...si...
-Tu nu? [spuse Mark mirat]
-Pai...nu stiu...chestia e ca este ciudat...adica..suntem prieteni de o vesnicie....cum sa intamplat asta? [spuse Hikary lasand privirea in jos]
-CONCLUZIE!! [ tipa Marcus, ridicandu-se brusc de jos]
-Ia zi geniule. [spuse Shindo, asezandu-se la loc pe iarba]
-Deci...CONCLUZIE: te place, pentru ca, acum esti ca o fata...frumoasa, atragatoare...pe cand inaine, erai ca un baiat...purtai numai haine largi..adica..sa im seriosi...cine naiba te placea? Erai o periculoasa, si plus de asta nu ti se vedeau de loc formele.
-Asa...asa..[spune Sindo stand pe ganduri]
-Altceva: trebuie sa discutam si cu el. Haideti sa mergem la el acasa.
-Cine stie unde sta ala? [spuse Mark mirat]
-Asai...nu nea invitat niciodata la el...si plus de asta...nici nu nea zis unde sta....[spuse Chad]
-Stiu eu cartieru! [spuse Mark, trasarind]
-Bravo, Geniule, asta stim si noi. [ adauga Shindo, care incepea sa se enerveze]
-Atunci, alta solutie nu avem, de cat sa mergem in cartierul lui, si sa intrebam de el. [spuse Hikary ridicandu-se]

Zis si facut! Intr-o clipita, prietenii, ajunsesera in cartier la Dan. Dar nimic. Nimeni nu auzise de Dan Murray. Pe cine intrebau, spunea: "Nu il cunosc" sau majortitatea: "Nu exista nimeni cu acest nume"

-Ooof...ce ne faceeeem! [tipa Yuki, si dand din picioare]

Deodata, un copil aude conversatia lor:

-Ma scuzati domnule, vati ratacit? [spuse copilul]
-Nu! Dispari! [ spuse Shindo cu o privire urata]
-Nuuu staaai! Poate ne poate ajuta! [spuse Yuki, apropiindu-se de copil]
-Sti pe un pusti care sta in acest cartier cu numele de Dan Murray? [spuse Yuki]
-Nu! Toti, din acest cartier au porecle. Nimeni nu cunoaste pe nimeni dupa nume. [spuse copilul zambind]
-Asta explica tot...[spuse Marcus, dandu-si ochii peste cap]
-Daca imi spuneti cum arata...poate il stiu! Eu ii stiu pe toti din cartier....mai ales daca este pustan.
-Ok...pai... are 1.78 [aratand] vreo 70 kg. Dar nu arata de atat. arata de vreo 50. Par negru, mai lungut [aratand] ochii verzui-albastri, si...am...a fost exasperat dupa basseball.
-AAA. YUZUKI! Noi de aici, avem porecle, care ne caracterizeaza. Iar YUZUKI, porecla lui, inseamna GENTIL, SUPERIOR si LUNA.
-Wow...chiar...mistoo...[spuse Hikary mirata]
-Deci ne poti duce la el? [spuse Marcus]
-Normal! Sta la 5 case, mai in spate. Sa va conduc.

Baiatul ii conduce pe prieteni la casa lui Yuzuki(Dan). Baiatul, suna la sonerie.
Intr-un moment, raspunde o voce:

-Da?
-Hey, Yuzuki! Sunt Rei (clopotel, iubit, adorat). Poti veni un pic la poarta?
-Imediat.

Yuzuki, deschide poarta, si ramane un pic socat:

-Ceee...ce...ce faceti voi aici??!! [tipa Yuzuki]
-Eu am plecat! [spuse Rei, plecand si facand cu mana in acelasi timp]
-Bunaaaa!! Yuzu! [ tipa Yuki si landul in brate si trangand-ul tare, tare]
-Ce faci?! Dami drumul! De ce sunteti aici?
-Noapte. Sarut. [ spuse Shindo cu o fata de parca ar spune " Va omor pe toti"]
-Ce?? Ce...a??
-Nu te mai preface...sti foarte bine ce vrea sa zica....[ spuse Hikary, pasind mai in fata]

Dintr-o data, Yuzuki se schimbase la fata.

-Frate, atat vreau sa stiu in pana mea! O placi? [ tipa Shindo]
-Ab...am...a...adica...Normal! E de gasca...Cum sa nu imi placa?!

Marcus, dandu-si ochii peste cap:

-Nu frateeeee! Adica...o placi, placi!!?
-A...
-Da spune domne o data! Ce mare scofala? [tipa Chad gesticuland din maini]
-DA!! O PLAC! Mai vrei ceva???
-Da...Hikary. Tu il placi? [ spunand Chad]
-Nu stiu ce sa spun...
-DA sau NU? Ce e atat de greu bai frateeeeeee [tipa Marcus]
-Frate, nu'i nevoie sa te ambalezi...Calm...Calm....[spuse Mark care il mangaia pe cap]
-Nu ma atinge! Si tu!! Spune naiba o data!!
-Da...il plac...
-Ok! Asa! Ce mare branzovenete? Acum toata lumea e fericita, eu am plecat! [ spuse Chad, nervos, care s-a intors sa plece.]
-Ce la apucat? [ spuse Mark mirat]


Cred ca incepe sa va plictiseasca nu? why
Sus In jos
happy_berry
AdministratoR
happy_berry


Mesaje : 325
Data de inscriere : 10/03/2008
Varsta : 30
Localizare : chisinau town ^^ ow shit...)

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeSam Apr 10, 2010 2:12 pm

laught
Hai ca deja seamana cu o dorama, si nu mai stiu care, iar in rolurile de baieti mii inchipui pe astia din Gokusen 3.
Well, imi place ^^ Insa cam repede totul se intimpla, dar astept nextu sa vad ce va fi lovex laught
Sus In jos
Blue Rose
Happy faN
Blue Rose


Mesaje : 152
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Universe

FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitimeDum Apr 11, 2010 10:30 am

ai idee cat am putut rade? AI VREO IDEE?????????? laught
taci si baga next mai repede laught
Sus In jos
Continut sponsorizat





FLOAREA  DE  PERETE Empty
MesajSubiect: Re: FLOAREA DE PERETE   FLOAREA  DE  PERETE Icon_minitime

Sus In jos
 
FLOAREA DE PERETE
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Death Note* :: Media :: Fan-fictions-
Mergi direct la: